Przebudowa drogi gminnej numer 060328C Linowiec – Malankowo
Gmina Lisewo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395859
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395859/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 11:55
- Lokalizacja
- Lisewo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-361035f1-450b-43ef-89a7-2e88ba1e91e6
- Identyfikator
- 8751488360
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395859 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej numer 060328C Linowiec – Malankowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lisewo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chełmińska 2
1.5.2.) Miejscowość: Lisewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-230
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mackowska@lisewo.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lisewo.com
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-361035f1-450b-43ef-89a7-2e88ba1e91e61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej numer 060328C Linowiec – Malankowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-361035f1-450b-43ef-89a7-2e88ba1e91e6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395859
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00625438/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi gminnej nr 060328C Linowiec - Malankowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323208
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGiI.271.8.2026.MM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 827043,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania ,,Przebudowa drogi gminnej numer 060328C Linowiec – Malankowo”. Zadanie obejmuje Etap I - odcinek od km 0+002,74 do km 1+217,98.
Projektowane parametry techniczne:
- klasa drogi – D (dojazdowa),
- kategoria ruchu – KR-1,
- długość przebudowy odcinka drogi – 1215,24 m,
- szerokość jezdni – 3,5 m,
- szerokość jezdni na mijankach – 5,0 m,
- nawierzchnia jezdni i mijanki – beton asfaltowy,
- powierzchnia przebudowywanej jezdni i mijanek – 4357,35 m2,
- spadek poprzeczny jezdni – 2% (jednostronny),
- nawierzchnia jezdni zjazdów – beton asfaltowy,
- szerokość pobocza – 0,75 m,
- nawierzchnia pobocza – gruntowe, ulepszone kruszywem kamiennym,
- grubość warstwy kruszywa na ulepszonym poboczu – 0,10 m.
Uwaga!
Zamawiający informuje, że udostępniona dokumentacja projektowa zawiera częściowo opracowania oraz zapisy (folder: Organizacja ruchu) odnoszące się do Etapu II zadania pn. Przebudowa drogi gminnej numer 060328C Linowiec – Malankowo tj. od km 1+217,98 do km 3+517,98 .
Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego obejmuje wyłącznie realizację Etapu I zadania tj. od km 0+002,74 do km 1+217,98. W związku z powyższym Wykonawca, przygotowując ofertę, zobowiązany jest uwzględnić wyłącznie zakres dotyczący Etapu I.
Wszelkie elementy dokumentacji odnoszące się do Etapu II inwestycji nie stanowią przedmiotu niniejszego zamówienia i nie powinny być uwzględniane ani wyceniane przez Wykonawcę przy sporządzaniu oferty.
Zamówienie swoim zakresem obejmuje wykonanie robót budowlanych, w tym:
1) Roboty przygotowawcze: roboty pomiarowe, roboty rozbiórkowe, usunięcie humusu i/lub darniny, przebudowa kablowych linii telekomunikacyjnych poprzez ułożenie rur osłonowych,
2) Roboty ziemne: wykonanie wykopów,
3) Podbudowy: wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne, wykonanie podbudowy z mieszanki kruszywa kamiennego niezwiązanego, skropienie warstw konstrukcyjnych emulsją asfaltową.
4) Nawierzchnie: wykonanie warstwy z kostki kamiennej, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, frezowanie nawierzchni bitumicznej,
5) Roboty wykończeniowe: plantowanie poboczy gruntowych i terenu, ulepszenie poboczy gruntowych kruszywem kamiennym,
6) Oznakowanie i urządzenia BRD: wykonanie oznakowania pionowego, wykonanie oznakowania poziomego,
7) Elementy ulic: ustawienie krawężników betonowych.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje także:
− opracowanie Harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji inwestycji,
− wykonanie robót na podstawie dokumentacji projektowej oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót,
− opracowanie dokumentacji powykonawczej we wszystkich branżach (łącznie z protokołami, świadectwami dopuszczenia, atestami, informacją o udzielonej gwarancji),
− wykonanie powykonawczego zestawienia kosztów oraz kosztorysów powykonawczych odrębnie dla: całej inwestycji oraz odcinka drogi objętego umową o dofinansowanie tj.: 0+002,74 km do 0+682,74 km.
Dodatkowo, zakres zamówienia obejmuje:
− wykonanie dokumentacji powykonawczej,
− obsługa geodezyjna oraz przeprowadzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
− realizację wszelkich niezbędnych robót, prac i czynności, jakie są niezbędne do należytego wykonania i prawidłowego ukończenia przedmiotu postępowania z uwzględnieniem wydanych decyzji administracyjnych, warunków, zezwoleń, uzgodnień i obowiązujących przepisów budowlanych, ochrony środowiska, sanitarnych, bhp. p.poż.,wymagań Zamawiającego określonych w niniejszej SWZ,
− uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego skutecznego zgłoszenia rozpoczęcia robót w organie architektoniczno-budowlanym lub nadzoru budowlanego. Wszystkie koszty (w tym administracyjne) z tego wynikające obciążają Wykonawcę,
− podejmowanie wszelkich niezbędnych działań i czynności w odniesieniu do wykonanych robót wraz z pełnym wsparciem i doradztwem na rzecz Zamawiającego w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie (w przypadku wymagań PINB w Chełmnie).
− przygotowanie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych,
− przygotowanie, wykonanie, uzgodnienie i wprowadzenie projektu stałej organizacji ruchu łącznie z oznakowaniem w terenie po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa;
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB);
z zastrzeżeniem, że jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek postanowienia dotyczące przedmiotowych środków dowodowych, okresów gwarancji, wizji lokalnej lub dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, w szczególności zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści SWZ oraz projekcie umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i projektu umowy stanowiących załącznik do SWZ.
3) przedmiar robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji, o której mowa w pkt 4.5 ppkt 1-2). Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji, o której mowa w pkt 4.5 ppkt 1-2).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 715918,71 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 915762,85 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 715918,71 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5591700297
7.3.4) Miejscowość: Kozłowo 8a
7.3.5) Kod pocztowy: 86-105
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 715918,71 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |