Remont nawierzchni odcinków jezdni w ulicach 11 Listopada, Bohaterów Warszawy i Alei Jana Pawła w Ostrołęce
Miasto Ostrołęka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00389038
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00389038/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 11:49
- Lokalizacja
- Ostrołęka, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a0ac4fc6-f75b-43c9-b111-3c6ccda20383
- Identyfikator
- 7582142002
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389038 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont nawierzchni odcinków jezdni w ulicach 11 Listopada, Bohaterów Warszawy i Alei Jana Pawła w Ostrołęce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ostrołęka
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668410
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: pl. gen. Józefa Bema 1
1.4.2.) Miejscowość: Ostrołęka
1.4.3.) Kod pocztowy: 07-410
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.ostroleka.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ostroleka.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0ac4fc6-f75b-43c9-b111-3c6ccda20383
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389038
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00364333
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont nawierzchni odcinków jezdni w ulicach 11 Listopada, Bohaterów Warszawy i Alei Jana Pawła w Ostrołęce
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zakres robót obejmują wykonanie w:
1. ul. 11 Listopada
(odcinek objęty remontem o łącznej dł. 655,00 m, kilometraż 1+315,00 ÷ 1+970,00 - pas zewnętrzny od ronda im. Zofii Niedziałkowskiej do ronda im. Edwarda Kupiszewskiego o szerokości 7,0 m i 3,5 m tj.:
- odcinek dł. 340 m, kilometraż 1+315 ÷ 1+655 – od ronda im. im. Zofii Niedziałkowskiej do ulicy Kuklińskiego
- odcinek dł. 315 m, kilometraż 1+655 ÷ 1+970 – od ul. Kuklińskiego do ronda im. Edwarda Kupiszewskiego),
m.in.:
1) Branża drogowa:
- wykonanie remontu polegać będzie na frezowaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz na ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej
2) Branża sanitarna:
- regulacja wysokościowa studni kanalizacji deszczowej i wpustów ulicznych wraz z montażem pierścieni odciążających, wymianą płyt studziennych i wpustów i włazów
3) Branża inżynieria ruchu:
- wykonanie oznakowania poziomego.
2. ul. Bohaterów Warszawy
(odcinek objęty remontem dł. 265 m, kilometraż 1+680,00 ÷ 1+945,00 - od ronda im. Edwarda Kupiszewskiego do ulicy wlotu Hubalczyków),
m.in.:
1) Branża drogowa:
- wykonanie remontu polegać będzie na frezowaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz na ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej warstwy ścieralnej
2) Branża sanitarna:
- regulacja wysokościowa studni kanalizacji deszczowej wraz z montażem pierścieni odciążających
3) Branża inżynieria ruchu:
- wykonanie oznakowania poziomego.
3. Aleja Jana Pawła II
(odcinek objęty remontem o łącznej dł. 785,00 m, od ronda im. Zbawiciela Świata do ronda im. Honorowych Dawców Krwi) tj.:
- odcinek dł. 370 m, kilometraż 1+120,00 ÷ 1+490,00 – od ronda im. Zbawiciela Świata do ronda im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości,
- odcinek dł. 415 m, kilometraż 1+550,00 ÷ 1+965,00 – od ronda im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości do ronda im. Honorowych Dawców Krwi, m.in.:
1) Branża drogowa:
- wykonanie remontu polegać będzie na frezowaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz na ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej
2) Branża sanitarna:
- regulacja wysokościowa studni kanalizacji deszczowej i wpustów ulicznych wraz z montażem pierścieni odciążających
3) Branża inżynieria ruchu:
- wykonanie oznakowania poziomego.
3.9.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
42 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7591002482
4.3.3.) Ulica: ul. Brokowska 37
4.3.4.) Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
4.3.5.) Kod pocztowy: 07-300
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1702556,65 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00424693/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-25
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
1. Wymian krawężnika i przebudowa odwodnienia w protokole z dnia 14.11.2026r.
2. Zmiana terminu wykonania robót w związku ze zwiększenie zakresu rzeczowo-finansowego
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Ujęto w protokole konieczności z dnia 14.11.2025r.
2. W Paragrafie 3 ust. 1 pkt 2) Umowy otrzymuje brzmienie:
,,2)zakończenie robót: 10 tygodni od dnia zawarcia umowy".
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
1. Zwiększenie zakresu robót tj. Wykorzystanie destruktu bitumicznego do remontu dróg gruntowych na terenie Miasta, zwiększenie wynagrodzenia oraz wydłużenie terminu zakończenia robót.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
oraz art. 455 ust. 2 ustawy
1. Ujęto w protokole konieczności z dnia 14.10.2025r.
W § 3 ust. 1 pkt 2) umowy otrzymuje brzmienie:
„2) zakończenie robót: 42 tygodnie i 2 dni od dnia zawarcia umowy”.
W § 6 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„1. Za wykonanie przedmiotu umowy, strony ustalają wynagrodzenie w wysokości 1.616.253,06 zł netto plus podatek VAT 23% - 371.738,20 zł, tj. 1.987.991,26 zł brutto (słownie: jeden milion dziewięćset osiemdziesiąt siedem tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt jeden złotych 26/100)”.
Reszta opisu w aneksie do umowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 285433,61
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1987991,26 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |