Roboty budowlane polegające na remoncie pomieszczeń Instytutu Biologii Medycznej PAN w Łodzi przy ul. Lodowej 106 w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Instytut Biologii Medycznej PAN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00394955
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00394955/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 20:28
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a20863e8-2b1c-4396-a99c-999385054d5a
- Identyfikator
- 9820352085
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-17
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394955 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na remoncie pomieszczeń Instytutu Biologii Medycznej PAN w Łodzi przy ul. Lodowej 106 w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Biologii Medycznej PAN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100492431
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lodowa 106
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 93-232
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mtrendowicz@cbm.pan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.ibmpan.pl/pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a20863e8-2b1c-4396-a99c-999385054d5a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Badawcza
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane polegające na remoncie pomieszczeń Instytutu Biologii Medycznej PAN w Łodzi przy ul. Lodowej 106 w formule „zaprojektuj i wybuduj”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a20863e8-2b1c-4396-a99c-999385054d5a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394955
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
3.19. Przedmiot zamówienia w zakresie części a) jest finansowany ze środków własnych Instytutu Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk, w zakresie części b) i c) jest współfinansowany ze środków projektu pn. „POL-OPENSCREEN – Polska Platforma Infrastruktury Skriningowej dla Chemii Biologicznej” w ramach umowy o dofinansowanie projektu nr FENG.02.04-IP.04-0010/24 z dnia 24 stycznia 2025 r.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347642
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 343/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie pomieszczeń Instytutu Biologii Medycznej PAN w Łodzi przy ul. Lodowej 106 w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w szczególności na:
a) Remoncie istniejących toalet zlokalizowanych na I (męska i damska) i II piętrze (damska) wraz z przebudową i wykonaniem instalacji wewnętrznych
b) Dostosowanie toalety męskiej na II piętrze dla potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami,
c) Dostosowaniu istniejącego pomieszczenia p. 207 (I etap) na potrzeby laboratorium identyfikacji i skriningu białek bioaktywnych,
3.2. Kompletna dokumentacja techniczna powinna zawierać następujące dziedziny:
- Architektoniczno-budowlana,
- Konstrukcyjna,
- instalacja technologiczno – sanitarna,
- instalacja elektryczna i AKPiA
- komplet niezbędnych uzgodnień i decyzji o ile będą niezbędne dla realizacji inwestycji, o ile będzie wymagane przez obowiązujące przepisy.
Wszystkie ww. opracowania należy dostarczyć w formie papierowej – co najmniej dwa egzemplarze dla Zamawiającego oraz dodatkowo niezbędna ilość egzemplarzy do w celu uzyskania pozwolenia na budowę, o ile będzie wymagane przez obowiązujące przepisy. Wszystkie ostateczne wersje projektów (wraz z pieczątkami i podpisami) należy również dostarczyć Zamawiającemu w wersji elektronicznej w formie nieedytowalnej (PDF) – skany podpisanej dokumentacji oraz edytowalnej (DWG) i docx. i exe.
3.3. Zakres obowiązków Wykonawcy obejmuje również sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej (w liczbie i formie analogicznej jak określona powyżej w ust. 2) składającej się m.in. z następujących dokumentów:
- operat kolaudacyjny zawierający spis treści oraz zawartości sporządzonej dokumentacji powykonawczej;
- dokumentacja powykonawcza musi być ostemplowana pieczątkami „dokumentacja powykonawcza”;
- dokumentację powykonawczą należy przedłożyć w opisanych segregatorach;
- wszystkie wnioski materiałowe muszą być opatrzone opisem „Remont pomieszczeń Instytutu Biologii Medycznej PAN w Łodzi przy ul. Lodowej 106" ze wskazaniem pomieszczenia którego dotyczy i posiadać podpis kierownika budowy potwierdzający wbudowanie materiału;
- instrukcji eksploatacji, w której znajdą się wszystkie zalecenia eksploatacyjne oraz przeglądy i wymagania gwarancyjne niezbędne do utrzymania i zachowania gwarancji producentów urządzeń i materiałów;
- pozostałe niezbędne dokumenty wymagane przez Zamawiającego i inspektora nadzoru.
Do obowiązków Wykonawców należy również uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz przygotowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do jego eksploatacji – jeśli tego wymagają przepisy szczególne.
3.4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w:
- Projekcie Umowy - załącznik nr 8 do SWZ,
- Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) – załącznik nr 7 do SWZ,
- Przedmiarze robót – załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45431000-7 - Kładzenie płytek
45321000-3 - Izolacja cieplna
45410000-4 - Tynkowanie
45432130-4 - Pokrywanie podłóg
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1148082 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1148082 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |