po terminietermin 2026-08-27 10:00

Zakup i dostawa fabrycznie nowych cystern do przewozu wody pitnej

Miasto Gorzów Wlkp.

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00396713
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00396713/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-18 15:09
Termin
2026-08-27 10:00
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-37bd582e-add8-43c3-95ba-8c7f008deb55
Identyfikator
5990019632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Cysterny do transportu wody

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396713 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup i dostawa fabrycznie nowych cystern do przewozu wody pitnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dawid.witkowski@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa fabrycznie nowych cystern do przewozu wody pitnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37bd582e-add8-43c3-95ba-8c7f008deb55

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396713

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039462/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.12 Zakup i dostawa fabrycznie nowych cystern do przewozu wody pitnej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.um.gorzow.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej określono w Rozdziale XX SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.51.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2025 r. cystern do przewozu wody pitnej.

Zamówienie częściowe nr 1
Zakup i dostawa cystern do przewozu wody pitnej z hydroforem

– Cysterna ze stali kwasoodpornej z hydroforem poj. 1,3-1,5 m3 – 1 szt.
– Cysterna ze stali kwasoodpornej z hydroforem poj. 3-3,5 m3 – 1 szt.

Miejsce dostawy:
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Stacja Pomp Górczyn, ul. Piłsudskiego 10, 66-400 Gorzów Wielkopolski.

Gwarancja i rękojmia:
Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 24 miesięcznej gwarancji oraz bezpłatnej usługi serwisowej przez okres 24 miesięcy. W przypadku konieczności wykonania naprawy poza siedzibą Zamawiającego, koszty z tym związane ponosi Wykonawca.

Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie wyjaśniające i uzupełniające w tym znaczeniu, iż w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niejasności lub wieloznaczności wykonania, Wykonawca nie będzie mógł ograniczyć zakresu swojego zobowiązania ani zakresu należytej staranności.
W przypadku wystąpienia w Opisie Przedmiotu Zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę należy je rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla zastosowanych produktów, z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Pozostałe informacje dotyczące przedmiotu zmówienia oraz warunków jego realizacji zawarte są w opisie przedmiotu zamówienia oraz w projekcie umowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34144212-7 - Cysterny do transportu wody

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2025 r. cystern do przewozu wody pitnej.

Zamówienie częściowe nr 2
Zakup i dostawa cystern do przewozu wody pitnej bez hydroforu

– Cysterna ze stali kwasoodpornej o poj. 1,3-1,5 m3 bez hydroforu – 1 szt.
– Cysterna ze stali kwasoodpornej o poj. 3-3,5 m3 bez hydroforu – 1 szt.
– Cysterna ze stali kwasoodpornej o poj. 5-6 m3 bez hydroforu – 1 szt.

Miejsce dostawy:
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Stacja Pomp Górczyn, ul. Piłsudskiego 10, 66-400 Gorzów Wielkopolski.

Gwarancja i rękojmia:
Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 24 miesięcznej gwarancji oraz bezpłatnej usługi serwisowej przez okres 24 miesięcy. W przypadku konieczności wykonania naprawy poza siedzibą Zamawiającego, koszty z tym związane ponosi Wykonawca.

Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie wyjaśniające i uzupełniające w tym znaczeniu, iż w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niejasności lub wieloznaczności wykonania, Wykonawca nie będzie mógł ograniczyć zakresu swojego zobowiązania ani zakresu należytej staranności.
W przypadku wystąpienia w Opisie Przedmiotu Zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę należy je rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla zastosowanych produktów, z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Pozostałe informacje dotyczące przedmiotu zmówienia oraz warunków jego realizacji zawarte są w opisie przedmiotu zamówienia oraz w projekcie umowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34144212-7 - Cysterny do transportu wody

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Karty katalogowe lub specyfikacje techniczne producenta oferowanych cystern – odrębnie dla każdej oferowanej cysterny, zawierające informacje pozwalające na potwierdzenie spełniania przez oferowane cysterny wymagań określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia, w szczególności w zakresie wymaganych parametrów technicznych i wyposażenia.
Dokumenty muszą umożliwiać jednoznaczną identyfikację oferowanych cystern, w szczególności poprzez wskazanie producenta oraz oznaczenia modelu, typu lub innego oznaczenia pozwalającego na identyfikację oferowanego przedmiotu.
W przypadku gdy karta katalogowa lub specyfikacja techniczna producenta nie zawiera informacji pozwalających na potwierdzenie spełniania danego wymagania, Wykonawca składa dodatkowy dokument producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela potwierdzający spełnianie tego wymagania.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Karty katalogowe lub specyfikacje techniczne producenta oferowanych cystern – odrębnie dla każdej oferowanej cysterny, zawierające informacje pozwalające na potwierdzenie spełniania przez oferowane cysterny wymagań określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia, w szczególności w zakresie wymaganych parametrów technicznych i wyposażenia.
Dokumenty muszą umożliwiać jednoznaczną identyfikację oferowanych cystern, w szczególności poprzez wskazanie producenta oraz oznaczenia modelu, typu lub innego oznaczenia pozwalającego na identyfikację oferowanego przedmiotu.
W przypadku gdy karta katalogowa lub specyfikacja techniczna producenta nie zawiera informacji pozwalających na potwierdzenie spełniania danego wymagania, Wykonawca składa dodatkowy dokument producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela potwierdzający spełnianie tego wymagania.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w Projekcie Umowy stanowiącej integralną część SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-27 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-27 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-25

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy