Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wolicy (dz. nr 567)

Gmina Godziesze Wielkie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00395364
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00395364/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 09:46
Lokalizacja
Godziesze Wielkie, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4090bb6c-5bfe-4f42-abe2-0e37171cae34
Identyfikator
9680872984
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

PRDB WAWRZYNIAK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKrągola, PL · lot 0
837 625,42 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395364 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wolicy (dz. nr 567)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Godziesze Wielkie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855162

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 11 Listopada, 10

1.5.2.) Miejscowość: Godziesze Wielkie

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-872

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 627611089

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@godzieszewielkie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.godzieszewielkie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-godziesze-wielkie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wolicy (dz. nr 567)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4090bb6c-5bfe-4f42-abe2-0e37171cae34

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395364

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038175/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wolicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321918

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IK.U.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wolicy dla odbioru ścieków sanitarnych z miejscowości Wolica, Gmina Godziesze Wielkie, w obrębie osiedla domków jednorodzinnych.
2. Zakres projektowanego przedsięwzięcia obejmuje:
1) Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej – kolektory PVC200 mm - 421,3 mb,
2) Odgałęzienia (przyłącza) kanalizacji sanitarnej – PVC200 mm - 18,7 mb (2 szt.),
3) Odgałęzienia (przyłącza) kanalizacji sanitarnej - PVC160 mm - 92,6 mb (22 szt.),
4) Sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej – rurociągi PE90 mm - 169,9 mb,
5) Przepompownia ścieków z wewnętrzną linią zasilającą WLZ (zasilaniem energetycznym) - 1 kpl.

3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac:
1) przygotowanie terenu pod budowę,
2) roboty ziemne,
3) odwadnianie gruntów,
4) roboty budowane w zakresie budowy rurociągów,
5) kładzenie rurociągów,
6) roboty elektryczne – wewnętrzna linia zasilająca,
7) rozbiórka elementów dróg,
8) odtworzenie nawierzchni drogowej,
9) zapewnienia pełnej obsługi geodezyjnej,
10) wdrożenia i utrzymania oznakowania tymczasowego na czas realizacji robót,
11) powiadomienia zarządców nieruchomości o planowanym terminie prowadzenia robót budowlanych,
12) powiadomienia właścicieli instalacji uzbrojenia podziemnego o przystąpieniu do robót i zapewnienia wymaganych nadzorów branżowych,
13) wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
14) wykonania dokumentacji powykonawczej,
15) przywrócenia terenu i nawierzchni do stanu pierwotnego – w przypadku zajmowania przez Wykonawcę podczas realizacji robót terenów przyległych oraz uzyskania oświadczeń potwierdzających uporządkowanie terenu podpisanych przez właścicieli poszczególnych działek,
16) przeprowadzenie odbiorów,
17) przygotowanie niezbędnych dokumentów i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie na realizowany zakres robót.
4. Szczegółowy opis i zakres robót budowlanych przedstawiony został w załączniku nr 6 do niniejszej SWZ – Dokumentacja projektowa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 837625,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1973502,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 837625,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRDB Wawrzyniak Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Jakub Wawrzyniak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6653082093

7.3.3) Ulica: ul. Kasztelańska 31

7.3.4) Miejscowość: Krągola

7.3.5) Kod pocztowy: 62-571

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 837625,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane