Podniesienie standardów dostępności i funkcjonalności SPZOZ w Gminie Wilga
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wildze
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396544
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396544/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 14:29
- Lokalizacja
- Wilga, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-73a55ff7-3f5c-4e87-a2d6-d196875ca12a
- Identyfikator
- 8261967811
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396544 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Podniesienie standardów dostępności i funkcjonalności SPZOZ w Gminie Wilga
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wildze
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 712486773
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Wilga
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-470
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kierownik@przychodniawilga.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.przychodniawilga.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawilga.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Podniesienie standardów dostępności i funkcjonalności SPZOZ w Gminie Wilga2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-73a55ff7-3f5c-4e87-a2d6-d196875ca12a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396544
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00302996/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 PODNIESIENIE STANDARDÓW DOSTĘPNOŚCI I FUNKCJONALNOŚCI SPZOZ W GMINIE WILGA.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt objęty wsparciem w ramach zadania pn. PODNIESIENIE STANDARDÓW DOSTĘPNOŚCI I FUNKCJONALNOŚCI SPZOZ WGMINIE WILGA., współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu: V Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu Działania: 5.6 - Ochrona zdrowia Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027– nabór wniosków nr FEMA.05.06-IP.01-057/25.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307727
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SPZOZ.271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2920138,94 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
PODNIESIENIE STANDARDÓW DOSTĘPNOŚCI I FUNKCJONALNOŚCI SPZOZ W GMINIE WILGA ”
1. Zadanie będzie realizowane w systemie „ZAPROJEKTUJ i WYBUDUJ”.
2. Prace polegać będą na realizacji poszczególnych etapów.
I. Wykonaniu dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania zadania w tym:
• Inwentaryzacji budynku wraz z wykonaniem ekspertyzy technicznej- budynku w zakresie niezbędnym do wykonania dokumentacji modernizacji budynku
• Wykonaniu projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno –budowlanego, projektu techniczno-wykonawczego, branżowej dokumentacji projektowej w tym: projektów instalacji wewnętrznych wraz z przystosowaniem budynku i pomieszczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami. Uzyskaniu niezbędnych uzgodnień i zgód .
• Uzyskaniu pozwolenia na budowę.
• Wykonanie projektów wnętrz, w tym zestawiania wyposażenia pomieszczeń w zakresie niezbędnym do prowadzenia działalności leczniczej i przystosowaniem pomieszczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami
• Zgłoszeniu we właściwym terminie do organu Nadzoru Budowlanego zamiaru przystąpienia do prac budowlanych
II. Kompleksowym przeprowadzeniu prac budowlano- wykończeniowych budynku SPZOZ, oraz robót instalacyjnych w tym:
• wykonanie prac przygotowawczych i demontażowych polegających na demontażu istniejącego wyposażenia, istniejących okładzin ściennych i podłogowych, demontażu drzwi wewnętrznych oraz demontażu części stolarki okiennej i drzwiowej
• przebudowa układu pomieszczeń wewnętrznych wraz z pracami demontażowymi ścianek działowych, poszerzeniu lub wykonaniu nowych otworów drzwiowych w istniejących ścianach nośnych
• montaż pionowego panoramicznego dźwigu osobowego wraz z nadbudową fragmentu piętra budynku
• wykonanie nowych instalacji wewnętrznych
• wykończenie ścian i podłóg nowymi okładzinami spełniającymi określone przepisami wymagania
• wykonanie prac naprawczych tynków oraz malowane ścian i sufitów
III. Kompleksowym wyposażeniu pomieszczeń w meble i elementy niezbędne do prowadzenia dzielności leczniczej bez medycznych sprzętów specjalistycznych.
IV. Przygotowaniu dokumentacji odbiorczej i innych niezbędnych a wymaganych prawem dokumentów koniecznych do uzyskania przez inwestora decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku wydanej przez właściwego Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
3. Zamawiający informuje, że placówka zdrowotna w okresie realizacji niniejszego zadania będzie funkcjonowała i przyjmowała pacjentów.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić prace modernizacyjne tak aby nie zaburzać funkcjonowania placówki.
4. Postępowanie prowadzone jest z poszanowaniem zasad horyzontalnych, tym samym Wykonawcy składający ofertę potwierdzają oświadczeniem, że została ona przygotowana w poszanowaniu dla zasad horyzontalnych oraz w przypadku wyboru ich oferty realizacja zamówienia nastąpi z poszanowaniem m. in. tych zasad o których mowa poniżej:
Realizacja przedmiotu zamówienia musi się odbywać z poszanowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji w szczególności w odniesieniu do równego traktowania. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zasady równego traktowania osób, niezależnie od ich płci, wieku, rasy, niepełnosprawności, pochodzenia etnicznego, religii, światopoglądu, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej.
Wykonawca zapewnia, że wszystkie osoby zaangażowana w realizację zamówienia (w tym personel dostawczy, szkoleniowy, instalacyjny, serwisowy) będą traktowane zgodnie z zasadą równości szans.
Oferowany sprzęt i usługi powinny być dostępne dla osób o różnym poziomie sprawności (fizycznej, sensorycznej i poznawczej). Szkolenia z obsługi sprzętu powinny być dostępne dla wszystkich pracowników bez względu na wiek, płeć lub niepełnosprawność. Instrukcje obsługi przygotowane w sposób dostępny (język czytelny, prosty).
Dostarczany sprzęt nie może stwarzać barier w dostępie do świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z niepełnosprawnościami - w miarę możliwości powinien być przystosowany do użytkowania w placówkach dążących do pełnej dostępności usług zdrowotnych.
Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z zasadą DNSH (Do No Significant Harm – „nieczynienia poważnych szkód środowisku”), zgodnie z art. 17 Rozporządzenia (UE) 2020/852 Parlamentu Europejskiego i Rady oraz wytycznymi dla projektów finansowanych z KPO. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić, że oferowane roboty budowlane, dostawy i usługi nie naruszają tej zasady i przedłoży stosowne oświadczenia lub dokumenty potwierdzające zgodność. Zastosowane rozwiązania powinny być zgodne z każdym z sześciu celów środowiskowych zasady DNSH:
1) Łagodzenie zmian klimatu;
2) Adaptacja do zmian klimatu;
3) Odpowiednie użytkowanie i ochrona zasobów wodnych i morskich;
4) Gospodarka o obiegu zamkniętym, w tym zapobieganie powstawaniu
odpadów i recykling;
5) Zapobieganie i kontrola zanieczyszczeń powietrza, wody lub ziemi;
6) Ochrona i odtwarzanie bioróżnorodności i ekosystemów
Na potwierdzenie powyższego Wykonawca przy podpisaniu umowy złoży stosowne oświadczenie.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej stanowiących załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3412000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3778400,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3412000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTER PROFIL Sp.z.o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272748287
7.3.3) Ulica: ul. Puławska 111A lok. 29
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-707
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3412000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-12-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |