Remont budynku Tarnowskiego Centrum Informacji w Tarnowie przy ul. Rynek 7

Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00393939
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00393939/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-17 11:12
Lokalizacja
Tarnów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6e073ca4-1bb5-4eb8-9425-f420796b092f
Identyfikator
8731011086
Ostatnia aktualizacja
2026-08-17

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejUsługi projektowania architektonicznegoRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

STANISŁAW NOWAKDąbrowa Tarnowska, PL · lot 0
8 645 670 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393939 z dnia 2026-08-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku Tarnowskiego Centrum Informacji w Tarnowie przy ul. Rynek 7

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661323

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Tarnów

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.kalita@umt.tarnow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/umtarnow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320446

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budynku Tarnowskiego Centrum Informacji w Tarnowie przy ul. Rynek 7

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e073ca4-1bb5-4eb8-9425-f420796b092f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393939

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043786/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont budynku Tarnowskiego Centrum Informacji w Tarnowie przy Rynek 7- Rozwój oferty turystycznej Aglomeracji Tarnowskiej w oparciu o markę EnoTarnowskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt „Rozwój oferty turystycznej Aglomeracji Tarnowskiej w oparciu o markę EnoTarnowskie” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270678

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRI.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 7586663,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę i remont konserwatorski istniejącego budynku Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rynek nr 7 w Tarnowie, wraz z zagospodarowaniem podwórza, zlokalizowanego na działce nr 5/2 obręb 0228.
Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1) opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysów ofertowych;
2) uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, sprawdzeń, postanowień, ekspertyz, decyzji, itp. do realizacji przedmiotu umowy;
3) uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków technicznych i/lub ich aktualizacje w zakresie przebudowy istniejących sieci i urządzeń oraz przyłączenia budynku do sieci;
4) wykonanie pełnego zakresu robót budowlanych zgodnie z umową i uzyskanymi decyzjami oraz dokumentacją projektową zaakceptowaną przez Zamawiającego, obejmujących m.in.:
a) remont budynku polegającego między innymi na wykonaniu izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych, wykonaniu nowej więźby dachowej, wykonaniu nowych ścian i przemurowań, dostosowanie budynku dla osób z niepełnosprawnościami, wykonaniu nowego pokrycia dachowego z blachy tytan-cynk, wykonaniu robót elewacyjnych i konserwatorskich, wykonaniu prac instalacyjnych i wykończeniowych,
b) zagospodarowanie podwórza budynku;
5) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
6) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletu dokumentów koniecznych do zgłoszenia zakończenia robót lub złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie (w tym świadectwo charakterystyki energetycznej, instrukcja bezpieczeństwa pożarowego wraz z wyposażeniem i oznakowaniem ppoż., itp.), najpóźniej w dniu zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego robót;
7) sprawowanie nadzoru autorskiego.
UWAGA: Zakres zamówienia nie obejmuje dostawy i montażu wyposażenia pomieszczeń, opisanego w PFU jako wyposażenie ruchome oraz multimedia i RTV.
UWAGA: Budynek zlokalizowany jest na obszarze układu urbanistycznego miasta Tarnowa – obszar Śródmieście, wpisanego do rejestru zabytków pod nr. A-130, na mocy decyzji znak: AK.11/Ta/5/Kr/34 z dnia 24.09.1934 r., ponadto kamienica ujęta jest w Gminnej Ewidencji Zabytków.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ), stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), stanowiący załącznik nr 8 do SWZ. Dodatkowo, zgodnie z zapisami PFU, Zamawiający załącza dokumentację projektową pn. „Remont elewacji północnej wraz z wymianą stolarki”, której założenia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić przy opracowywaniu nowej dokumentacji projektowej, stanowiącą załącznik nr 9 do SWZ.
Stosownie do art. 100 ustawy Pzp przedmiot zamówienia w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych został opisany w PFU, stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8645670,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12791418,36 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8645670,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Nowak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8710001266

7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8645670,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-03-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane