Przebudowa asfaltowej drogi leśnej o numerze DSD 061800106, 061800107, 061800109 o numerze inw. 220/00808 w leśnictwie Zwierzyniec o dł. ok. 800 m

LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO SKIERNIEWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00390785
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00390785/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 10:22
Lokalizacja
Maków, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-92250c7e-d51c-4b42-bd44-86f5b3111999
Identyfikator
8360006256
Ostatnia aktualizacja
2026-08-13

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie naprawy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK KIERLAŃCZYKSkierniewice, PL · lot 0
402 529,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390785 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa asfaltowej drogi leśnej o numerze DSD 061800106, 061800107, 061800109 o numerze inw. 220/00808 w leśnictwie Zwierzyniec o dł. ok. 800 m

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO SKIERNIEWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750015067

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zwierzyniec 2

1.5.2.) Miejscowość: Maków

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: skierniewice@lodz.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://skierniewice.lodz.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-92250c7e-d51c-4b42-bd44-86f5b3111999

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa asfaltowej drogi leśnej o numerze DSD 061800106, 061800107, 061800109 o numerze inw. 220/00808 w leśnictwie Zwierzyniec o dł. ok. 800 m

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-92250c7e-d51c-4b42-bd44-86f5b3111999

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390785

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00176111/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa asfaltowej drogi leśnej o numerze inw. 220/00808 w l. Zwierzyniec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00313889

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.17.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest przebudowa asfaltowej drogi leśnej o numerze inwentarzowym 220/00808, numer DSD 061800106, 061800107, 061800109 w leśnictwie Zwierzyniec o długości 824 m. Inwestycja zlokalizowana jest w województwie łódzkim, powiat skierniewicki, teren gminy Maków, na działkach należących do Inwestora nr 257/1222, 257/1221, 256/1208.
2. Zakres rzeczowy określa przedmiar robót, kosztorys nakładczy, natomiast technologię robót określa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
3. Zamawiający wskazuje, że w przypadku stwierdzenia przez wykonawców rozbieżności pomiędzy poszczególnymi dokumentami składającymi się na dokumentację projektową w pierwszej kolejności należy kierować się projektem budowlanym, następnie projektem wykonawczym oraz następnie specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, a na końcu przedmiarem. O każdym ujawnionym przypadku rozbieżności w dokumentacji, w tym projektowej, Wykonawca ma obowiązek powiadomić Zamawiającego.
4. Projekt przewiduje przebudowę asfaltowej drogi leśnej w leśnictwie Zwierzyniec:

a) roboty pomiarowe związane z wytyczeniem drogi,
b) mechaniczne ścinanie zawyżonych poboczy gr. 10 cm,
c) rozbiórka krawężników betonowych na odcinku 25,0 mb,
d) mechaniczne frezowanie nawierzchni bitumicznej,
e) lokalne uzupełnienie podbudowy mieszanką kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-31,5mm grub. 10cm po zagęszczeniu,
f) przeprofilowaniu istniejącej podbudowy na odcinku w km 0+313,14 do km 0+548,21,
g) wykonanie podbudowy z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-31,5mm grub. 10cm po zagęszczeniu na odcinku w km 0+313,14 do km 0+548,21,
h) oczyszczenie nawierzchni oraz skropienie emulsją asfaltową podbudowy,
i) wykonanie warstwy wyrównawczej z mieszanki AC 16W KR 1-2 w ilości średnio 100kg/m2,
j) skropienie emulsją asfaltową,
k) wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki AC 11S KR 1-2 grub. 4cm,
l) ułożenie poboczy z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-31,5mm szerokości 0,75m grub. 10cm po zagęszczeniu,
m) roboty porządkowe,
n) inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza.

Parametry techniczne:

- kategoria drogi – wewnętrzna, droga dojazdowo do gruntów leśnych
- klasa techniczna – D - droga dojazdowa
- kategoria obciążenia ruchem – KR 1-2
- prędkość projektowa – 30 km/h
- prędkość miarodajna – 30 km/h
-obciążenie 115 kN/oś
- długość – 0+824
- przekrój drogi – jednojezdniowa, dwupasowa, dwukierunkowa
- szerokość jezdni – 3,00- 5,00m
- przekrój poprzeczny jezdni dwuspadowy ze spadkiem – 2,0 %
- szerokość poboczy - 0,50 m
- pochylenie poprzeczne pobocza – 6,0 %

- pobocze z mieszanki kruszywa niezwiązanego o uziarnieniu 0-31,5 mm – grub. 10 cm,
- istniejące podłoże – grunt rodzimy.

5. Wszystkie prace należy wykonać dostosowując się wysokościowo do istniejących rzędnych terenu. Pochylenia podłużne powinny odzwierciedlać pochylenia istniejące. Pochylenie poprzeczne jezdni – dwuspadowe o wartości 2,0 %.
6. Odwodnienie przebudowywanych odcinków dróg powierzchniowo, na przyległy teren leśny.
7. Wszelkie roboty należy prowadzić zgodnie z wymaganiami odpowiednich norm oraz przy zachowaniu przekroju poprzecznego i profilu podłużnego. Zwraca się szczególną uwagę na konieczność prowadzenia robót w sposób gwarantujący odprowadzenie wód powierzchniowych i gruntowych. Zagęszczenie należy wykonać zgodnie z normą do wymaganych wskaźników zagęszczenia według PN z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu.
8. Szczególną uwagę należy zwrócić na zagęszczenie podłoża / nawierzchni przed wykonaniem poszczególnych warstw konstrukcyjnych.
9. Przed wykonaniem wyrównania nawierzchni podłoże należy oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń. Wszelkie uszkodzenia lub powierzchnie wykazujące odchylenia od wymaganej równości, spadków poprzecznych powinny być naprawione. Podłoże powinno być wyrównane oraz zagęszczone do spadku daszkowego o wartości 2%.
10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna oraz przedmiar, które stanowią załączniki do niniejszej SWZ. Warunki realizacji określono w projekcie umowy stanowiącym zał. 7 do SWZ.
11. Zamawiający wyznacza dojazd do przedmiotowej inwestycji wewnętrznymi drogami leśnymi o nawierzchni asfaltowej. Zjazd zlokalizowany jest przy około 3 km drogi powiatowej nr 1310E (Skierniewice-Maków), według załącznika nr 9 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest po zakończeniu inwestycji przywrócić drogi leśne do stanu pierwotnego według protokołu przekazania placu budowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 402529,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 437700 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 402529,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Ogólnobudowlany MARBUDEX Marek Kierlańczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8360001075

7.3.3) Ulica: Łowicka 127

7.3.4) Miejscowość: Skierniewice

7.3.5) Kod pocztowy: 96-100

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 402529,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane