Wykonanie systemu zarządzania gospodarką wodną obejmującego dostawę wyposażenia i sprzętu niezbędnego do obsługi COW w Strzelcowiźnie, budowę sieci światłowodowej oraz dostawę i montaż wodomierzy

Gmina Płaska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00205809
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00205809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-25 10:42
Lokalizacja
Płaska, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-25bf56a0-272a-40ec-8aae-e96033795131
Identyfikator
8461593261
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt i kable telekomunikacyjneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychModernizacja zakładówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInne instalacje elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneNadzór nad robotami budowlanymiNadzór nad projektem i dokumentacjąRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty na placu budowyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

BIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
476 472,76 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00205809 z dnia 2025-04-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie systemu zarządzania gospodarką wodną obejmującego
dostawę wyposażenia i sprzętu niezbędnego do obsługi COW w
Strzelcowiźnie, budowę sieci światłowodowej oraz dostawę i montaż
wodomierzy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Płaska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671001

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Generała Ignacego Prądzyńskiego 53

1.5.2.) Miejscowość: Płaska

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-326

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 876439080

1.5.8.) Numer faksu: 876439081

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plaska@home.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.plaska.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie systemu zarządzania gospodarką wodną obejmującego
dostawę wyposażenia i sprzętu niezbędnego do obsługi COW w
Strzelcowiźnie, budowę sieci światłowodowej oraz dostawę i montaż
wodomierzy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25bf56a0-272a-40ec-8aae-e96033795131

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00205809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021369/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Wykonanie systemu zarządzania gospodarką wodną obejmującego dostawę wyposażenia i sprzętu niezbędnego do obsługi COW w Strzelcowiźnie, budowę sieci światłowodowej oraz dostawę i montaż wodomierzy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

w ramach projektu pn. „Budowa i rozbudowa infrastruktury wodociągowej oraz kanalizacyjnej w gminie Płaska”, realizowanego w ramach inwestycji B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”, objętej Krajowym Planem Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00184863

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym na realizację zadania „Budowa i rozbudowa infrastruktury wodociągowej oraz kanalizacyjnej w gminie Płaska” – nr sprawy ZPP.271.2.2025, na cz. III „Wykonanie systemu zarządzania gospodarką wodną obejmującego dostawę wyposażenia i sprzętu niezbędnego do obsługi Centrum Obsługi Wodociągowej w Strzelcowiźnie(...)”, nie złożono żadnych ofert. Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu cz. III postępowania na podstawie art. 255 pkt 1 ww. ustawy i wszczął postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki działając na podstawie art. 305 pkt. 2 Ustawy Pzp, gdyż w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-95c4495e-4980-43fd-9404-32f281f3cd9e

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPP.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 466243,91 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie systemu zarządzania gospodarką wodną obejmującego dostawę wyposażenia i sprzętu niezbędnego do obsługi Centrum Obsługi Wodociągowej w Strzelcowiźnie, budowę sieci światłowodowej oraz dostawę i montaż wodomierzy z indukcyjną nakładką radiową wraz z usługą konfiguracji integracji do systemu NETPROCES ERP – w ramach realizacji zadania „Budowa i rozbudowa infrastruktury wodociągowej oraz kanalizacyjnej w gminie Płaska”.
System zarządzania gospodarką wodną obejmujący dostawę wyposażenia i sprzętu niezbędnego do obsługi Centrum Obsługi Wodociągowej w Strzelcowiźnie oraz budowa sieci światłowodowej do: budynku stacji uzdatniania wody w Płaskiej, budynku stacji uzdatniania wody w Gruszkach, budynku stacji uzdatniania wody w m. Serski Las, do kontenerowej stacji podnoszenia ciśnienia w m. Sucha Rzeczka oraz do budynku Obsługi Sieci Wodociągowej w m. Strzelcowizna.
Dostawa i montaż wodomierzy z indukcyjną nakładką radiową wraz z usługą konfiguracji integracji do systemu NETPROCES ERP. Montaż wodomierzy odbędzie się na terenie gminy Płaska w miejscowościach: Przewięź, Sucha Rzeczka, Dalny Las, Macharce, Mołowiste, Płaska oraz Serwy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) załączony do zaproszenia do negocjacji.
UWAGA: zakres zamówienia nie obejmuje: I. Budowa sieci wodociągowej wraz z kontenerową stacją podnoszenia ciśnienia wody z automatyką, sterowaniem i przyłączem energetycznym w m. Sucha Rzeczka.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45259900-6 - Modernizacja zakładów

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 476472,76 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 476472,76 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 476472,76 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIT Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1080009907

7.3.3) Ulica: Chłodna 51

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-867

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 476472,76 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-31
2025-04-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane