Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach

GMINA INOWROCŁAW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00394641
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00394641/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-17 14:20
Lokalizacja
Inowrocław, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2011e804-c2ba-4a2f-bf98-026fecd578f5
Identyfikator
5562738848
Ostatnia aktualizacja
2026-08-17

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyWykonywanie konstrukcji dachowychRoboty murarskie i muroweRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskie i szklarskieRoboty elewacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychMontaż instalacji piorunochronnejInstalacje zasilania elektrycznegoElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychSłoneczne moduły fotoelektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

BUD-POL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄToruń, PL · lot 0
3 448 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394641 z dnia 2026-08-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA INOWROCŁAW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350754

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Królowej Jadwigi 43

1.5.2.) Miejscowość: Inowrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminainowroclaw.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminainowroclaw.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1316283

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2011e804-c2ba-4a2f-bf98-026fecd578f5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394641

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037423/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach, nr przedsięwzięcia KPOD.03.05-IW.04-0322/24, współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach Inwestycji B1.1.3 „Termomodernizacja instytucji edukacyjnych”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318060

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIZP.271.1.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia:
1) przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach”, obejmujących kompleksową termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach oraz budynku przedszkola wraz
z modernizacją źródła ciepła, instalacji centralnego ogrzewania, wykonaniem instalacji fotowoltaicznej oraz robót towarzyszących;
2) zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich robót budowlanych, instalacyjnych, elektrycznych, sanitarnych oraz towarzyszących niezbędnych do osiągnięcia celu inwestycji polegającego na poprawie efektywności energetycznej budynków oraz ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Roboty mają zapewnić osiągnięcie efektów energetycznych i ekologicznych określonych w dokumentacji projektowej i dokumentacji aplikacyjnej przedsięwzięcia finansowanego ze środków KPO;
3) przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym w zakresie dokumentowania realizacji przedsięwzięcia, osiągnięcia wskaźników oraz realizacji obowiązków informacyjnych
i kontrolnych wynikających z umowy o dofinansowanie;
4) przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z postanowieniami Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), dokumentacją projektową, Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
2. Zakres rzeczowy zamówienia:
2.1. Budynek szkoły – część A (obiekt wpisany do rejestru zabytków)
Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) remont tynków zewnętrznych i malowanie elewacji;
2) remont cokołu kamiennego;
3) docieplenie stropu poddasza;
4) docieplenie stropu nad parterem w części nieużytkowej;
5) docieplenie stropu poddasza w części użytkowej wraz z wykonaniem nowej podłogi z desek;
6) docieplenie ścian poddasza płytami z wełny mineralnej wraz z wykonaniem obudowy z płyt gipsowo-kartonowych;
7) docieplenie odkrytych fragmentów połaci dachowych;
8) docieplenie stropu nad piwnicą izolacją natryskową;
9) wymianę pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej;
10) ocenę stanu technicznego więźby dachowej po odsłonięciu konstrukcji oraz wykonanie ewentualnych wzmocnień lub wymiany uszkodzonych elementów;
11) odtworzenie i konserwację drewnianych elementów architektonicznych elewacji;
12) wykonanie robót towarzyszących wynikających z dokumentacji projektowej.
Część A budynku Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach jest wpisana do rejestru zabytków. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty zgodnie z warunkami decyzji właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków, decyzji o pozwoleniu na budowę, dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony zabytków.
Wszelkie wymagane decyzje, pozwolenia i uzgodnienia właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków, niezbędne do realizacji robót zgodnie z dokumentacją projektową, zapewnia Zamawiający. W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych uzgodnień
lub wyjaśnień w toku realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym poprzez przekazanie niezbędnych informacji i dokumentów.
2.2. Budynki szkoły – część B i C
Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) docieplenie ścian zewnętrznych;
2) wykonanie wypraw elewacyjnych i malowanie elewacji;
3) docieplenie ścian fundamentowych, ścian w gruncie i strefy cokołowej;
4) docieplenie stropów poddasza;
5) docieplenie ścian wewnętrznych na poddaszu;
6) wykonanie nowej podłogi w części użytkowej poddasza;
7) wymianę stolarki okiennej;
8) wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej;
9) wykonanie robót odtworzeniowych i towarzyszących.
2.3. Budynek przedszkola
Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) docieplenie ścian zewnętrznych;
2) wykonanie wypraw elewacyjnych i malowanie elewacji;
3) docieplenie ścian fundamentowych, ścian w gruncie i strefy cokołowej;
4) docieplenie stropu poddasza;
5) docieplenie stropu nad piwnicą;
6) wymianę stolarki okiennej;
7) wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej;
8) montaż centrali wentylacyjnej;
9) wykonanie robót towarzyszących.
2.4. Modernizacja źródła ciepła i instalacji sanitarnych
Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) demontaż istniejących kotłów olejowych wraz z instalacjami towarzyszącymi;
2) montaż powietrznej pompy ciepła o nominalnej mocy grzewczej Q = 66,05 kW i współczynniku efektywności COP = 2,99, stanowiącej podstawowe źródło ciepła dla budynków szkoły i przedszkola;
3) montaż kotła olejowego kondensacyjnego o mocy 100 kW jako szczytowego źródła ciepła współpracującego z pompą ciepła zgodnie z dokumentacją projektową;
4) wykonanie układu hydraulicznego współpracy pompy ciepła i kotła olejowego wraz z automatyką sterującą, armaturą oraz instalacjami towarzyszącymi.
5) wykonanie żelbetowej płyty fundamentowej pod pompę ciepła;
6) wykonanie nowych instalacji technologicznych kotłowni;
7) wykonanie instalacji paliwowej;
8) wykonanie instalacji spalinowej;
9) wykonanie kanalizacji technologicznej;
10) wykonanie instalacji odprowadzenia kondensatu;
11) montaż stacji uzdatniania wody;
12) wykonanie instalacji preizolowanej pomiędzy budynkami;
13) wykonanie węzłów podmieszania pompowego;
14) wymianę instalacji centralnego ogrzewania w budynku szkoły;
15) wymianę instalacji centralnego ogrzewania w budynku przedszkola;
16) montaż nowych grzejników;
17) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej w budynku przedszkola;
18) wykonanie wszystkich prób, regulacji i rozruchów instalacji.
2.5. Instalacje elektryczne i fotowoltaiczne
Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) wykonanie instalacji zasilających urządzenia grzewcze;
2) wykonanie instalacji sterowania i automatyki;
3) wykonanie rozdzielnic elektrycznych;
4) wykonanie instalacji oświetleniowych;
5) wykonanie instalacji gniazd wtykowych;
6) wykonanie ochrony przeciwprzepięciowej;
7) wykonanie ochrony przeciwporażeniowej;
8) wykonanie uziemień i połączeń wyrównawczych;
9) wykonanie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki.

W zakresie instalacji fotowoltaicznej należy wykonać:
1) wykonanie instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły B o mocy ok. 12,65 kWp, składającej się z 22 modułów fotowoltaicznych o mocy jednostkowej 575 Wp;
2) wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu sali gimnastycznej o mocy ok. 36,20 kWp, składającej się z 63 modułów fotowoltaicznych o mocy jednostkowej 575 Wp;
3) montaż falowników, rozdzielnic prądu stałego RDC i prądu przemiennego RAC, instalacji monitoringu pracy systemu oraz niezbędnych zabezpieczeń;
4) wykonanie instalacji odgromowej i połączeń wyrównawczych dla instalacji fotowoltaicznej, w tym montaż masztów odgromowych zgodnie z dokumentacją projektową;
5) montaż konstrukcji wsporczych;
6) montaż modułów fotowoltaicznych;
7) wykonanie instalacji DC i AC;
8) wykonanie rozdzielnic i zabezpieczeń;
9) wykonanie instalacji odgromowej i wyrównawczej;
10) przebudowę i dostosowanie rozdzielni głównej;
11) wykonanie pomiarów, prób i uruchomienie instalacji.
Parametry techniczne urządzeń i instalacji, w tym instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, kotła kondensacyjnego, automatyki i urządzeń towarzyszących określa dokumentacja projektowa. W szczególności projekt przewiduje wykonanie instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy około 48,85 kWp oraz układu źródła ciepła opartego na pompie ciepła o mocy grzewczej 66,05 kW współpracującej z kotłem olejowym kondensacyjnym o mocy 100 kW.
3. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia
1) roboty będą prowadzone na czynnym obiekcie oświatowym;
2) Wykonawca zobowiązany jest do:
a) takiej organizacji robót, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom, dzieciom przedszkolnym, pracownikom oraz osobom przebywającym na terenie szkoły,
b) bieżącego utrzymania porządku na placu budowy,
c) do wykonania wszelkich prób, badań, regulacji, pomiarów, rozruchów technologicznych oraz uzyskania wymaganych odbiorów,
d) sporządzenia dokumentacji powykonawczej,
e) uzgadniania harmonogramu robót z dyrektorem szkoły/przedszkola oraz prowadzenia prac w sposób minimalizujący utrudnienia w funkcjonowaniu szkoły i przedszkola;
3) materiały i urządzenia zastosowane do realizacji zamówienia muszą być fabrycznie nowe, pełnowartościowe oraz posiadać wymagane prawem certyfikaty, deklaracje właściwości użytkowych i dopuszczenia do stosowania.
4. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („nie czyń poważnych szkód”), zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3448000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4594227,75 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3448000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUD-POL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9562405741

7.3.3) Ulica: Michała Drzymały 14/10

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1) Roboty w branży elektrycznej - GOLTRONET sp. z o.o., ul. Nowa 8, 87-400 Golub-Dobrzyń;
2) Roboty w branży sanitarnej - Adam Olejarczyk Ol-MAX, ul. Buszczyńskich 3D/124, 87-100 Toruń.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3448000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane