Wykonanie drenażu opaskowego, izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych oraz instalacji kanalizacji deszczowej dla budynku przy ul. Strzegomskiej 20 w Wałbrzychu
Województwo Dolnośląskie Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00389732
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00389732/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 14:14
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e19bb6d2-f224-4dbf-8599-8253d787c761
- Identyfikator
- 8861613464
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389732 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie drenażu opaskowego, izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych oraz instalacji kanalizacji deszczowej dla budynku przy ul. Strzegomskiej 20 w Wałbrzychu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Województwo Dolnośląskie Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020733738
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Strzegomska 20
1.4.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.4.3.) Kod pocztowy: 58-308
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.4.7.) Numer telefonu: 74 842 61 28
1.4.8.) Numer faksu: 74 842 61 28
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat-walbrzychmow@edu.dolnyslask.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mowwalbrzych.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e19bb6d2-f224-4dbf-8599-8253d787c761
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389732
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00090846
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie drenażu opaskowego, izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych oraz instalacji kanalizacji deszczowej dla budynku przy ul. Strzegomskiej 20 w Wałbrzychu
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu drenażu opaskowego, izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych oraz instalacji kanalizacji deszczowej w budynku użyteczności publicznej przy ul. Strzegomskiej 20 w Wałbrzychu, zgodnie z warunkami określonymi w:
- Projekcie Technicznym (budowlanym) – Załącznik Nr 2 do SWZ;
- Projekcie Zagospodarowania Terenu (budowlanym) – Załącznik Nr 3 do SWZ;
- Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (branża instalacyjna) – Załącznik Nr 4 do SWZ;
- Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (nawierzchnia utwardzona) – Załącznik Nr 5 do SWZ;
- Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (izolacja pionowa i pozioma) – Załącznik Nr 6 do SWZ;
- Przedmiarem Robót (instalacje) – Załącznik Nr 7 do SWZ.
- Przedmiar Robót (izolacje) – Załącznik Nr 8 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-05-154.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): USŁUGI REMONTOWO - BUDOWLANE KAPUŁA MATEUSZ
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020754574
4.3.3.) Ulica: 30
4.3.4.) Miejscowość: Jaczków
4.3.5.) Kod pocztowy: 58-379
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 330000 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00159759/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-06
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wydłużenia terminu realizacji umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana w zakresie terminu zakończenia umowy - z 15.05.2026 r. na 15.06.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1) Konieczność wykonania ścianki dociskowej celem umożliwienia prawidłowego wykonania izolacji pionowej ścian fundamentowych,
2) Konieczność wykonania robót dodatkowych polegających na: rozebraniu istniejącego uszkodzonego odcinka przyłącza kanalizacji sanitarnej, wymianie istniejącego przewodu na rurę kanalizacyjną PVC SN12 Ø160. Zakres robót obejmuje wymianę 13 mb przyłącza kanalizacji sanitarnej.
5.4.6.) Wartość zmiany: 31451,29
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wydłużenia terminu realizacji umowy ze względu na wystąpienie robót dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu wykonania - z 15.06.2026 r. na 30.06.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 372304,13 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |