Naprawa wału cofkowego rzeki Odry w km 0+000-7+930 oraz przepustów w km 0+765, 1+650

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00396144
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00396144/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 13:06
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1951c80b-2bde-4438-a04b-ca1b8c922015
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD BUDOWNICTWA I MELIORACJI WODNYCH "OSTROGA" SPÓŁKA CYWILNA LIDIA BACHOR BARTŁOMIEJ CIECHANOWSKIMilicz, PL · lot 0
2 914 066,31 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396144 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa wału cofkowego rzeki Odry w km 0+000-7+930 oraz przepustów w km 0+765, 1+650

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: justyna.szawelska@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/291477/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Naprawa wału cofkowego rzeki Odry w km 0+000-7+930 oraz przepustów w km 0+765, 1+650

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1951c80b-2bde-4438-a04b-ca1b8c922015

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396144

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.187 Naprawa wału cofkowego rzeki Odry w km 0+000- 7+930 oraz przepustów w km 0+765, 1+650

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252668

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: V.ROZ.270.2.65.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia są:
Naprawa wału cofkowego rzeki Odry w km 0+000-7+930 oraz przepustów w km 0+765, 1+650 realizowanego w formule zaprojektuj i wybuduj
Szczegółowy zakres rzeczowy robót zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ: Program Funkcjonalno-Użytkowy.

W ramach Przedmiotu zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany, w szczególności do wykonania następujących działań i czynności:
Etap I:
a) Wykonanie wszelkich prac przedprojektowych, w tym m. in. wykonania map i pomiarów geodezyjnych potrzebnych do opracowania dokumentacji projektowej, w przypadku wymaganym wykonanie opinii geotechnicznej albo dokumentacji geologiczno-inżynierskiej, a także innych pomiarów i badań potrzebnych do właściwego wykonania Przedmiotu zamówienia;
b) wykonania dokumentacji projektowej opracowanej na podstawie PFU, niezbędnej do prawidłowego i bezpiecznego wykonania wszystkich wymaganych robót budowlanych w tym Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiar robót, BIOZ;
c) sporządzenia wszelkich projektów niezbędnych wniosków dotyczących wymaganych pozwoleń, opinii, uzgodnień, dopuszczeń, warunków oraz ostatecznych decyzji administracyjnych, pozwalających na realizację robót;
d) uzyskania wszystkich wymaganych pozwoleń, opinii, uzgodnień, dopuszczeń, warunków oraz ostatecznych decyzji administracyjnych, pozwalających na realizację robót;
Etap II:
a) wykonania wszystkich robót budowlanych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wszystkich niezbędnych robót przygotowawczych potrzebnych do wykonania powierzonego zamówienia oraz wykonania wszelkich czynności wymaganych przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r Prawo budowlane (Dz.U. 2025 poz. 418 ze zm.) (dalej: prawo budowlane);
b) wykonania kompleksowej dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującym prawem, a w tym m.in. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej;
c) złożenie zawiadomienia o zakończeniu robót w przypadku wymaganym po uzyskaniu ewentualnych wszystkich niezbędnych decyzji i uzgodnień (jeżeli będzie to wymagane);
d) sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych przez autora dokumentacji projektowej;
e) sprawowanie nadzoru przyrodniczego nad realizacją robót budowlanych przez specjalistów we wszystkich dziedzinach niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2914066,31 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4167365,95 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2914066,31 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” s.c. Lidia Bachor, Bartłomiej Ciechanowski ul. Magazynowa 3, 56-300 Milicz

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Lidia Bachor, ul. Magazynowa 3, 56-300 Milicz Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „Ostroga” Bartłomiej Ciechanowski, ul. Magazynowa 3, 56-300 Milicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9160001705

7.3.3) Ulica: ul. Magazynowa 3

7.3.4) Miejscowość: Milicz

7.3.5) Kod pocztowy: 56-300

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Na przedmiotowym etapie czynność i nazwa firmy podwykonawcy nie jest znana.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2914066,31 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

dot. UMOWY Nr VS.ZPU.271.1.304.2026
Wykonawca zobowiązuje się wykonać Przedmiot Umowy w całości do dnia 15 listopada 2026 r. Za datę wykonania Przedmiotu Umowy strony przyjmują datę podpisania Protokołu Odbioru Przedmiotu Umowy po uzyskaniu wszelkich niezbędnych decyzji i uzgodnień oraz przekazaniu przez Wykonawcę pełnej dokumentacji powykonawczej.
Wykonawca w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wstępną koncepcję rozwiązań projektowych dla wykonania Przedmiotu Umowy.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania i dostarczenia Zamawiającemu dokumentacji projektowej wraz z wszelkimi niezbędnymi decyzjami administracyjnymi, opiniami i uzgodnieniami w terminie do
dnia 31 sierpnia 2026 r.
Przekazanie Terenu Budowy Wykonawcy nastąpi w terminie do 5 dni roboczych od daty protokołu odbioru Etapu I. Przekazanie Terenu Budowy zostanie potwierdzone Protokołem Przekazania sporządzonym przez Strony.
2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane