Budowa wielofunkcyjnej hali w Gamowie Etap III wraz z zagospodarowaniem terenu
Gmina Rudnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00388203
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00388203/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 07:51
- Lokalizacja
- Rudnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3edba13-9cf0-48db-855d-3ff0a8a31108
- Identyfikator
- 6392003366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388203 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa wielofunkcyjnej hali w Gamowie Etap III wraz z zagospodarowaniem terenu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rudnik
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258523
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Kozielska1
1.4.2.) Miejscowość: Rudnik
1.4.3.) Kod pocztowy: 47-411
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina-rudnik.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina-rudnik.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3edba13-9cf0-48db-855d-3ff0a8a31108
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388203
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00167788
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Inwestycja jest realizowana w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) - komponent Wdrażanie LSR w zakresie „Poprawa dostępu do infrastruktury publicznej”
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa wielofunkcyjnej hali w Gamowie Etap III wraz z zagospodarowaniem terenu
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku oraz zagospodarowaniu terenu przy budowanej hali wielofunkcyjnej sezonowej w miejscowości Gamów przy ul. Długiej na działkach nr 232/3, 232/5, 232/6, 232/8, stanowiących własność Gminy Rudnik, w ramach zadania pn. Rozwój infrastruktury publicznej w Gamowie – impuls dla społeczności w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) - komponent Wdrażanie LSR.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 4
załącznik 4.1 do OPZ - I etap robót - zmiany_nieistotne_projekt_Z REALIZACJI PIERWSZEGO ETAPU
załącznik 4.2 do OPZ Dokumentacja projektowa -zawiera projekt 2020 i projekt zmian do projektu
UWAGA: dokumentacja projektowa wskazana w załączniku 4.2 do OPZ jest aktualna w odniesieniu do termomodernizacji budynku realizowanej w ramach niniejszego postę-powania
Załącznik nr 4a – Przedmiar robót – etap III
Załącznik nr 4b – Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - etap III
Załącznik nr 4c – Dokumentacja projektowa - etap III
Załącznik nr 5 - Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia
3.9.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45321000-3 - Izolacja cieplna
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Inżynierska Alog Gerard Gola Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 541869029
4.3.3.) Ulica: Ul. Kosmonautów 2
4.3.4.) Miejscowość: Kędzierzyn- Koźle
4.3.5.) Kod pocztowy: 47-220
4.3.6.) Województwo: opolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 580491,71 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00213788/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-23
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych - opisanych w protokole konieczności nr 1 z dnia 16.06.2026r.
1. ZMIANA RZĘDNEJ POSADOWIENIA UTWARDZENIA TERENU
W trakcie realizacji robót związanych z wykonaniem utwardzeniem terenu poniżej sceny plenerowej, po wykonaniu prac przygotowawczych oraz odsłonięciu rzeczywistych warunków terenowych, stwierdzono konieczność zmiany wysokości posadowienia projektowanego utwardzenia.
Potrzeba zmiany rzędnych wysokościowych wynika z ujawnionych warunków terenowych, które odbiegają od założeń przyjętych na etapie opracowania dokumentacji projektowej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z koniecznością dostosowania wysokości posadowienia utwardzenia niezbędne jest wykonanie robót dodatkowych obejmujących w szczególności:
• Zwiększenie wysokości muru z koszy gabionowych
Zakres powyższych robót nie był możliwy do przewidzenia na etapie przygotowania dokumentacji projektowej i ujawnił się dopiero w trakcie realizacji inwestycji. Wykonanie robót dodatkowych jest niezbędne do zapewnienia zgodności wykonania z zasadami wiedzy technicznej, zachowania wymaganych parametrów użytkowych i trwałości nawierzchni oraz osiągnięcia celu inwestycji.wykonanie opisanych robót dodatkowych jest uzasadnione technicznie i konieczne dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
5.4.6.) Wartość zmiany: 22140,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 602631,71 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
W umowie termin zakończenia był do do 31.07.2026r .Protokół odbioru spisano 23.07.2026r.
Umowa podstawowa - 580.491,71 zł brutto
Aneks nr 1 zawarty 07.07.2026r. 22.140,00zł brutto
-------------------------
602.631,71 zł brutto
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |