Termomodernizacja placówek oświatowych i opiekuńczo - wychowawczych w Połańcu – roboty powtórzone nr 1
GMINA POŁANIEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396440
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396440/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 14:04
- Lokalizacja
- Połaniec, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5b7c6f32-0490-4b8d-850e-f7b1c08cbfab
- Identyfikator
- 8661580228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396440 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja placówek oświatowych i opiekuńczo - wychowawczych w Połańcu – roboty powtórzone nr 1
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŁANIEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ruszczańska 27
1.5.2.) Miejscowość: Połaniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-230
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@poczta.polaniec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polaniec.bip.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja placówek oświatowych i opiekuńczo - wychowawczych w Połańcu – roboty powtórzone nr 12.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b7c6f32-0490-4b8d-850e-f7b1c08cbfab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396440
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048333/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Wykonanie termomodernizacji placówek oświatowych- roboty powtórzeniowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
c.d. w sekcji IX
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TI.271.191.2026.TIB-4
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 273019,88 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres zamówienia obejmuje:
- wymianę instalacji zimnej wody użytkowej z jej rozdziałem na wodę użytkową i hydrantową oraz wymianę instalacji kanalizacji sanitarnej. Zakres ten dotyczy Szkoły Podstawowej w Połańcu segmentów A, B, D, H w zakresie instalacji hydrantowej oraz segmenty A i B w zakresie instalacji zimnej wody użytkowej i kanalizacji sanitarnej, oraz Przedszkola przy ul. Madalińskiego,
- wykonanie dodatkowej ścianki w korytarzu segmentu F/ sali gimnastycznej w celu zamontowania drzwi wewnętrznych otwieranych zgodnie z kierunkiem ewakuacji,
- wykonanie nowych okładzin ściennych oraz podłogowych w łazienkach wraz z nowymi sufitami w segmencie H.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Firma Budowlano-Handlowa Olszowy sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8140000151
7.3.4) Miejscowość: Kosowy
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 281569,35 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
c.d. z sekcji 3.1.1:Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym, znak TI.271.121.2025.TIB-4 pn. Termomodernizacja placówek oświatowych i opiekuńczo - wychowawczych w Połańcu, w SWZ oraz w ogłoszeniu o zamówieniu nr 2025/BZP 00421625/01 z dnia 12.09.2025r. przewidziano udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Przy obliczaniu wartości w/w zamówienia podstawowego Zamawiający uwzględnił zamówienie powtórzone w wysokości max. 50% wartości zamówienia podstawowego, tj. na kwotę 4 432 128,72 zł netto.
Wartość szacunkowa niniejszego zamówienia jest niższa od w/w kwoty.
Zamawiający zawarł umowę w sprawie zamówienia podstawowego nr TI.271.121.2025.TIB-4 w dniu 03.11.2026r., stąd niniejsze zamówienie jest udzielane w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy zamówienia (konsorcjum), z którym zawarto ww. umowę i stanowi powtórzenie podobnych robót.
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |