Modernizacja 5 lokali mieszkalnych - pustostanów stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 3 części – etap VI/1

Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00395389
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00395389/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 09:52
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e5904983-5703-41d4-a6be-d35b32026754
Identyfikator
070019077
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mieszkańRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty malarskieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne gazoweRóżne specjalne roboty budowlaneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

3 przyznane

MARCIN KISZKAMazańcowice, PL · lot 0
215 552,2 PLN
MARCIN KISZKAMazańcowice, PL · lot 1
614 938,18 PLN
MARCIN KISZKAMazańcowice, PL · lot 2
680 070,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395389 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja 5 lokali mieszkalnych - pustostanów stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 3 części – etap VI/1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070019077

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipnicka 26

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@zgm.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e5904983-5703-41d4-a6be-d35b32026754

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja 5 lokali mieszkalnych - pustostanów stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 3 części – etap VI/1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5904983-5703-41d4-a6be-d35b32026754

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395389

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044075/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja lokali mieszkalnych - pustostanów stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349174

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.261.010.2026.BU

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1415337,38 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja lokalu mieszkalnego - pustostanu przy ul. Komorowickiej 21/1 w Bielsku-Białej, o powierzchni użytkowej 41,47 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
1) „Projektem modernizacji wewnętrznej instalacji wod.-kan. i c.o. w lokalu mieszkalnym nr 1 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Komorowickiej 21 w Bielsku-Białej” wraz ze Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, sporządzonym przez Firmę Projektowo-Budowlaną „ARKON” Krzysztof Nowak w czerwcu 2024 roku, zwanym dalej: „dokumentacją projektowo-techniczną dla lokalu nr 1”,
2) przedmiarem robót budowlanych oraz dostaw, który obejmuje także wymianę stolarki okiennej na stolarkę okienną drewnianą zespoloną jednorzędową jednoskrzydłową (czyli jednokwaterową) – 3 szt., jednorzędową dwuskrzydłową (czyli dwukwaterową) – 1 szt. oraz jednorzędową trzyskrzydłową (czyli trzykwaterową) – 1 szt.,
3) przedmiarem robót instalacyjnych (instalacja grzewcza, wentylacji, wodno-kanalizacyjna, gazowa),
4) przedmiarem robót instalacyjnych instalacji elektrycznej,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.1 do Specyfikacji,
5) Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót w lokalach mieszkalnych – pustostanach stanowiącą załącznik nr 3 do Specyfikacji,
w terminie do 120 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do modernizacji) Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 204420,46 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja dwóch sąsiadujących ze sobą i posiadających wspólną część wejściową pustostanów nr 4 i 4a w budynku przy ul. Komorowickiej 21 w Bielsku-Białej, o łącznej powierzchni użytkowej 112,09 m2 przeznaczonych na lokale mieszkalne, połączona ze zmianą docelowego układu pomieszczeń w poszczególnych lokalach, w zakresie określonym:
1) „Projektem modernizacji wewnętrznej instalacji wod.-kan. i c.o. w lokalu mieszkalnym nr 4 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Komorowickiej 21 w Bielsku-Białej” wraz ze Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, sporządzonym przez Firmę Projektowo-Budowlaną „ARKON” Krzysztof Nowak w czerwcu 2024 roku, zwanym dalej: „dokumentacją projektowo-techniczną dla lokalu nr 4”,
2) „Projektem modernizacji wewnętrznej instalacji wod.-kan. i c.o. w lokalu mieszkalnym nr 4a w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Komorowickiej 21 w Bielsku-Białej” wraz ze Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, sporządzonym przez Firmę Projektowo-Budowlaną „ARKON” Krzysztof Nowak w czerwcu 2024 roku, zwanym dalej: „dokumentacją projektowo-techniczną dla lokalu nr 4a”,
3) odrębnymi dla obu lokali przedmiarami robót budowlanych oraz dostaw, które obejmują także wymianę stolarki okiennej na stolarkę okienną drewnianą zespoloną dwurzędową jednoskrzydłową (czyli dwukwaterową) – 6 szt., dwurzędową dwuskrzydłową (czyli czterokwaterową) – 1 szt., jednorzędową trzyskrzydłową (czyli trzykwaterową) – 3 szt. oraz jednorzędową czteroskrzydłową (czyli czterokwaterową) – 1 szt., a także drzwi balkonowych na drzwi drewniane zespolone jednoskrzydłowe z nadświetlem (dolna część skrzydła drzwiowego do wysokości 1 m wypełniona drewnem) – 1 szt.,
4) odrębnymi dla obu lokali przedmiarami robót instalacyjnych (instalacja grzewcza, wentylacji, wodno-kanalizacyjna, gazowa),
5) odrębnymi dla obu lokali przedmiarami robót instalacyjnych instalacji elektrycznej,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.2 do Specyfikacji,
6) Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót w lokalach mieszkalnych – pustostanach stanowiącą załącznik nr 3 do Specyfikacji,
w terminie do 120 dni od dnia przekazania placu robót (lokali do modernizacji) Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 577321,63 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja dwóch sąsiadujących ze sobą i posiadających wspólną część wejściową pustostanów nr 6 i 6a w budynku przy ul. Komorowickiej 21 w Bielsku-Białej, o łącznej powierzchni użytkowej 143,36 m2, przeznaczonych na lokale mieszkalne, połączona ze zmianą docelowego układu pomieszczeń w poszczególnych lokalach, w zakresie określonym:
1) „Projektem modernizacji wewnętrznej instalacji wod.-kan. i c.o. w lokalu mieszkalnym nr 6 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Komorowickiej 21 w Bielsku-Białej” wraz ze Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, sporządzonym przez Firmę Projektowo-Budowlaną „ARKON” Krzysztof Nowak w czerwcu 2024 roku, zwanym dalej: „dokumentacją projektowo-techniczną dla lokalu nr 6”,
2) „Projektem modernizacji wewnętrznej instalacji wod.-kan. i c.o. w lokalu mieszkalnym nr 6a w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Komorowickiej 21 w Bielsku-Białej” wraz ze Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, sporządzonym przez Firmę Projektowo-Budowlaną „ARKON” Krzysztof Nowak w czerwcu 2024 roku, zwanym dalej: „dokumentacją projektowo-techniczną dla lokalu nr 6a”,
3) odrębnymi dla obu lokali przedmiarami robót budowlanych oraz dostaw, które obejmują także wymianę stolarki okiennej na stolarkę okienną drewnianą zespoloną dwurzędową jednoskrzydłową (czyli dwukwaterową) – 6 szt., dwurzędową dwuskrzydłową (czyli czterokwaterową) – 1 szt., jednorzędową trzyskrzydłową (czyli trzykwaterową) – 3 szt. oraz jednorzędową czteroskrzydłową (czyli czterokwaterową) – 2 szt., a także drzwi balkonowych na drzwi drewniane zespolone jednoskrzydłowe z nadświetlem (dolna część skrzydła drzwiowego do wysokości 1 m wypełniona drewnem) – 1 szt.,
4) odrębnymi dla obu lokali przedmiarami robót instalacyjnych (instalacja grzewcza, wentylacji, wodno-kanalizacyjna, gazowa),
5) odrębnymi dla obu lokali przedmiarami robót instalacyjnych instalacji elektrycznej,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.3 do Specyfikacji,
6) Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót w lokalach mieszkalnych – pustostanach stanowiącą załącznik nr 3 do Specyfikacji,
w terminie do 120 dni od dnia przekazania placu robót (lokali do modernizacji) Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 633595,29 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 215552,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 215552,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 215552,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marcin Kiszka M-TECH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241564233

7.3.3) Ulica: 1080

7.3.4) Miejscowość: Mazańcowice

7.3.5) Kod pocztowy: 43-391

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 215552,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 614938,18 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 614938,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 614938,18 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marcin Kiszka M-TECH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241564233

7.3.3) Ulica: 1080

7.3.4) Miejscowość: Mazańcowice

7.3.5) Kod pocztowy: 43-391

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 614938,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 680070,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 680070,01 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 680070,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marcin Kiszka M-TECH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241564233

7.3.3) Ulica: 1080

7.3.4) Miejscowość: Mazańcowice

7.3.5) Kod pocztowy: 43-391

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 680070,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane