Modernizacja przyłącza energetycznego w budynku WIORIN w Poznaniu.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395741
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395741/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 11:28
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dabf79f7-cf56-4dac-88fe-e59e57073002
- Identyfikator
- 7792172446
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395741 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja przyłącza energetycznego w budynku WIORIN w Poznaniu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu
1.3.) Oddział zamawiającego: WIORIN Poznań
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 634298402
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka, 250 B
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 60-166
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wi-poznan@piorin.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13454621.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Sprawowanie nadzoru nad zdrowiem roślin, zapobieganie zagrożeniom dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska związanych z obrotem i stosowanie środków ochrony roślin i nawozów oraz materiałem siewnym.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja przyłącza energetycznego w budynku WIORIN w Poznaniu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dabf79f7-cf56-4dac-88fe-e59e57073002
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395741
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349909
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DA 272.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja przyłącza energetycznego w budynku Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu ul. Grunwaldzka 250B”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna postępowania, w tym: Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (dalej STWIOR), Przedmiar Robót oraz Dokumentacja Projektowa stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający możezwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu, przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił informację, iż zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości: 134 625,00 zł.
Oferta z najniższą ceną w wysokości 430 500,00 zł, przekracza środki przeznaczone na realizację zamówienia.
Zamawiający dokonał analizy możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości oferty z najniższą ceną. W wyniku przeprowadzonej analizy ustalono, że Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków przeznaczonych na realizację zamówienia do wymaganej wysokości.
W związku z powyższym, Zamawiający zobowiązany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |