Dostosowanie części kondygnacji podziemnej budynku Przedszkola nr 10 w Olkuszu na potrzeby miejsca doraźnego schronienia.

Gmina Olkusz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00395318
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00395318/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 09:32
Lokalizacja
Olkusz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4902ef57-a078-4f51-977d-1399f0120789
Identyfikator
6371998042
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneUkładanie kabliRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty izolacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie zagospodarowania terenuMebleRoboty w zakresie usuwania gleby

Wykonawcy

1 przyznane

ENERKO ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKielce, PL · lot 0
2 484 895,93 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395318 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie części kondygnacji podziemnej budynku Przedszkola nr 10 w Olkuszu na potrzeby miejsca doraźnego schronienia.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olkusz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258010

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@umig.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umig.olkusz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1329223

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie części kondygnacji podziemnej budynku Przedszkola nr 10 w Olkuszu na potrzeby miejsca doraźnego schronienia.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4902ef57-a078-4f51-977d-1399f0120789

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395318

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048111/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.46 Dostosowanie części kondygnacji podziemnej budynku Przedszkola nr 10 w Olkuszu na potrzeby miejsca doraźnego schronienia.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321708

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OBZ.271.2.44.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia: dostosowanie części kondygnacji podziemnej budynku Przedszkola nr 10 w Olkuszu na potrzeby miejsca doraźnego schronienia realizowany na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego. Zakres przedmiotu zamówienia, realizowany na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego stanowiącego integralną część niniejszego postępowania, obejmuje swym zakresem:
 wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej z nadzorem autorskim,
 wykonanie robót budowlanych,
 zakup, dostawa i montaż wyposażenia.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających
na adaptacji pomieszczeń piwnicznych w budynku Przedszkola nr 10 w Olkuszu na potrzeby utworzenia miejsca doraźnego schronienia dla ludności w formule zaprojektuj i wybuduj.
Strefa projektowanego MDS:
Powierzchnia netto 463,08 m2, w tym:
Powierzchnia pomieszczeń służących schronieniu – 293,00 m2
Powierzchnia pomieszczeń pomocniczych – 38,47 m2
Powierzchnia komunikacji – 131,61 m2
Obiekt ma zapewnić ochronę oraz umożliwić ciągłe przebywanie osób przez okres minimum 48 godzin dla 194 osób, w tym 3 osób z trudnościami w poruszaniu się, poruszające się na wózkach. Planuje się przeznaczyć pod MDS część każdego z dwóch segmentów przedszkola oraz obie przewiązki na poziomie kondygnacji podziemnej. MDS będzie posiadał jedno wyjście ewakuacyjne i jedno wyjście zapasowe poza strefą planowanego zagruzowania, będzie znajdował się w całości poniżej poziomu przyległego terenu, pod budynkiem niskim (N), dwukondygnacyjnym.
Szczegółowy opis zamówienia został opisany w załączonym Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45314310-7 - Układanie kabli

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

39100000-3 - Meble

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2484895,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2484895,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2484895,93 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enerko Energy Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591947172

7.3.3) Ulica: Skrajna

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-650

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2484895,93 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane