Roboty budowlane w ramach zadania: "PT i budowa drogi dojazdowej do posesji przy ul. Głubczyckiej 8 - 10 w Kędzierzynie-Koźlu"
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00389116
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00389116/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 12:04
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f2f51f3d-efc3-4f5a-87e9-29a43e1f89bb
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389116 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Roboty budowlane w ramach zadania: "PT i budowa drogi dojazdowej do posesji przy ul. Głubczyckiej 8 - 10 w Kędzierzynie-Koźlu"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.4.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.4.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f2f51f3d-efc3-4f5a-87e9-29a43e1f89bb
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389116
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00460523
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Roboty budowlane w ramach zadania: "PT i budowa drogi dojazdowej do posesji przy ul. Głubczyckiej 8 - 10 w Kędzierzynie-Koźlu"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
A. Celem przedmiotowej inwestycji jest budowa drogi dojazdowej do posesji przy ul. Głubczyckiej 8 i 10 w Kędzierzynie-Koźlu – na podstawie dokumentacji projektowej sporządzonej przez biuro projektowe SEWI Sebastain Raudzis, Sebastian Wilisowski Sp. jawna, 45-231 Opole ul. Oleska 117.
2.3.Branża sanitarna
Kanalizacja deszczowa: 1)kanał z rur PP SN 8 o fi 500- 113,5m; 2)kanał z rur PP SN 8 o fi 400- 184,0m; 3)kanał z rur PP SN 8 o fi 300- 125,0m; 4)kanał z rur PP SN 8 o fi 200- 7,0m; 5)studnie fi 1000- 19 szt., 6) osadnik poziomy bet. fi 1500- 1 szt., 7)wylot kan. deszcz. fi 500- 1 szt.
Przykanaliki: 1) z rur PVC SN8 o fi 160- 102,5m; 2) studz. Bet. fi 500 z wpustami ulicznymi- 20 szt.
2.4 Branża elektryczna- oświetlenie
1)Fundament bet. B-50- 18 szt.; 2)Słup SAL-6- 18 szt., 3)Oprawa LED IP66, aluminium w k.czarnym-29W,430mA,4000K,4500lm-18 szt.; 4) Oprawa LED IP66, aluminium w k.czarnym-24,5W,430mA,4000K,3520lm-4 szt.; 5) Wysięgnik 1m- 18 szt.; 6)Kabel NA2XY-J4x35- 531,4m, 7)Kabel YDY3x1,5- 131m, 8)Kabel YDY2x1,5- 131,0m;9) Rury przewodowe z PCW 75- 60,32m;10)Pręty stalowe ocynkowane- 74,88m,11)foli kalandrowana- 62,3m2;12)tab. Bezpiecznikowa słupowa- 18 szt.
2.5 Branża elektryczna- usunięcie kolizji linii SN oraz nN zgodnie z dokumentacją projektową
2.6 Tereny zielone
1)drzewa – do wycinki 72 szt. (73 pnie),
2) krzewy do usunięcia- 122m2,
3)Nasadzenia zgodnie z projektem nasadzeń i dokumentacją projektową;
2.7 Utrzymanie i pielęgnację terenów zielonych (drzew, krzewów,) w okresie 3 lat po odbiorze robót.
Zakres zamówienia obejmuje roboty budowlane realizowane w oparciu o:
- decyzję nr 1/310/2021, pozwolenie na budowę Starosty Kędzierzyńsko- Kozielskiego znak BA.6740.1.310.2021 z dnia 29.11.2021r.;
C. Wykonanie zamówienia obejmuje ponadto:
1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej 2 kpl. w wersji elektronicznej + 2 kpl. w wersji papierowej, w tym dokumentacji geodezyjnej uwzględniającą zmianę użytkowania gruntów z budowlanych na drogowe;
2) Kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 3kpl. (wersji papierowej) oraz zmianami w ewidencji w tym podział i wydzielenie gruntów pod obiekty (np. przepompownie ścieków itp.);
Zamawiający w dniu odbioru robót będzie wymagał od wykonawcy : dokumentację geodezyjną, zawierającą wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, w tym mapę, o której mowa w art. 2 pkt 7b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne, czyli wyniki pomiarów powykonawczych, w tym mapę opatrzoną, z uwzględnieniem art. 12c ust. 1, klauzulą urzędową, o której mowa w art. 40 ust. 3g pkt 3, stanowiącą potwierdzenie przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub dokumentów, o których mowa w art. 12a ust. , w oparciu o które mapa ta została sporządzona, albo oświadczenie wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji;
3) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy;
4) Sporządzenie organizacji ruchu na czas budowy, wprowadzenie jej i poinformowanie na piśmie właściwych służb o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu (w odpowiednim terminie);
5) Zajęcie pasa drogowego i koszty z tym związane;
6) Regulację wszystkich elementów obcych takich jak: studnie telekomunikacyjne, studnie kanalizacji deszczowej i sanitarnej, zasuwy, skrzynki wodociągowe, gazowe i inne;
7) Przed wejściem na plac budowy powiadomienie mieszkańców o terminie oraz utrudnieniach wynikających z realizacji zadania;
8) Zapewnienie w sposób ciągły mieszkańcom, służbom komunalnym i ratunkowym dojazdu do posesji w czasie prowadzenia robót;
9) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy;
10) Uporządkowanie terenu przylegającego do placu budowy który został naruszony wskutek prowadzonych robót;
11) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu;
12) Przy pracach z zakresu kanalizacji: kamerowanie sieci i uwzględnienie wymogów MWiK;
13) Próby i odbiory z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika;
14) Wykonanie czasowej i stałej organizacje ruchu;
15) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych. Udokumentowana ilość odpadów powinna być zgodna z przedmiarem robót. W przypadku rozbieżności wykonawca jest zobowiązany wyjaśnić i uzasadnić Zamawiającemu z czego wynika rozbieżność;
16) Wykonanie dokumentacji fotograficznej miejsca prowadzonych robót po ich zakończeniu i przekazanie Zamawiającemu w terminie 7 dni od daty zakończenia prac;
17) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń na obiekcie jak: oświetlenie, szafki oświetleniowe oraz pozostałe zabudowane urządzenia oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej;
18) Zamawiający zastrzega sobie prawo do ponownego wykorzystania następujące materiały z rozbiórki: płytki chodnikowe, obrzeża chodnikowe w związku z czym należy przewidzieć czysty sposób ich demontażu z obiektu budowlanego umożliwiający ponowne ich wykorzystanie oraz nie należy ich przekazywać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie na transport odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. W trakcie przekazania placu budowy Zamawiający ustali sposób zagospodarowania materiałów pochodzących z rozbiórki, dokonując stosownego zapisu w protokole przekazania placu budowy;
19) Załadunek i wywóz (transport)- materiałów z rozbiórki (krawężników, płytek chodnikowych) na odległość do 15 km w miejsce wskazane przez Zamawiającego;
20) Wykonawca uwzględni w ofercie i poniesie wszystkie koszty wynikające z warunków:
1) Woj. Kon Zab. Nr ZA.5183.20.2021.MT z dn. 03.03.2021r.,2)Woj.Kon. Zab. Nr ZN.5146.22.2021.MP z dn. 02.06.2021-poz. Nr 455/N/2021; 3)IRE-IR.7012.19.2220/AW z dn. 16.03.21r., 4)OSR-IUC.7021.4.4.2021.AP z dn. 11.03.21r.,5)OSR-IUC.7012.7. 2021.DK z dn. 16.03.21r.,6) ZD.7012.31.2020/2021.IG z dn. 12.08.21r.,7)ZD.7221.2.2.2021.RC z dn. 03.08.21r.,8)ŚR.613.1.38.4. 2021.DM z d.29.07.21r., 9)Tauron nr barkod: 1015998847 z dn. 15.10.20r.,10) Tauron nr barkod: 1041626347 z dn. 11.03.21r.,11) Tauron nr barkod: 1015998847 z dn. 10.11.20r.,12) Tauron nr barkod: 1015998847 z dn. 10.11.20r.,13)PSG. OP.0092.53.2020 z dn. 19.03.20r.,14) MWiK nr TT.356.AR.120-47/20-2/1736/KW/2020 z dn. 09.12.20r.,15) MWiK nr TT.59.AR.120-47/20-3/311/KW/2021 z dn. 17.02.21r.,16) MWiK nr TT.108.AR.120-47/20-4/401/KW/2021 z dn. 15.03.21r.,17) MWiK nr TT.150.AR.120-47/20-6/539/KW/2021 z dn. 15.04.21r., 18) MWiK nr TT.337.AR.120-47/20-7/1253/KW/2021 z dn. 19.08.21r.,19)Wody Polskie nr GL.ZUZ.1.4210.235.2021.IA RKW-2021-8426 z dn. 08.09.21r. 20)G.6630.52.2021 z dn. 17.06.21r.
21) Wykonawca w terminie 7 dni po przekazaniu placu budowy ma obowiązek wykonać pomiary geodezyjne rzędnych rzeczywistych ,,wjazdów i wyjść z posesji” i porównać je do rzędnych projektowych w tych miejscach oraz poinformować inwestora o ewentualnych istotnych różnicach w tym zakresie;
22) Wykonanie wycinki drzew, które należy pociąć na odcinki o dł.120 cm uformować stosy na placu budowy lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie, w miejscu wskazanym przez zamawiającego. Uwzględnić w ofercie wycinkę wystających korzeni oraz roboty związane z karczowaniem pni drzew. Wykonawca jest zobowiązany przygotować protokół brakarski ściętego drewna i odkupić je od Zamawiającego. Do wyceny należy przyjąć cenę zgodnie z zarządzeniem nr 2061/OSR/2022 Prezydenta Miasta Kędzi-Koźla z dnia 14.07.2022 jak dla - drewna opałowego (80 zl/ mp.);
23) Zapewnienie pielęgnacji drzew i krzewów (nawadnianie, nawożenie, wymiana uschniętych nasadzeń, usuwanie chwastów oraz cięcia pielęgnacyjne) w okresie 3 lat po odbiorze robót na zasadach określonych w pliku ,,Wytyczne kształtowania zieleni ”.”.
24) Utrzymanie, konserwacja i pielęgnacja nawierzchni trawnikowej objętej realizacją zadania do 3-go koszenia po odbiorze robót w sezonie wegetacyjnym (koszenie, nawadnianie, usuwanie chwastów oraz usuwanie braków w nawierzchni trawnikowej) z uwzględnieniem jej jednokrotnego nawożenia. Częstotliwość wykonywania czynności na zasadach określonych w pliku ,,Wytyczne kształtowania zieleni ”.
25) Wykonawca uwzględni w ofercie i dopuści na plac budowy firmę MWiK Kędzierzyn- Koźle celem wykonania przyłącza sieci wodociągowej w ul. Głubczyckiej na odcinku 99,50m;
26) Znaki drogowe związane z wykonaniem stałej organizacji ruchu należy wykonać wszystkie jako ,,nowe” zgodnie z plikiem 1-1 Załącznik nr 1- Wytyczne ZD- znaki drogowe;
27) Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót;
28) Zapewnienie przez okres 3 lat licząc od daty odbioru końcowego pielęgnacji drzew i krzewów (nawadnianie, nawożenie, wymiana uschniętych nasadzeń, usuwanie chwastów oraz cięcia pielęgnacyjne);
29) Uwzględnienie prac pielęgnacyjnych wykonanych nasadzeń w okresie 3 lat licząc od daty odbioru końcowego, na zasadach określonych w pliku ,, Wytyczne kształtowania zieleni”;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w pkt 3 SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
150 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): K+D Budownictwo Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 1990031269
4.3.4.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
4.3.6.) Województwo: opolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1879000 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00000738/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Podstawa prawna wskazana w aneksie: art. 455 ust. 1 pkt 1 Pzp oraz §15 ust. 1, ust. 2, ust. 5 pkt 2 oraz ust. 12 Umowy
Wniosek wykonawcy o wydłużenie czasu realizacji inwestycji o 40 dni kalendarzowych z powodu złych warunków atmosferycznych panujących w styczniu i lutym bieżącego roku.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużył się termin realizacji umowy o 40 dni kalendarzowych
§ 2 ust.1 pkt 2 otrzymuje brzmienie:
„2) termin realizacji robót budowlanych 190 dni kalendarzowych liczonych od daty przekazania placu budowy”.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Podstawa prawna wskazana w aneksie:art. 455 ust. 1 pkt 1 Pzp oraz §15 ust. 1, ust. 2 oraz ust. 12 Umowy
Roboty dodatkowe i zaniechane. Roboty dodatkowe: skucie i wywóz gruzu z ław betonowych pod ogrodzeniem oraz rozbiórka kanału ciepłowniczego wraz z wywiezieniem i utylizacją gruzu. Roboty zaniechane: nie wykonano ( po ustaleniu z Zamawiającym) przykanalika na długości 6,7m.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku uznaniem przez Zamawiającego ww. zmian zwiększa się wartość wynagrodzenia umownego o kwotę 48170,58 zł brutto
§ 6 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § 1 ustala się, w oparciu o złożoną w przetargu ofertę, w formie wynagrodzenia ryczałtowego brutto (wraz z należnym podatkiem od towarów i usług VAT) na kwotę:
1.927.170,58 zł
słownie: jeden milion dziewięćset dwadzieścia siedem tysięcy sto siedemdziesiąt 58/100 zł
w tym:
1) wykonanie robót budowlanych 1.908.720,58 zł brutto
2) Utrzymanie i pielęgnację terenów zielonych (drzew, krzewów) 18.450,00 zł brutto- płatne w 3 równych częściach:
a) po 1 roku: 6.150,0 zł brutto (płatne 2w 2027 r.),
b) po 2 roku: 6.150,0 zł brutto (płatne 2w 2028 r.),
c) po 3 roku: 6.150,0 zł brutto (płatne 2w 2029 r.).”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 48170,58
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1927170,58 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowania umowy wskazana w pkt 5.5 ogłoszenia dotyczy zakresu z wykonywaniem robót budowlanych. Wynagrodzenie za utrzymanie i pielęgnację będzie wypłacane w terminach wskazanych w umowie.| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |