Modernizacja pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Żabnie
Gmina Żabno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00389805
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00389805/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 14:27
- Lokalizacja
- Żabno, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f370bf4b-7403-4f4d-9d36-f58db36cbff6
- Identyfikator
- 9930370109
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389805 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Żabnie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żabno
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000529137
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Ul. Władysława Jagiełły 1
1.4.2.) Miejscowość: Żabno
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-240
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zabno.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zabno.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f370bf4b-7403-4f4d-9d36-f58db36cbff6
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389805
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00163068
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Żabnie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest modernizacja pomieszczeń na parterze i na I piętrze budynku Urzędu Miejskiego zlokalizowanego na działce nr 1330/1, gm. Żabno.
2) Zakres robót obejmuje w szczególności:
a) Roboty przygotowawcze i demontażowe:
• zabezpieczenie pomieszczeń, stolarki okiennej i drzwiowej,
• demontaż wyposażenia, rolet, opraw oświetleniowych i urządzeń,
• demontaż istniejących posadzek (wykładziny PCV, płytki),
• rozbiórki elementów budowlanych (ścianki działowe, okładziny),
• wyniesienie, wywóz i utylizacja odpadów budowlanych.
b) Roboty ogólnobudowlane:
• przygotowanie podłoży, skuwanie nierówności,
• wykonanie warstw wyrównawczych i samopoziomujących,
• wykonanie nowych wylewek
• wykonanie nowych posadzek (wykładziny PCV, gres),
• montaż listew przyściennych oraz wywinięć wykładzin,
• wykonanie sufitów podwieszanych oraz zabudów z płyt g-k,
• wykonanie ścianek działowych,
• przestawienie otworów drzwiowych wraz z montażem drzwi,
• wykonanie tynków, gładzi gipsowych,
• gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów (w tym wykonanie lamperii).
c) Roboty sanitarne:
• demontaż i ponowny montaż grzejników,
• demontaż i montaż urządzeń klimatyzacyjnych,
• wykonanie przeróbek instalacji klimatyzacji (w tym zmiana lokalizacji jednostek),
• uruchomienie instalacji klimatyzacyjnej,
• montaż kratek wentylacyjnych.
d) Roboty elektryczne:
• demontaż istniejących instalacji elektrycznych (gniazda, łączniki, oprawy),
• wykonanie przeróbek instalacji elektrycznej,
• montaż nowych gniazd wtykowych i łączników,
• montaż opraw oświetleniowych LED,
• wykonanie instalacji gniazd w posadzce dla stanowisk pracy,
• wykonanie instalacji gniazd komputerowych.
3) Ponadto szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określają:
Przedmiar robót – Załącznik nr 4 do SWZ
Dokumentacja graficzna – Załącznik nr 5 do SWZ,
STWiORB – Załącznik nr 6 do SWZ,
Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 7 do SWZ
4) W projektowanych postanowieniach umownych przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego, tak więc wchodzący w skład dokumentacji zamówienia przedmiar robót ma również na celu umożliwienie dokonania wyceny poszczególnych elementów robót.
5) Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację zamówienia, jako ceny ryczałtowej, która obejmuje wykonanie wszystkich elementów zamówienia będących przedmiotem rysunku i tekstu dokumentów zamówienia, łącznie z podatkiem VAT obowiązującym w dniu złożenia oferty.
6) Zamawiający żąda przed podpisaniem umowy z wybranym Wykonawcą, przedstawienia przez niego kosztorysu ofertowego uproszczonego, sporządzonego w oparciu o dokumentację graficzną, przedmiar robót, STWiORB oraz ewentualną wizję lokalną, przeprowadzoną przez Wykonawcę.
7) Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienie do kierowania robotami osób z uprawnieniami w specjalnościach niezbędnych do prawidłowego wykonania powierzonego zadania oraz prowadzenia dziennika realizacji inwestycji lub dziennika budowy (jeżeli takowy będzie konieczny) we współpracy z Inspektorem Nadzoru (jeżeli zostanie powołany)
Uwagi końcowe – dotyczące zamówienia:
a) Roboty objęte niniejszym zamówieniem będą prowadzone w funkcjonującym obiekcie, w którym na bieżąco wykonywana jest praca przez pracowników Urzędu. W związku z powyższym Zamawiający przewiduje etapową realizację robót, polegającą na sukcesywnym udostępnianiu Wykonawcy poszczególnych pomieszczeń. Roboty nie będą prowadzone jednocześnie we wszystkich pomieszczeniach objętych zamówieniem. Zakres prac w danym etapie będzie każdorazowo uzgadniany z Zamawiającym, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia ciągłości funkcjonowania Urzędu. W trakcie realizacji zamówienia może zachodzić potrzeba czasowego wyłączenia z użytkowania poszczególnych pomieszczeń oraz relokacji pracowników do innych pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia powyższego w organizacji robót, w tym do odpowiedniego planowania harmonogramu prac oraz dostosowania kolejności wykonywania robót do bieżących potrzeb Zamawiającego. Szczegółowy harmonogram etapowania robót, obejmujący kolejność i terminy udostępniania pomieszczeń, zostanie uzgodniony z Zamawiającym przed rozpoczęciem realizacji robót i będzie podlegał aktualizacji w trakcie realizacji zamówienia.
b) Wykonawca zobowiązany jest prowadzić prace remontowe w sposób ograniczający do minimum czynniki zakłócające pracę wykonywaną przez pracowników i współpracowników obiektów, jak również korzystanie z obiektu przez osoby w nim się znajdujące. Zamawiający dopuszcza aby wszelkie uciążliwe prace, w tym w szczególności wywołujące hałas i kurz, odbywały się poza godzinami pracy obiektu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca organizując prace remontowe powinien uwzględnić następujące wymagania Zamawiającego:
• Sprzątanie na bieżąco po robotach wyburzeniowych, mycie po pracach malarskich.
• Przygotowanie pomieszczeń do remontu w uzgodnieniu z Zamawiającym tj. wyniesienie/przesunięcie mebli, sprzętów oraz dokumentacji, jak również w razie potrzeby zabezpieczenie ich folią przed zniszczeniem i zakurzeniem, a po wykonanym remoncie wstawienie rzeczy według wskazówek Zamawiającego (jeżeli dotyczy)
• Zabezpieczyć przed zniszczeniem ciągi komunikacyjne, folią ochronną.
• Wykonawca musi zabezpieczyć miejsce pracy poprzez oddzielenie tego miejsca od pozostałej części budynku tak, żeby zminimalizować przedostawanie się pyłu, zanieczyszczeń poza teren wykonywania robót.
• Wykonawca musi prowadzić roboty z zachowaniem porządku w obrębie wykonywania prac remontowych.
• Kolorystykę materiałów przeznaczonych do robót wykończeniowych przed ich zastosowaniem należy uzgodnić z Zamawiającym.
c) Wykonawca wykona roboty budowlane w oparciu o dokumentację zamówienia, zgodnie z warunkami wykonania i odbioru robót określonymi w STWiORB, z należytą starannością, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz warunkami projektowanych postanowień umowy /Załącznik nr 7/,
d) Do wykonania robót Wykonawca użyje wyłącznie materiałów własnych, posiadających wymagane atesty i certyfikaty, które będą wymagane przy odbiorze końcowym robót. Przy doborze materiałów należy kierować się wymaganiami sprecyzowanymi w dokumentacji oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
e) W czasie realizacji robót Wykonawca będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze we własnym zakresie i na własny koszt,
f) Wszelkie inne koszty realizacji przedmiotu zamówienia (koszty mediów – energia elektryczna, woda, opłaty, i inne), konieczne do poniesienia w celu prawidłowego wykonania zamówienia, do momentu jego bezusterkowego, protokolarnego przyjęcia przez Zamawiającego poniesie Wykonawca.
g) Należy zachować szczególną ostrożność i zminimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi pracami gdyż Wykonawca ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty końcowego odbioru robót,
h) Wykonawca jest odpowiedzialny za staranne zapoznanie się z dokumentami zamówienia. Zaleca się dokonanie wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia, celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskanie wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty,
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Budowlana BUDIMAT inż. Mateusz Rzemiński
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 734-35-44-281
4.3.4.) Miejscowość: Grybów
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 399999,98 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00232811/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-21
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 399999,98 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |