Remont cząstkowy dróg o nawierzchni asfaltowej w postaci wstawiania łat, wbudowywania masy asfaltowej na gorąco

Gmina Chybie - Wójt Gminy Chybie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00396825
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00396825/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 16:22
Lokalizacja
Chybie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c57fd36-3647-4433-a616-170c0dd33da4
Identyfikator
5482614334
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

BET-POL ROBOTY DROGOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRybnik, PL · lot 0
99 654,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396825 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont cząstkowy dróg o nawierzchni asfaltowej w postaci wstawiania łat, wbudowywania masy asfaltowej na gorąco

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chybie - Wójt Gminy Chybie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182396

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bielska 78

1.5.2.) Miejscowość: Chybie

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-520

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 338561096

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: organizacja@chybie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chybie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5c57fd36-3647-4433-a616-170c0dd33da4

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont cząstkowy dróg o nawierzchni asfaltowej w postaci wstawiania łat, wbudowywania masy asfaltowej na gorąco

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c57fd36-3647-4433-a616-170c0dd33da4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396825

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377381

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W postępowaniu ogłoszonym 05.05.2026r., dla jego części 2 nie wpłynęła żadna oferta, w związku z czym Zamawiający 12.06.2026r. unieważnił to postępowanie w tej części. Zamawiający ma zapewnione finansowanie zadania tylko w roku 2026 a czas niezbędny na przeprowadzenie kolejnego postępowania, nawet w przypadku pojawienia się ofert, spowodowałoby konieczność wykonywania kluczowych prac w okresie zimowym. W związku
z powyższym, Zamawiający chce udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki Wykonawcy, który realizuje zadanie nr 1 w przedmiotowym postępowaniu, ponieważ w ocenie Zamawiającego, umożliwi to terminową realizację zadania dzięki wykorzystaniu obecnego już, na terenie gminy, sprzętu budowlanego a ponadto może korzystnie wpłynąć na zmniejszenie kosztów tego Wykonawcy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPN.271.27.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 62690,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont cząstkowy dróg o nawierzchni asfaltowej w postaci wstawiania łat, wbudowywania masy asfaltowej na gorąco

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99654,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 99654,39 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99654,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BET-POL Roboty Drogowe sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6423253160

7.3.3) Ulica: Jarzynowa

7.3.4) Miejscowość: RYBNIK

7.3.5) Kod pocztowy: 44-218

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99654,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane