Wyburzenie budynków administrowanych przez Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie

Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00206362
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00206362/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-25 12:36
Lokalizacja
Mikołów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-66d71835-63a9-4eca-b390-fedff01dee5f
Identyfikator
6350011970
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

2 przyznane

'DEVELOPER I RECYKLING' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZabrze, PL · lot 0
30 135 PLN
ULMAN POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMikołów, PL · lot 1
44 280 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00206362 z dnia 2025-04-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wyburzenie budynków administrowanych przez Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 270547060

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Mikołów

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zgl.mikolow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgl.mikolow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1078785

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wyburzenie budynków administrowanych przez Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66d71835-63a9-4eca-b390-fedff01dee5f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00206362

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00011058/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Wyburzenie budynków administrowanych przez Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00154435

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGL/TP/03/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 100000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I- Rozbiórka budynku przy ul. Krawczyka 21, działka nr 886/3 oraz 2565/3
Zakres prac obejmuje:
- wykonanie projektu rozbiórki wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień branżowych w sprawie odłączenia mediów przyłączonych do budynku;
- uzgodnienie z Zamawiającym dokumentacji projektowej;
- uzyskanie prawomocnej decyzji administracyjnej (pozwolenia na rozbiórkę lub zgłoszenie);
- wykonanie projektu organizacji ruchu – jeśli potrzeba;
UWAGA: Wykonawca uzyska wszelkie zgody i dokumenty niezbędne do uzyskania prawomocnej decyzji administracyjnej na rozbiórkę budynku.
- wygrodzenie terenu rozbiórki;
- odcięcie, demontaż i zabezpieczenie przyłączy mediów (sieć elektroenergetyczna, sieć gazowa, sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna, sieć telekomunikacyjna – jeśli występują). Wykonawca w imieniu Zamawiającego wystąpi do gestorów sieci o warunki odłączenia wszystkich przyłączy do budynku;
-rozbiórka budynku jednokondygnacyjnego w konstrukcji murowanej (z cegły silikatowej, pełnej, płyty wiórowo-cementowej, beton) mieszanej o wymiarach ok 10,5m x 11,3m o średniej wysokości w szczycie ok 5,8m. Rozbiórka razem z fundamentami;
- zasypanie powstałych po rozbiórce fundamentów wykopów ziemią niesortowaną bez gruzu;
- nawiezienie humusu na wierzchnią warstwę, pograbienie i zasianie trawy;
- wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki oraz elementów wyposażenia budynków oraz przedmiotów składowanych na działce;
- przedstawienie oświadczenia o utylizacji odpadów lub przedstawienie karty odpadów;
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej
(Wykonawca zdemontuje i przekaże Zamawiającemu wskazane przez inspektora nadzoru stalowe elementy z rozbiórki)
UWAGA : Rozbiórkę budynków należy prowadzić w taki sposób aby nie uszkodzić infrastruktury drogowej i chodnikowej na terenie rozbiórki. Wykonawca w przypadku stwierdzonych uszkodzeń przez inspektora nadzoru jest zobowiązany do odtworzenia nawierzchni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 50000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II- Rozbiórka budynku przy Krawczyka 21B, działka nr 2563/2
Zakres prac obejmuje:
- wykonanie projektu rozbiórki wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień branżowych w sprawie odłączenia mediów przyłączonych do budynków;
- uzgodnienie z Zamawiającym dokumentacji projektowej;
- uzyskanie prawomocnych decyzji administracyjnych (pozwolenia na rozbiórkę lub zgłoszenie);
- wykonanie projektu organizacji ruchu ( w razie potrzeby);
UWAGA: Wykonawca uzyska wszelkie zgody i dokumenty niezbędne do uzyskania prawomocnej decyzji administracyjnej na rozbiórkę budynku.
- odcięcie, demontaż i zabezpieczenie przyłączy mediów (sieć elektroenergetyczna, sieć gazowa, sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna, sieć telekomunikacyjna). Wykonawca w imieniu Zamawiającego wystąpi do gestorów sieci o warunki odłączenia wszystkich przyłączy;
- rozbiórka budynku wraz z fundamentami;
- zasypanie powstałych po rozbiórce fundamentów wykopów ziemią niesortowaną bez gruzu;
- nawiezienie humusu na wierzchnią warstwę, pograbienie i zasianie trawy;
- wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki oraz elementów wyposażenia budynków oraz przedmiotów składowanych na działce;
- przedstawienie oświadczenia o utylizacji odpadów lub przedstawienie karty odpadów;
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
(Wykonawca zdemontuje i przekaże Zamawiającemu wskazane przez inspektora nadzoru stalowe elementy z rozbiórki)

UWAGA : Rozbiórkę budynków należy prowadzić w taki sposób aby nie uszkodzić infrastruktury drogowej i chodnikowej na terenie rozbiórki. Wykonawca w przypadku stwierdzonych uszkodzeń przez inspektora nadzoru jest zobowiązany do odtworzenia nawierzchni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 50000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30135,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 84870,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30135,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DEVELOPER I RECYKLING Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6482366960

7.3.3) Ulica: Młodego Górnika 2D

7.3.4) Miejscowość: Zabrze

7.3.5) Kod pocztowy: 41-808

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30135,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 44280,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 163590,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 44280,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ULMAN Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351860487

7.3.3) Ulica: Podgórna 14

7.3.4) Miejscowość: Mikołów

7.3.5) Kod pocztowy: 43-190

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 44280,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane