REMONT ELEWACJI BUDYNKU ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ZABORZE
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W ZABORZE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00394349
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00394349/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 13:03
- Lokalizacja
- Zabór, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-437f59c2-ea12-4012-bced-ee3041382eb5
- Identyfikator
- 9731104351
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-17
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394349 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
REMONT ELEWACJI BUDYNKU ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ZABORZE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W ZABORZE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 528878060
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Witosa 30
1.5.2.) Miejscowość: Zabór
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-003
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 327 40 15
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: spzabor1@wp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szkolawzaborze.edupage.org/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-437f59c2-ea12-4012-bced-ee3041382eb51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
REMONT ELEWACJI BUDYNKU ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ZABORZE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-437f59c2-ea12-4012-bced-ee3041382eb5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394349
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320591
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZSP/20/1/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu elewacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborze przy ul. Witosa 30 w Zaborze, powiat zielonogórski, województwo lubuskie.
2. Zakres prac remontowych obejmuje wykonanie robót przygotowawczych, zabezpieczających, naprawczych i wykończeniowych elewacji budynku, w szczególności:
• montaż i demontaż rusztowań,
• zabezpieczenie stolarki okiennej, drzwiowej, parapetów oraz innych elementów wyposażenia budynku,
• ręczne czyszczenie i mycie powierzchni elewacji,
• gruntowanie podłoża,
• miejscową naprawę i uzupełnienie uszkodzonych tynków,
• wykonanie wypraw tynkarskich,
• wykonanie tynku mozaikowego na cokole budynku,
• malowanie elewacji farbą silikonową,
• oczyszczenie stolarki po zakończeniu prac.
• wykonanie robót porządkowych oraz uporządkowanie terenu po zakończeniu inwestycji.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja wraz z opisem przedmiotu zamówienia, które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia (załączniki nr 4 do SWZ) oraz przedmiar robót – załączniki nr 5. Przedmiar został załączony wyłącznie pomocniczo.
4. Wykonawca zrealizuje roboty z nowych materiałów i urządzeń własnych, które zakupi i dostarczy na teren budowy na własny koszt i ryzyko. Koszt zakupu oraz dostawy w miejsce wbudowania wszelkich materiałów i urządzeń wykorzystanych do realizacji przedmiotu zamówienia uwzględniony jest w wynagrodzeniu Wykonawcy. Stosowane podczas realizacji robót materiały i urządzenia muszą posiadać, zgodnie z obowiązującymi w tym względzie przepisami prawa, dopuszczenie do stosowania w budownictwie. Materiały rozbiórkowe stanowią własność Zamawiającego.
5. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia do zatrudniania osób wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia, tj. bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych w zakresie wszystkich branż – wszyscy pracownicy fizyczni wykonujący roboty budowlane na budowie, kadra techniczna budowy, za wyjątkiem kierownika budowy, kierownika robót wyłącznie na podstawie umów o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277).
6. Zamawiający zastrzega sobie uzgadnianie i zatwierdzanie rozwiązań materiałowych na każdym etapie realizacji zamówienia.
7. Wszelkie inne parametry dotyczące zakresu robót budowlanych objętych zamówieniem określa dokumentacja i przedmiary robót.
8. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do poszanowania prawa, w tym w szczególności przepisów: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane – (Dz.U. 2025 r. poz. 418), oraz postanowienia niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ),
9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
10. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
11. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia dokonanie podziału zamówienia na części byłoby nieracjonalne ponieważ mogłoby wywołać nadmierne trudności techniczne, potrzebę skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia w zakresie terminu realizacji zamówienia, gotowości do odbioru, wystawienia i płatności faktur, co mogłoby doprowadzić do nieprawidłowej realizacji zamówienia. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części również ze względu na nadmierne koszty - wykonywanie prac przez różnych wykonawców groziłoby dublowaniem kosztów pośrednich wpływających na cenę np. kosztu transportu sprzętu, kosztów materiałów i zabezpieczenia prac po częściowym ich wykonaniu przez danego wykonawcę. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia. Wprowadzenie podziału prowadziłoby do dezorganizacji robot drogowych w ciągu użytkowanej drogi i wymagałoby dodatkowych czynności koordynacyjnych. Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencyjności.
12. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy.
13. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
14. Zamawiający nie wymaga składania oferty w postaci katalogów elektronicznych i dołączania katalogów elektronicznych.
15. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia roboty muszą być realizowane z uwzględnieniem wymagań wynikających z ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411), w szczególności w zakresie likwidacji barier architektonicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239850 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 403871,93 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239850 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KW TECH sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 366545256
7.3.3) Ulica: ul. Dworcowa 6
7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra
7.3.5) Kod pocztowy: 65-019
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239850,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |