Remont budynków magazynowo - warsztatowych wraz z zapleczem biurowo socjalnym.

POWIAT LUBIŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00395340
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00395340/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 09:41
Lokalizacja
Lubin, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f98caeaf-4fe0-4e93-870e-965c4b1a1df7
Identyfikator
6922340500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395340 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynków magazynowo - warsztatowych wraz z zapleczem biurowo socjalnym.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT LUBIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647222

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 12B

1.5.2.) Miejscowość: Lubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiat-lubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: powiat-lubin.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-lubin.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-lubin/demand/304057/notice/public/detailss

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budynków magazynowo - warsztatowych wraz z zapleczem biurowo socjalnym.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f98caeaf-4fe0-4e93-870e-965c4b1a1df7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395340

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024041/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remonty bazy magazynowej (działanie w ramach realizacji Programu OLiOC)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332242

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.29.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest remont budynków magazynowo - warsztatowych wraz z zapleczem biurowo - socjalnym oraz utwardzeniem nawierzchni placu manewrowego, naprawa ogrodzenia, przebudowa bramy wjazdowej i infrastruktury technicznej. powiatu lubińskiego.
2. Zakres robót obejmuje m.in:
a) Budynek A – magazyn, część socjalno-biurowa:
-wymiana pokrycia istniejących ścian w części magazynowej – demontaż istniejącej blachy trapezowej na ścianach oraz obudowa elewacji termoizolacyjną, ogniotrwałą Płytą Obornicką gr.10/15 cm, z wypełnieniem PIR lub z wełny mineralnej (przegrody EI);
-wymiana docieplenia ścian zewnętrznych w części socjalno-biurowej z płyt styropianowych na płyty z wełny mineralnej gr. 20 cm do istniejącej ściany za pomocą systemowych łączników;
b) Budynek B – magazynowo garażowy:
-obudowa elewacji termoizolacyjną, ogniotrwałą Płytą Obornicką gr. 10 cm, z wypełnieniem PIR lub z wełny mineralnej (przegrody EI);
-demontaż okien oraz zamurowanie otworów;
-zamurowanie istniejącego przejścia pomiędzy segmentami;
-wykonanie termoizolacji ścian fundamentowych styropianem XPS gr. 10 cm do poziomu istniejących ław fundamentowych;
c) Budynek byłej kotłowni:
-obudowa elewacji termoizolacyjną, ogniotrwałą Płytą Obornicką gr. 10 cm, z wypełnieniem PIR lub z wełny mineralnej (przegrody EI);
-demontaż drzwi wejściowych, powiększenie otworu i montaż bramy rozwieranej dwuskrzydłowej o wym. 2,0x2,0 m;
d) Wiata nr. 1:
-demontaż istniejącej ściany z płyt azbestowych oraz montaż obudowy z płyty warstwowej z wypełnieniem z wełny mineralnej za pomocą systemowych łączników do istniejącej konstrukcji;
-montaż obudowy z blachy trapezowej do istniejącej konstrukcji stalowej
z pozostałych trzech stron;
-montaż bram rozwieranych dwuskrzydłowych o wym. 2,4x2,2
e) Wiata nr. 2:
-demontaż istniejącej obudowy z blachy i siatki stalowej oraz montaż obudowy z płyty warstwowej z wypełnieniem z PIR lub z wełny mineralnej (ściany EI) za pomocą systemowych łączników do istniejącej konstrukcji;
-montaż bramy rozwiernej dwuskrzydłowej o wym. 2,0x2,0 m;
-demontaż istniejącego pokrycia dachowego z blachy trapezowej oraz montaż płyty warstwowej gr. 10 do istniejącej konstrukcji; wypełnienie płyt z PIR;
-przystosowanie budynku na potrzeby magazynku podręcznego;
f) Wiata nr. 3:
-demontaż istniejącej obudowy z blachy trapezowej oraz montaż obudowy z płyty warstwowej z wypełnieniem z PIR lub z wełny mineralnej (ściany EI) za pomocą systemowych łączników do istniejącej konstrukcji po zabezpieczeniu jej do odporności REI120;
-montaż bramy rozwieranej dwuskrzydłowej o wym. 2,0x2,0 m;
-demontaż istniejącego pokrycia dachowego z blachy trapezowej oraz montaż płyty warstwowej gr. 10 cm do istniejącej konstrukcji; wypełnienie płyt z PIR;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone cztery oferty. W toku badania i oceny ofert Zamawiający działając na podst. art. 224 ust. 1 ustawy zwrócił się do Wykonawcy, który zaoferował najniższą cenę o udzielenie wyjaśnień, co do możliwości wykonania przedmiotu za zaoferowaną cenę. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie złożył wymaganych wyjaśnień. Cena pozostałych trzech ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane