Rekultywacja i zagospodarowanie boiska sportowego w Łukowicach Brzeskich
GMINA SKARBIMIERZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00394266
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00394266/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 12:44
- Lokalizacja
- Skarbimierz-Osiedle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-decff511-0367-4db1-9da1-6afafee12397
- Identyfikator
- 7470500548
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-17
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394266 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rekultywacja i zagospodarowanie boiska sportowego w Łukowicach Brzeskich
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKARBIMIERZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412728
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: PARKOWA 12
1.5.2.) Miejscowość: Skarbimierz-Osiedle
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-318
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwest@skarbimierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skarbimierz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13506771.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zadania własne gminy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rekultywacja i zagospodarowanie boiska sportowego w Łukowicach Brzeskich2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-decff511-0367-4db1-9da1-6afafee12397
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394266
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00628186/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 REKULTYWACJA TERENU BOISKA WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM (ŁUKOWICE BRZESKIE)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00365864
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.12.2026R
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rekultywacji istniejącego boiska sportowego o nawierzchni naturalnej trawiastej wraz z wykonaniem kompletnej instalacji nawodnienia oraz dostawą i montażem wyposażenia.
Lokalizacja: działka nr 313/2
Wymiary boiska wraz ze strefą bezpieczeństwa: 101,00 m x 55,00 m
2. Zakres zamówienia
2.1 Roboty przygotowawcze i ziemne
• mechaniczne wykorytowanie terenu na głębokość min. 35 cm,
• usunięcie istniejącej darni, korzeni, kamieni i zanieczyszczeń,
• wywóz materiałów z rozbiórki zgodnie z obowiązującymi przepisami,
• chemiczne odchwaszczenie terenu,
• makroniwelacja terenu (tolerancja ±2 cm).
2.2 Konstrukcja podłoża boiska
Warstwa odsączająca:
• materiał: piasek lub pospółka,
• grubość: 20 cm po zagęszczeniu,
• zagęszczenie: Is ≥ 0,97 (wg Proctora).
Warstwa wegetacyjna (nośna):
• grubość: 15 cm,
• skład:
60% piasku drobnego,
20% torfu kwaśnego,
20% ziemi kompostowej,
• tolerancja grubości: ±2 cm.
Dodatkowo:
• ułożenie siatki przeciw kretom,
• wykonanie spadków poprzecznych: min. 0,5%.
2.3 Nawierzchnia trawiasta
Powierzchnia całkowita: 7 664,20 m²
Powierzchnia pola gry: 5 035,00 m²
Zakres:
• przygotowanie podłoża,
• wysiew trawy sportowej (mieszanka odporna na intensywne użytkowanie),
• pierwsze koszenie i pielęgnacja do momentu odbioru.
3. Instalacja nawodnienia
3.1 Wymagania ogólne
Instalacja nawodnienia musi być zaprojektowana i wykonana jako system automatyczny zapewniający równomierne nawodnienie całej powierzchni boiska.
Wykonawca zobowiązany jest do:
• opracowania projektu wykonawczego instalacji,
• uzyskania akceptacji Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru przed realizacją.
3.2 Parametry techniczne systemu
• liczba sekcji: min. 6,
• liczba zraszaczy: 50 szt.,
• typ: wynurzalne, sektorowe lub pełnoobrotowe.
Minimalne wymagania dla zraszaczy:
• promień pracy: min. 10–15 m,
• możliwość regulacji kąta pracy w zakresie 40°–360°,
• przystosowane do pracy przy ciśnieniu 2,5–5,0 bar,
• zapewnienie równomierności nawadniania min. 80%.
3.3 Elementy systemu
• rurociągi zasilające (6 linii) + główny tłoczny (duże Ø),
• zawory sekcyjne sterowane automatycznie,
• sterownik nawadniania (programowalny),
• czujnik opadów,
• studnia,
• zbiornik podziemny o pojemności 3 m³,
• pompy: 2 szt. o mocy 2,2 kW każda.
3.4 Instalacja elektryczna
• zasilanie pomp z rozdzielni elektrycznej,
• zabezpieczenia przeciążeniowe i różnicowoprądowe,
• minimalny stopień ochrony urządzeń: IP44,
• wykonanie zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
4. Wyposażenie obiektu
4.1 Demontaże i montaż
• demontaż istniejących bramek, ławek i wiat,
• demontaż i ponowny montaż piłkochwytów – 2 szt., wysokość 5 m.
4.2 Dostawa i montaż
• bramki pełnowymiarowe – 2 szt. (7,32 x 2,44 m),
• bramki treningowe przenośne – 2 szt.,
• wiaty dla zawodników – 2 szt., min. 6-osobowe, długość min. 7,5 m,
• krzesełka stadionowe – 40 szt. (4 komplety po 10 szt.),
• wózek do malowania linii – 1 szt.,
• wykonanie nawierzchni ze sztucznej trawy pod wiatami.
4.3 Sprzęt
Kosiarka samojezdna:
• moc silnika min. 17 kW,
• pojemność silnika min. 650 cm³,
• zakres wysokości koszenia: 2,5–10 cm,
• urządzenie dostępne na rynku polskim,
• Wykonawca zapewnia szkolenie operatora.
5. Wymagania jakościowe
• wszystkie materiały muszą posiadać wymagane deklaracje zgodności i aprobaty techniczne,
• materiały przed wbudowaniem wymagają akceptacji Zamawiającego,
• roboty wykonane niezgodnie z OPZ podlegają rozbiórce na koszt Wykonawcy.
6. Wymagania formalne
Wykonawca zobowiązany jest do:
• prowadzenia robót zgodnie z przepisami prawa, normami i zasadami sztuki budowlanej,
• zabezpieczenia terenu budowy,
• prowadzenia dokumentacji budowy,
• wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
• uporządkowania terenu po zakończeniu robót.
7. Wymagania dotyczące zatrudnienia
Zamawiający wymaga zatrudnienia osób wykonujących roboty budowlane na podstawie umowy o pracę, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
8. Wynagrodzenie
• wynagrodzenie ryczałtowe,
• obejmuje wszystkie koszty niezbędne do realizacji zamówienia,
• niedoszacowanie ceny nie stanowi podstawy do roszczeń.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45232120-9 - Roboty nawadniające
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy
16310000-1 - Kosiarki
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |