po terminietermin 2026-08-25 09:00

Sukcesywna dostawa świeżych owoców, warzyw, strączkowych oraz obranych ziemniaków i buraków do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00395410
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00395410/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-18 09:56
Termin
2026-08-25 09:00
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-31baaa53-ae99-4da9-8fd9-978d7b9d7ca4
Identyfikator
7811618944
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Owoce, warzywa i podobne produkty

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395410 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywna dostawa świeżych owoców, warzyw, strączkowych oraz obranych ziemniaków i buraków do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Wojewódzki w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000292209

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Juraszów 7/19

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-479

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: minska@lutycka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.lutycka.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa świeżych owoców, warzyw, strączkowych oraz obranych ziemniaków i buraków do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-31baaa53-ae99-4da9-8fd9-978d7b9d7ca4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395410

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00114771/27/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 Warzywa i owoce świeże /strączkowe

1.2.12 Ziemniaki, buraki obrane

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.lutycka.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://e-propublico.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgodnie z pkt. 13 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SZW/DZP/58/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świeże owoce, warzywa, strączkowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ / załącznik nr 1 do umowy - formularz asortymentowo-cenowy, na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1. Zamawiający przewiduje prawo opcji dla każdej części zamówienia. Opcja polega na możliwości zwiększenia – w okresie realizacji umowy – ilości zamawianych artykułów ujętych w tabelach asortymentowych danej części, z zachowaniem tego samego asortymentu, wymagań jakościowych i warunków dostaw, na warunkach cenowych z oferty Wykonawcy.
2. Maksymalna wartość opcji dla każdej części wynosi do 30% wartości tej części określonej w ofercie. Skorzystanie z opcji może następować wielokrotnie, aż do wyczerpania ww. limitu.
3. Okoliczności skorzystania z opcji: w szczególności zwiększenie liczby jednostek oświatowych obsługiwanych przez ZCE, wzrost liczby posiłków, zmiany organizacyjne roku szkolnego lub innych potrzeb Zamawiającego, których nie można było przewidzieć na etapie szacowania, przy jednoczesnym braku zmiany ogólnego charakteru zamówienia.
4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o uruchomieniu opcji przez podany przez Wykonawcę w umowie adres e-mail lub telefon, wskazując asortyment, ilości, termin rozpoczęcia dostaw – z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem roboczym, chyba że Strony uzgodnią krótszy termin technicznie możliwy do realizacji.
5. Brak skorzystania z opcji lub częściowe jej wykorzystanie nie rodzi po stronie Wykonawcy roszczeń wobec Zamawiającego.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ / załącznik nr 1 do umowy - formularz asortymentowo-cenowy, na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1. Zamawiający przewiduje prawo opcji dla każdej części zamówienia. Opcja polega na możliwości zwiększenia – w okresie realizacji umowy – ilości zamawianych artykułów ujętych w tabelach asortymentowych danej części, z zachowaniem tego samego asortymentu, wymagań jakościowych i warunków dostaw, na warunkach cenowych z oferty Wykonawcy.
2. Maksymalna wartość opcji dla każdej części wynosi do 30% wartości tej części określonej w ofercie. Skorzystanie z opcji może następować wielokrotnie, aż do wyczerpania ww. limitu.
3. Okoliczności skorzystania z opcji: w szczególności zwiększenie liczby jednostek oświatowych obsługiwanych przez ZCE, wzrost liczby posiłków, zmiany organizacyjne roku szkolnego lub innych potrzeb Zamawiającego, których nie można było przewidzieć na etapie szacowania, przy jednoczesnym braku zmiany ogólnego charakteru zamówienia.
4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o uruchomieniu opcji przez podany przez Wykonawcę w umowie adres e-mail lub telefon, wskazując asortyment, ilości, termin rozpoczęcia dostaw – z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem roboczym, chyba że Strony uzgodnią krótszy termin technicznie możliwy do realizacji.
5. Brak skorzystania z opcji lub częściowe jej wykorzystanie nie rodzi po stronie Wykonawcy roszczeń wobec Zamawiającego.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: zgodnie z pkt. 9.1 SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

zgodnie z pkt. 12 SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z §12 wzoru umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-25 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://e-ProPublico.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-25 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-23

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Załączniki do SWZ:
1 Formularz ofertowy
2 Formularz asortymentowo-cenowy
3 Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału
4 Wzór umowy
2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy