Poprawa parametrów technicznych ul. Cichej od ul. Granicznej do ul. Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju
Miasto Jastrzębie-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00388142
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00388142/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 06:49
- Lokalizacja
- Jastrzębie-Zdrój, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4e0f49c2-dcf4-4af2-a4d1-2ad66054ee10
- Identyfikator
- 6332216615
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388142 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Poprawa parametrów technicznych ul. Cichej od ul. Granicznej do ul. Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Jastrzębie-Zdrój
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255358
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Aleja Józefa Piłsudskiego 60
1.4.2.) Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-335
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.jastrzebie.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/um_jastrzebiezdroj
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e0f49c2-dcf4-4af2-a4d1-2ad66054ee10
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388142
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00569530
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Poprawa parametrów technicznych ul. Cichej od ul. Granicznej do ul. Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Zakres robót polega na poprawie parametrów technicznych ul. Cichej na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Korfantego na długości 280,0 mb, poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej składającej się z warstwy wiążącej AC16W 6cm i warstwy ścieralnej AC11S 4 cm wraz z wykonaniem nowej podbudowy na miejscowym poszerzeniu jezdni, ułożeniem krawężników i obrzeży, wykonaniem podbudowy i nawierzchni chodnika i zjazdów z kostki brukowej oraz wykonanie pobocza w zakresie pasa drogowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 9 do SWZ, tj. kosztorys ślepy (przedmiar robót) oraz mapa poglądowa, zwane dalej „dokumentacją techniczną”.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji technicznej.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-25
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DROGRÓD Szymon Tetla
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276291970
4.3.3.) Ulica: ul. Męczenników Oświęcimskich 37A
4.3.4.) Miejscowość: Ćwiklice
4.3.5.) Kod pocztowy: 43-229
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 516542,26 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00141264/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-16
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na etapie planowania robót bitumicznych nie uwzględniono uzupełnienia nierówności istniejącej nawierzchni drogi warstwą z mieszanki mineralno-bitumicznej. W celu prawidłowego wykonania zadania i dostosowania do planowanych wysokości koniecznym było wykonanie takiego wyrównania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wyrównano mieszanką mineralno-bitumiczną nierówności w nawierzchni.
5.4.6.) Wartość zmiany: 14052,38
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z wykonaniem korekty wysokościowej zaprojektowanej nawierzchni, w celu ujednolicenia podbudowy niezbędnym było uzupełnienie mieszanką mineralno-bitumiczną szczeliny powstałej wzdłuż zabudowanego krawężnika.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Uzupełniono mieszanką mineralno-bitumiczną szczeliny powstałej wzdłuż zabudowanego krawężnika.
5.4.6.) Wartość zmiany: 28330,87
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Po wykonaniu pomiarów, rozliczono ilość faktycznie wykonanych prac.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonano warstwę z kruszywa łamanego wzdłuż zdemontowanego krawężnika.
5.4.6.) Wartość zmiany: 7514,70
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 562587,23 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zawarto także jeden aneks w zakresie zmian nieistotnych na podstawie art. 454 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych - w związku z uszczegółowieniem przez księgowość zapisów o obiegu faktur KSeF niezbędnym było dodanie zapisów to regulujących.Data sporządzenia protokołu odbioru: 30.07.2026r.
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |