Dostosowanie istniejącej dokumentacji projektowej dla zamierzenia inwestycyjnego obejmującego wzniesienie budynku wielorodzinnego w Radlinie przy ul. Wiosny Ludów wraz z jego budową.

SIM Śląsk Południe sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00392250
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00392250/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 16:39
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af08fda1-8cb7-4c42-9624-0d7dbc36b6f9
Identyfikator
5472230365
Ostatnia aktualizacja
2026-08-13

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoRoboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnegoRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty malarskie i szklarskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskieRoboty w zakresie usuwania gruzuUsługi wycinania drzewSadzenie drzewRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392250 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie istniejącej dokumentacji projektowej dla zamierzenia inwestycyjnego obejmującego wzniesienie budynku wielorodzinnego w Radlinie przy ul. Wiosny Ludów wraz z jego budową.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SIM Śląsk Południe sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 520527532

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-316

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sim-slask-poludnie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sim-slask-poludnie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1334659

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie istniejącej dokumentacji projektowej dla zamierzenia inwestycyjnego obejmującego wzniesienie budynku wielorodzinnego w Radlinie przy ul. Wiosny Ludów wraz z jego budową.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af08fda1-8cb7-4c42-9624-0d7dbc36b6f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392250

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315834

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego, polegającego na dostosowaniu istniejącej dokumentacji projektowej (w związku ze zmianą technologii) dla zamierzenia inwestycyjnego obejmującego wzniesienie
budynku wielorodzinnego w Radlinie przy ul. Wiosny Ludów wraz z jego budową.
2. Zamówienie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) Załączniku nr 1 do SWZ – Programie Funkcjonalno-użytkowym, którego elementem jest Dokumentacja techniczna, w posiadaniu której jest Zamawiający i którą poglądowo załącza do SWZ;
2) projektowanych postanowieniach umowy (PPU) - Załącznik nr 8 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45211340-4 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na realizację zamówienia zamawiający przewidział kwotę 6.617.000 zł brutto. W postępowaniu zostały złożone dwie oferty, których wartość wynosi odpowiednio:
Inare Sp. z o.o. - 8 644 377,08 zł
Intravi Sp. z o.o. Sp. K - 9 775 091,55 zł i przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do zaoferowanej przez Wykonawcę.
Zgodnie z powyższym postępowanie ulega unieważnieniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8644377,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9775091,06 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie zostało unieważnione ze względu na przekroczenie kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.
2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane