Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszczy

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W RUSZCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00388664
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00388664/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-12 10:22
Lokalizacja
Ruszcza, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5b2a602e-22d3-4414-b19b-f3bc89ff9e37
Identyfikator
8661632563
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychSłoneczne moduły fotoelektrycznePompy grzewczeAkumulatory elektryczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388664 z dnia 2026-08-12

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszczy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W RUSZCZY

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 292380447

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Stanisława Knothego 3

1.4.2.) Miejscowość: Ruszcza

1.4.3.) Kod pocztowy: 28-230

1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ospruszcza@gmail.com

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.facebook.com/osp.ruszcza/?locale=pl_PL

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Ochotnicza Straż Pożarna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b2a602e-22d3-4414-b19b-f3bc89ff9e37

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388664

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00148312

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszczy

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Zakres prac budowlanych obejmuje:
- wymianę drzwi i okien na energooszczędne,
- demontaż istniejącej kotłowni na paliwo stałe wraz z armaturą kotłowni,
- wymianę istniejącego źródła ogrzewania na pompy ciepła,
- montaż instalacji c.o. w kotłowni,
- montaż instalacji fotowoltaicznej,
- montaż magazynu energii.
2. Zamówienie należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną (projektem wykonawczym, przedmiarem oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych).
3. Instalowane urządzenia muszą być nieużywane i wyprodukowane w ciągu 24 miesięcy przed ich montażem.
4. Zdemontowane elementy kotłowni (źródło ciepła oraz armaturę) Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć we wskazane przez Zamawiającego miejsce, w odległości nie większej niż 10 km od siedziby Zamawiającego.

6. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w niniejszym zamówieniu. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających, iż te materiały i urządzenia odpowiadają opisanym przez Zamawiającego.
7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia występuje wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie określeniem minimalnych parametrów i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać materiały lub urządzenia użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza realizację zamówienia poprzez zastosowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Wykonawca, który oferuje materiały lub urządzenia równoważne zobowiązany jest wykazać w ofercie, że spełniają one wymagania Zamawiającego.
8. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przy pomocy norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykazanie równoważności winno odbyć się w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 - 107 ustawy Pzp.
9. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją projektową.
10. Zadanie jest dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Cześć 3) Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych”.
11. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować w widocznym miejscu tablicę informacyjną o wymiarze w formacie A3 wykonaną z trwałego materiału z informacją o uzyskanym dofinansowaniu oraz logo Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Wykonawca zobowiązany jest wyodrębnić na fakturze VAT dostawę i montaż tablicy oraz jej koszt.
Wymagania dodatkowe:
12. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przed przygotowaniem oferty dokonał wizji lokalnej, z zastrzeżeniem, że sporządzenie oferty jest możliwe bez odbycia wizji lokalnej.
13. Zamawiający przekazuje wraz SWZ wszelką dokumentację niezbędną do realizacji zamówienia, w związku z czym nie przewiduje możliwości ani konieczności jej sprawdzenia przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego.
14. Wykonawca udziela rękojmi i gwarancji:
- na pompę ciepła - na okres min. 5 max. 7 lat od odbioru końcowego,
- na magazyn energii - na okres 5 lat od odbioru końcowego,
- na inwerter - na okres 10 lat od odbioru końcowego,
- na roboty budowlane, urządzenia, montaż i pozostałe elementy zamówienia, poza panelami fotowoltaicznymi - na okres 7 lat od odbioru końcowego.
15. Panele fotowoltaiczne objęte będą gwarancją producenta.
16. Okres gwarancji i rękojmi na pompę ciepła stanowi kryterium oceny ofert w postępowaniu.

3.9.) Główny kod CPV: 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

42511110-5 - Pompy grzewcze

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-22

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-12

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): TREEBUD Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6812074575

4.3.4.) Miejscowość: Jawornik

4.3.5.) Kod pocztowy: 32-400

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 243470,22 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00211907/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 243470,22 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane