Świadczenie usług specjalistycznego prania odzieży i bielizny szpitalnej wraz z dzierżawą pościeli w ilości do 450 kompletów.

WOJEWÓDZKI PODKARPACKI SZPITAL PSYCHIATRYCZNY IM.PROF.EUGENIUSZA BRZEZICKIEGO W ŻURAWICY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00205961
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00205961/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-25 11:16
Lokalizacja
Żurawica, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a16cf211-4431-4641-9349-e2c3b01708cb
Identyfikator
7952069209
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi prania i czyszczenia na suchoUsługi odbierania praniaUsługi czyszczenia wyrobów włókienniczychUsługi prasowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00205961 z dnia 2025-04-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług specjalistycznego prania odzieży i bielizny szpitalnej wraz z dzierżawą pościeli w ilości do 450 kompletów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI PODKARPACKI SZPITAL PSYCHIATRYCZNY IM.PROF.EUGENIUSZA BRZEZICKIEGO W ŻURAWICY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000667655

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Różana 9

1.5.2.) Miejscowość: Żurawica

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-710

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.7.) Numer telefonu: 166723740

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wpsp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wpsp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/pcmrzeszow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług specjalistycznego prania odzieży i bielizny szpitalnej wraz z dzierżawą pościeli w ilości do 450 kompletów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a16cf211-4431-4641-9349-e2c3b01708cb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00205961

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039247/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Świadczenie usług specjalistycznego prania odzieży i bielizny szpitalnej wraz z dzierżawą pościeli .

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00179230

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WPSP.DZP-383/1/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 199421,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usługi specjalistycznego prania odzieży i bielizny szpitalnej wraz z dzierżawą pościeli w ilości do 450 kompletów.
Pościel dzierżawiona ma być fabrycznie nowa. Wykonawca zobowiązuje się do przekazania asortymentu Zamawiającemu w okresie trwania umowy:
a) do dnia 01.05.2025r. 300 kompletów,
b) do dnia 15.05.2025r. do 150 kompletów.
Zamawiający wymaga aby z przekazania asortymentu pościeli sporządzony został protokół przekazania i przyjęcia dzierżawy pościeli przez upoważnione osoby stron umowy.
1. Miesięczna ilość prania wyniesie około 2 267 kg, tj. około 54400 kg w czasie trwania umowy.
2. Asortyment bielizny pościelowej obejmuje:
a) poszwa o wym. 160 x 200 cm.
b) poszewka o wym. 70 x 80 cm.
c) prześcieradło o wym. 160 x 220 cm.
3. W zakres kompleksowych usług pralniczych wchodzi odbiór brudnej i dostawę czystej bielizny i odzieży szpitalnej, w tym:
1) odbiór brudnej i dostawa czystej bielizny oraz odzieży pracowniczej w poniedziałki, środy i piątki w stałych godzinach od 1000 do 1200,
2) pranie wodne bielizny i odzieży suchej oraz mokrej wraz z:
a) odplamianiem,
b) dezynfekcją,
c) wybielaniem poszarzałego asortymentu,
d) suszeniem,
e) maglowaniem lub prasowaniem,
f) zastosowaniem środków zmiękczających i antystatycznych do ostatniego prania koców,
g) krochmaleniem i prasowaniem fartuchów lekarskich, mundurków pielęgniarskich, serwet bawełnianych i lnianych oraz firanek okiennych,
3) dokładne sortowanie i pakowanie bielizny i odzieży po praniu według uzgodnionych asortymentów do worków odrębnie dla każdej komórki organizacyjnej szpitala oraz
4) bieżąca reperacja bielizny i odzieży obejmująca:
a) przyszywanie guzików, kieszeni,
b) zaszywanie części rozprutych,
c) inne drobne reperacje i naprawy uszkodzeń powstałych w czasie prania.
d) po stronie Wykonawcy jest zapewnienie worków transportowych na bieliznę szpitalną oraz samorozpuszczanych worków foliowych na bieliznę i odzież szpitalną skażoną/zakaźną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

98311000-6 - Usługi odbierania prania

98312000-3 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych

98315000-4 - Usługi prasowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 254 pkt. 2 oraz art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo Zamówień Publicznych zwana dalej ,,ustawa PZP” Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 299096,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 301400,00 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Przed otwarciem ofert Zamawiający podał, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 245 288,31 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty w postępowaniu tj. kwoty 299096,64 PLN.
2025-04-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi