Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych przebudowy Pawilonów A,B,CiD dla potrzeb ZOL Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp.z oo. w restrukturyzacji, przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu.
Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00389030
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00389030/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 11:48
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7a19694c-2b3c-4916-b48d-96e2c3db3012
- Identyfikator
- 6440015167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389030 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych przebudowy Pawilonów A,B,CiD dla potrzeb ZOL Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp.z oo. w restrukturyzacji, przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20
1.4.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.4.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: m.wygledacz@um.sosnowiec.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a19694c-2b3c-4916-b48d-96e2c3db3012
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389030
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00362409
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych przebudowy Pawilonów A,B,CiD dla potrzeb ZOL Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp.z oo. w restrukturyzacji, przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych przebudowy Pawilonów A, B, C i D dla potrzeb Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o. w restrukturyzacji, przy ulicy Szpitalnej 1 w Sosnowcu, który będzie realizowany w formule: „zaprojektuj i wybuduj”, w oparciu o Program Funkcjonalno–Użytkowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi 60 miesięcy.
/pełna nazwa projektu/
Zamówienie jest dofinansowane ze środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” inwestycji D4.1.1 Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym. Tytuł projektu: Rozwój i modernizacja ZOL-u w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim poprzez wzrost ilości łóżek oraz podniesienie jakości, z uwzględnieniem potrzeb pacjentów, personelu oraz prognoz demograficznych.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45216120-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów dla służb ratunkowych
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-08
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MOSTOSTAL ZABRZE GLIWICKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO SPÓŁKA AKCYJNA
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO MAXIMUS ZBH MUC SPÓŁKA KOMANDYTOWA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6310000173
4.3.3.) Ulica: Plac Piastów 10
4.3.4.) Miejscowość: Gliwice
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-101
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 20900898,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00471992/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-22
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność zmiany dokumentacji projektowej - z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę - w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu wykonania Przedmiotu umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminów, tj. wykonania przedmiotu umowy z 30.04.2026 r. na 25.06.2026 r. oraz wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych z 08.02.2026 r. na 31.03.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych w zakresie wentylacji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonanie wentylacji hybrydowej, a w części pomieszczeń wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej.
5.4.6.) Wartość zmiany: 541200,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót zamiennych w zakresie okładzin.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Ułożenie na posadzkach oraz ścianach wykładziny PVC zamiast płytek gresowych i ceramicznych.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 21442098,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
ZAMAWIAJĄCY.Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o. w restrukturyzacji ulica Emila Zegadłowicza 3, 41 – 200 Sosnowiec
Działając na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz zgodnie z Pełnomocnictwem z dnia 14 lipca 2025 r. przedmiotowe postępowanie prowadzone było przez:
Gminę Sosnowiec – Miasto posiadające prawa powiatu
aleja Zwycięstwa 20, 41 – 200 Sosnowiec
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |