Przebudowa strefy wejściowej do magazynu przeciwpowodziowego w budynku przy ul. Batorego 4b w Tychach
MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00393963
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00393963/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 11:22
- Lokalizacja
- Tychy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-27ce7734-a567-4c38-9e07-f9ddf3bf1643
- Identyfikator
- 6460012522
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-17
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393963 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa strefy wejściowej do magazynu przeciwpowodziowego w budynku przy ul. Batorego 4b w Tychach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271176358
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Filaretów 31
1.5.2.) Miejscowość: Tychy
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 227-40-92
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzbm.tychy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzbm.tychy.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarowanie mieniem komunalnym
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa strefy wejściowej do magazynu przeciwpowodziowego w budynku przy ul. Batorego 4b w Tychach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27ce7734-a567-4c38-9e07-f9ddf3bf1643
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393963
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030031/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Remont magazynu przeciwpowodziowego przy ul. Batorego w ramach realizacji zadań w ramach obszaru 2 Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uprzednio przeprowadzone postępowanie w trybie podstawowym DZP-340/150/07/2026, pn.: Przebudowa strefy wejściowej do magazynu przeciwpowodziowego w budynku przy ul. Batorego 4b w Tychach, zostało
ogłoszone w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00336623 w dniu 10.07.2026 r. ww. postępowanie zostało unieważnione w dniu 28.07.2026 r. na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy PZP, że w niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 27.07.2026 r. do godz. 09:00 nie wpłynęła żadna oferta
Uzasadnienie prawne: art. 305 pkt 2) ustawy PZP:
Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu przeprowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust.1 pkt. 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: 148610-e968b339-b81f-4ee4-a6f7-a1148aaa8f41
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP–340/174/07/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 44715,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na przebudowie strefy wejściowej do magazynu przeciwpowodziowego w budynku przy ul. Batorego 4b w Tychach. W imieniu Zamawiającego występuje Miejski Zarząd
Budynków Mieszkalnych w Tychach, poprzez swoją jednostkę organizacyjną: Dział Techniczny z siedzibą w Tychach przy ul. Budowlanych 41.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zaproszony Wykonawca do udziału w negocjacjach w trybie z wolnej ręki, w dniu 11 sierpnia 2026 r. złożył ofertę niezgodną z wymaganiami Zamawiającego opisanymi w dokumentach zamówienia. Ponadto cena oferty Wykonawcy przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na wykonanie Zamówienia. W związku z powyższym, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki z uwagi na to, że negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 67742,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 67742,00 PLN
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |