Prace modernizacyjne pomieszczeń budynku nr 15 - ZP-19/26
Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00391175
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00391175/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 12:01
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8f62c7f2-4708-4f07-b7c2-fbd0666afe69
- Identyfikator
- 6762096303
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-13
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00391175 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace modernizacyjne pomieszczeń budynku nr 15 - ZP-19/26
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000298554
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: dr. Józefa Babińskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-393
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@babinski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.babinski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_babinski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace modernizacyjne pomieszczeń budynku nr 15 - ZP-19/262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f62c7f2-4708-4f07-b7c2-fbd0666afe69
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391175
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000234/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Prace modernizacyjne pomieszczeń budynku nr 15
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310352
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-19/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na wykonanie prac modernizacyjnych budynku nr 15, Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wewnętrznych robót budowlanych, m.in. w zakresie:
1) Prace przygotowawcze i zabezpieczające.
2) Roboty budowlane (m.in.: rozbiórkowe i demontażowe [m.in. skucie: tynków, okładzin ściennych, posadzek z terakoty; częściowy demontaż stolarki drzwiowej]; roboty ogólnobudowlane [m.in. odgrzybienie; gruntowanie; tynki cementowo-wapienne; okładziny ścian z płytek; posadzkarskie {terakota}; malarskie ścian i sufitów; renowacja: elementów drewnianych i metalowych; malowanie grzejników; cyklinowanie i malowanie parkietu i drewnianej podłogi z desek; wykonanie renowacji stolarki drzwiowej drewnianej wewnętrznej; wykonanie renowacji elementów drewnianych stałych [elementy ozdobne obudowy sceny, schody, balustrady, okładzina ścienna]; wykonanie renowacji schodów granitowych wewnętrznych i posadzki ceramicznej wewnętrznej; osuszenie budynku od wilgoci kapilarnej poprzez zastosowanie bezinwazyjnego systemu wytworzenia funkcji izolacji poziomej przeciwwilgociowej murów [pomieszczenia w piwnicy]).
3) Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne (m.in.: wymiana tzw. białego montażu [baterie, umywalki, ustępy, montaż elektrycznych podgrzewaczy ciepłej wody], wymiana zaworów grzejnikowych).
4) Roboty instalacyjne elektryczne i niskoprądowe (m.in.: roboty demontażowe [m.in. dotyczące instalacji, opraw oświetleniowych, gniazd 230 i LAN, zużytego wyposażenia rozdzielni]; wymiana instalacji oświetlenia [m.in.: oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego; oświetlenia ogólnego {lampy sufitowe wiszące i lampy boczne kinkietowe – stylizowane „w stylu epoki”}, oświetlenia specjalistycznego - na sali głównej i scenie {lampy sceniczne, lampy boczne w sali głównej doświetlające scenę, itp.}); wykonanie instalacji nagłośnienia – w postaci specjalistycznego sprzętu, urządzeń i wyposażenia sali głównej oraz sceny, dedykowanych dla pomieszczeń teatralnych, sterowanego cyfrowo; wykonanie instalacji elektrycznych [m.in. wymiana zużytego wyposażenia rozdzielni głównej i rozdzielnic obiektowych, wykonanie okablowania, dostawa i montaż rolet okiennych zaciemniających - wymiana]; wykonanie instalacji teletechnicznych [w tym m.in. dostawa i montaż: elementów wyposażenia sieci LAN, rzutnika wraz z ekranem]).
5) Roboty wyposażeniowe (m.in.: dostawa i montaż wyposażenia ekspozycyjnego w postaci profesjonalnego systemu zawieszania obrazów na ścianach sali głównej i ścianach pomieszczeń bocznych, montaż obrazów; wymiana na nowe zasłon [kotar] sceny wykonanych z weluru).
6) Ponadto Wykonawca w ramach Przedmiotu umowy:
a) wywiezie i podda utylizacji gruz i inne odpady powstałe z demontażu;
b) uprzątnie teren po wykonanych pracach;
c) przywróci do stanu pierwotnego teren robót po zakończonych pracach;
d) przeprowadzi stosowne próby, uruchomienia, pomiary (w tym wykona: komplet pomiarów elektrycznych z zakresu ochrony przeciwporażeniowej i pomiary natężenia oświetlenia) i odbiory wykonanych robót, a ich wyniki przekaże Zamawiającemu;
e) wykona dokumentację powykonawczą (w formie papierowej i na nośniku pendrive) we wszystkich wykonywanych branżach, w tym: część opisową, część rysunkową, świadectwa, dopuszczenia, atesty, certyfikaty, itp. Dokumentacja powykonawcza będzie spójna i skoordynowana we wszystkich branżach oraz opracowana w języku polskim, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
3. Celem właściwego wykonania robót budowlanych, o których mowa w ust. 2, w ramach przedmiotu zamówienia, Wykonawca:
1) Opracuje program prac konserwatorskich oraz zapewni pełnienie nadzoru konserwatorskiego nad pracami – zgodnie z wymaganiami umowy – wzoru (załącznika nr 4 do SWZ).
2) Opracuje koncepcję zawierającą rozmieszczenie oświetlenia sali głównej i sceny oraz pomieszczeń bocznych parteru budynku, a także rozwiązania dotyczące nagłośnienia sali głównej i sceny wraz z dokumentacją techniczną w zakresie zasilenia ww. instalacji, rozdzielnicy głównej i obiektowych wraz z niezbędnym okablowaniem oraz bezpiecznego montażu oświetlenia sufitowego sali głównej – zgodnie z wymaganiami umowy – wzoru (załącznika nr 4 do SWZ).
3) Opracuje dokumentację aranżacji wnętrz i wyposażenia wraz z wizualizacją pomieszczenia sali głównej, sceny, pomieszczeń bocznych na parterze budynku (czterech) oraz szatni w poziomie piwnic – zgodnie z wymaganiami umowy – wzoru (załącznika nr 4 do SWZ).
4. Ponadto, w ramach przedmiotu zamówienia, Wykonawca uzyska wymagane prawem niezbędne opinie, uzgodnienia, pozwolenia i decyzje dla planowanego do zrealizowania zakresu prac, w oparciu o opracowany program prac konserwatorskich, a także jeżeli będzie wymagana, opracuje niezbędną dokumentację konieczną do ich uzyskania.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie kompleksowych prac modernizacyjnych, konserwatorskich, restauratorskich, renowacyjnych i wyposażeniowych we wnętrzach budynku, mających na celu:
1) poprawę standardu użytkowego, funkcjonalnego, higienicznego i estetycznego pomieszczeń;
2) unowocześnienie wyposażenia sanitarnego, oświetleniowego, ekspozycyjnego, multimedialnego i scenicznego;
3) zachowanie, zabezpieczenie oraz poprawę stanu istniejących elementów historycznego wystroju i wyposażenia;
4) zwiększenie trwałości, bezpieczeństwa użytkowania i walorów użytkowych pomieszczeń;
5) dostosowanie wyposażenia pomieszczeń do współczesnych potrzeb użytkowych, bez ingerencji w konstrukcję, układ przestrzenny oraz parametry techniczne budynku.
Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia w powyższym zakresie określa załącznik A do umowy – wzoru (załącznika nr 4 do SWZ), który stanowi jej integralną całość.
6. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowań, o których mowa w ust. 3.
7. Realizacja przedmiotu zamówienia nastąpi w oparciu o przedmiary robót, zapisy umowy – wzoru (załącznika nr 4 do SWZ), a także uzgodnienia z Zamawiającym i ofertę Wykonawcy.
8. Przedmiot zamówienia Wykonawca wykona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem, z zachowaniem najwyższej staranności oraz zgodnie z zasadami wiedzy konserwatorskiej i technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru końcowego przepisami oraz normami, co także oznacza, że jeśli w zakresie robót budowlanych brak jest dokładnych opisów technologii ich wykonania lub nie wskazano innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania prac, a dana technologia lub sztuka sugeruje ich wykonanie, Wykonawca winien takie prace wykonać.
9. Okres rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane i wbudowane materiały wynosi 36 miesięcy, liczonych od daty podpisania końcowego protokołu odbioru robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 995000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 995000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 995000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WM Renowacje Jarosław Woźniak, Sławomir Woźniak Spółka cywilna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6751513430
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 995000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-048.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |