Modernizacja lokalu mieszkalnego – pustostanu przy ul. Komorowickiej 3/10 w Bielsku-Białej, stanowiącego zasób Gminy Bielsko-Biała (powtórzenie części 2 etapu V/2)
Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00392542
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00392542/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-14 09:17
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9ae742e9-d98b-487d-9504-5e9e72f63aa2
- Identyfikator
- 070019077
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-14
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392542 z dnia 2026-08-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja lokalu mieszkalnego – pustostanu przy ul. Komorowickiej 3/10 w Bielsku-Białej, stanowiącego zasób Gminy Bielsko-Biała (powtórzenie części 2 etapu V/2)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070019077
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipnicka 26
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@zgm.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9ae742e9-d98b-487d-9504-5e9e72f63aa21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja lokalu mieszkalnego – pustostanu przy ul. Komorowickiej 3/10 w Bielsku-Białej, stanowiącego zasób Gminy Bielsko-Biała (powtórzenie części 2 etapu V/2)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ae742e9-d98b-487d-9504-5e9e72f63aa2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392542
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044075/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja lokali mieszkalnych - pustostanów stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373890
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający w dniu 14.05.2026 r. wszczął postępowanie w trybie podstawowym bez negocjacji na ww. przedmiot zamówienia (nr postępowania: ZGM_26_017_BU) zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy, poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu nr 2026/BZP 00243751/01 na platformie e-Zamówienia wraz z dokumentami zamówienia na stronie prowadzonego postępowania pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-02605126-25d4-4891-9f4b-9c613bd9bd2e
W wyznaczonym do składania ofert terminie w przedmiotowym postępowaniu na część 2 (dotyczącą modernizacji lokalu przy ul. Komorowickiej 3/10) nie została złożona żadna oferta, w związku z czym wypełniła się przesłanka udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-02605126-25d4-4891-9f4b-9c613bd9bd2e
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.261.026.2026.BU
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 79582,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja lokalu mieszkalnego (pustostanu) nr 10 o powierzchni użytkowej 44,66 m2 przeznaczonego na lokal mieszkalny, położonego na III piętrze budynku przy ul. Komorowickiej 3 w Bielsku-Białej.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został szczegółowo określony w dokumentacji technicznej obejmującej:
1) przedmiar robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych oraz dostaw,
2) przedmiar robót instalacyjnych instalacji elektrycznej,
stanowiące łącznie załącznik nr 2 do Zaproszenia,
3) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w lokalach mieszkalnych – pustostanach, stanowiącą załącznik nr 3 do Zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie Wykonawca nie złożył oferty wstępnej.| 2026-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |