Budowa fontanny na Rynku Mariackim w Węgrowie
Miasto Węgrów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00389881
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00389881/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 14:39
- Lokalizacja
- Węgrów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-51306699-d710-468b-9b32-06d512547630
- Identyfikator
- 8241694882
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389881 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa fontanny na Rynku Mariackim w Węgrowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Węgrów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582233
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek Mariacki 16
1.4.2.) Miejscowość: Węgrów
1.4.3.) Kod pocztowy: 07-100
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wegrow.com.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wegrow.com.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51306699-d710-468b-9b32-06d512547630
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389881
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00090273
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa fontanny na Rynku Mariackim w Węgrowie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Budowa fontanny na Rynku Mariackim
w Węgrowie” realizowana w ramach projektu budowlanego pn.: „Modernizacja fontanny miejskiej zlokalizowanej na Rynku Mariackim w Węgrowie”. Zakres prac polega na wymianie okładzin zewnętrznych fontanny, wymianie dysz fontanny, wymianie kostki granitowej wokół fontanny oraz dołożeniu nowych dysz zamgławiających, wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji zgodnie z posiadaną dokumentacją projektową. Teren inwestycji należy do Miasta Węgrów i znajduje się na części działki nr 3626 i dotyczy istniejącej fontanny wodnej. Teren wokół fontanny jest utwardzony. W pobliżu znajdują się ławki. Fontanna w kształcie koła o średnicy zewnętrznej 7m wykonana jest z żelbetu, pokryta granitowymi płytami kamiennymi. Warstwa izolacji oraz pokrywa posiadając liczne pęknięcia oraz ubytki granit jest mocno zabrudzony. Płyty kamienne luźne i klawiszujące. Fontanna posiada 36 szt. dysz spieniających oraz jedną dyszę centralną, które są mocno skorodowane i nie pracują prawidłowo. Dysze spieniające są podświetlenie przy wykorzystaniu reflektorów w kształcie koła z otworem centralnym. Reflektory oraz część ich instalacji zasilająco – sterującej są skorodowane nie podświetlają obrazów wodnych, nie pracują w sposób poprawny.
W zakres prac wchodzi:
- skucie oraz demontaż istniejącej nawierzchni wykończeniowej fontanny wraz z hydroizolacją
- wykonanie nowych warstw wyrównawczych, warstwy hydroizolacji
- wykonanie nowej nawierzchni wykończeniowej fontanny
- rozbiórka istniejącej nawierzchni z kostki granitowej wraz z podbudową
- ułożenie nowej kostki granitowej wraz z wykonaniem podbudowy
- demontaż oraz montaż nowych dysz spieniających
- demontaż oraz montaż nowych reflektorów LED podświetlających obraz dysz spieniających
- demontaż oraz montaż nowej dyszy centralnej
- demontaż oraz montaż nowych dysz spustowych
- demontaż oraz ponowny montaż kratek wentylacyjnych
- demontaż oraz montaż nowej instalacji uzdatniającej i zasilającej fontannę w wodę (prace wewnątrz komory technologicznej zlokalizowanej poniżej powierzchni terenu)
-demontaż oraz montaż nowego włazu zejściowego do komory – AISI 316
- montaż 16 nowych dysz mgłowych wraz z podświetleniem LED
- wykonanie instalacji zasilających dysze mgłowe
Na terenie inwestycji obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Węgrów Uchwała Nr XXXI/200/2013 Rady Miejskiej Węgrowa z dnia 27.06.2013r. Teren przeznaczony pod budowę oznaczony jest +w planie symbolem 83.U – teren usługowy
DODATKOWE WARUNKI – DO OBOWIĄZKÓW WYKONAWCY NALEŻY:
1) wykonanie robót budowlanych zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo Budowlane obowiązującymi polskimi normami, projektem technicznym, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych,
2) zastosowanie materiałów posiadających wszystkie wymagane prawem dokumenty potwierdzające ich parametry (deklaracje właściwości użytkowych oraz aprobaty techniczne),
3) przejęcie placu budowy w zakresie przedmiotu zamówienia, jego zabezpieczenia i oznakowania, wykonania zaplecza budowy i usunięcia go po zakończeniu robót, wykonania elementów bezpieczeństwa i utrzymania ruchu, tablic budowy, wykonania robót przygotowawczych, niezbędnych do kompleksowej realizacji zadania, i innych wymagań (m.in. zabezpieczenie punktów osnowy geodezyjnej i odtworzenie ich na własny koszt w przypadku uszkodzenia wraz ze sporządzeniem dokumentacji),
4) analiza dokumentacji projektowej, STWiORB oraz dokonania uzgodnień i wypełnienia postanowień w zakresie realizowanego przedmiotu umowy na własny koszt, zakupu i dostarczenia materiałów, konstrukcji i urządzeń niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy.
5) zabezpieczenie budowy przed dostępem osób nieupoważnionych, zapewnienie stałego dozoru nad robotami przez osobę z uprawnieniami, prowadzenie koordynacji i nadzorowanie robót będących przedmiotem umowy, przestrzeganie przepisów BHP i p. poż. oraz dbanie o porządek wokół stanowisk pracy i na terenie budowy, przywrócenie terenów czasowo zajętych do stanu z dnia ich przejęcia oraz naprawy ewentualnych szkód spowodowanych realizacją robót na drogach dojazdowych do budowy oraz terenach i budynkach sąsiadujących z budową, prowadzenie i organizacja robót w sposób umożliwiający dostęp do posesji przyległych do miejsca prowadzenia robót. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia, przy wykonywaniu robót, mienia osób trzecich z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy lub Podwykonawców - Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia stanu poprzedniego i naprawienia wynikłej szkody,
6) dostarczenie certyfikatów, aprobat technicznych, deklaracji zgodności i deklaracji właściwości użytkowych, dopuszczających do stosowania materiały/urządzenia przewidziane do wbudowania, w myśl prawa budowlanego i obowiązujących przepisów wyznaczonym inspektorom nadzoru inwestorskiego na 7 dni przed ich wbudowaniem/montażem,
7) wywóz i utylizacja wszelkich odpadów pochodzących z budowy w sposób wynikający z obowiązujących przepisów oraz ponoszenia kosztów z tym związanych,
8) realizacja zaleceń Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego wpisanych do Dziennika budowy,
9) opracowania instrukcji utrzymania i konserwacji wytworzonych elementów w ramach przedmiotu zamówienia oraz przeprowadzenie szkoleń osób z obsługi. Instrukcja podlega akceptacji zamawiającego;
10) serwis techniczny oraz konserwacja i utrzymanie w stałej sprawności eksploatacyjnej fontanny przez zadeklarowany okres gwarancji (nie rzadziej niż raz na kwartał), który obejmował będzie w szczególności:
a) w miesiącach działania fontanny tj. od 15 kwietnia do 31 października – wykonanie
przeglądów obejmujących następujące elementy:
- czyszczenie i kontrola niecki fontanny,
- czyszczenie i kontrola komory fontanny
b) w miesiącach przerwy w działaniu fontanny tj. od 1 listopada do 14 kwietnia – wykonanie przeglądu fontanny zgodnie z opracowaną instrukcją,
c) wykonanie 2 przeglądów sezonowych:
- przeglądu wiosennego – obejmującego przygotowanie fontanny do uruchomienia - przed sezonem działania fontanny - najpóźniej do połowy kwietnia,
- przeglądu jesiennego – obejmującego przygotowanie instalacji do wyłączenia z ruchu przed okresem przerwy w działaniu, w tym wszystkie niezbędne czynności niezbędne do zabezpieczenia technologii fontanny przed okresem zimowym (najpóźniej do 15 października),
11) uzupełnienie na bieżąco w książce serwisowej fontanny wszystkich pobytów, przeglądów i czynności konserwacyjnych,
12) zapewnienie serwisu typu „gorąca linia” – Wykonawca udostępnieni numer telefonu serwisowego dostępnego w dni robocze w godzinach: 8.00 – 20.00 oraz w dni wolne od pracy i świąteczne w godzinach: 10.00 – 16.00 przy czym maksymalny czas reakcji (tj. przystąpienia do rozpoznania awarii) powinien nastąpić w pierwszy dzień roboczy, przypadający po dniu zgłoszenia.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać również:
1) wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania robót ujętych w kosztorysie, w tym prace wynikające ze specyfikacji technicznych i dokumentacji projektowej,
2) wszelkie inne roboty, prace, badania (laboratoryjne), czynności, obowiązki i wymogi wynikające z niniejszej specyfikacji (umowy, specyfikacji technicznej, dokumentacji projektowej, przedmiaru robót), projekt organizacji robót.
W sprawach nieuregulowanych w niniejszej specyfikacji należy stosować się do obowiązujących warunków technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, Polskich Norm oraz Norm Europejskich, o ile takie obowiązują w Polsce, przepisów prawa budowlanego.
Wykonawca zobowiązany jest do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
Wykonawca zobowiązany jest również do ponoszenia odpowiedzialności za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich a powstałych w związku z prowadzonymi robotami, w tym także ruchem pojazdów mechanicznych. W tym celu wskazane jest, aby wykonawca ubezpieczył prowadzoną działalność od odpowiedzialności cywilnej, zabezpieczył plac budowy oraz oznakował roboty w pasie drogowym zgodnie z Rozp. Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzeniem (Dz. U. z 2017 r. poz. 784).
Uwaga!
Wykonawca jest zobowiązany do:
1. Zapewnienia nadzoru archeologiczno oraz przygotowanie wniosku wraz z załącznikami o wydanie zezwolenia na prowadzenie badań archeologicznych zgodnie z decyzją konserwatora nr 296/DS./2025
2. Przedłożenia harmonogramu rzeczowo – finansowego wykonania robót (według następującego wzoru),
3. Kosztorysu ofertowego przed podpisaniem umowy.
Przedmiot zamówienia dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”
3.9.) Główny kod CPV: 45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
50510000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp, zaworów, zaworów odcinających i pojemników metalowych
90913100-1 - Usługi czyszczenia zbiorników
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-05-154.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): C4Y Katarzyna Zasieczna
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9161275451
4.3.3.) Ulica: Poprzeczna 9
4.3.4.) Miejscowość: Poznań
4.3.5.) Kod pocztowy: 61-315
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 875760,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00181744/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność przeprowadzenia innych prac wcześniej niezidentyfikowanych, w tym wykonania robót dodatkowych lub zamiennych, których realizacja będzie miała wpływ na termin wykonania robót objętych umową oraz konieczność wykonania prac wynikających z zaleceń organów uprawnionych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 2 ust.2 otrzymuje brzmienie
Przedmiot umowy zostanie zrealizowany w terminie:
1) w zakresie robót budowlanych do 30.06.2026 r.
2) w zakresie usługi serwisu technicznego oraz konserwacji i utrzymania w stałej sprawności eksploatacyjnej fontanny przez zadeklarowany okres gwarancji tj. 60 m -cy liczony od daty obustronnie podpisanego Protokołu odbioru końcowego.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 789660,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Serwis techniczny oraz konserwacja i utrzymanie w stałej sprawności eksploatacyjnej fontanny w ramach umowy będzie wykonywany przez okres gwarancji tj. 60 m-cy za kwotę 86100,00 zł (kwota z umowy).| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |