Remont drogi gminnej nr 580166K w km od 0+000 do km 1+366 w miejscowości Chrostowa, Gmina Łapanów
GMINA ŁAPANÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00390356
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00390356/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 08:25
- Lokalizacja
- Łapanów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c87bc609-de3a-42e1-85b2-037e644e420a
- Identyfikator
- 8681021302
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390356 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 580166K w km od 0+000 do km 1+366 w miejscowości Chrostowa, Gmina Łapanów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁAPANÓW
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660677
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Łapanów 34
1.4.2.) Miejscowość: Łapanów
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-740
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@lapanow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lapanow.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c87bc609-de3a-42e1-85b2-037e644e420a
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390356
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00148464
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont drogi gminnej nr 580166K w km od 0+000 do km 1+366 w miejscowości Chrostowa, Gmina Łapanów
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie drogi gminnej nr 580166K w km od 0+000 do km 1+366 w miejscowości Chrostowa, Gmina Łapanów o dł. 1366 m,b,
Lokalizacja: działka nr 174/1 obręb Chrostowa.
Zakres zamówienia obejmuje m.in.: wymianę podbudowy, wymianę przepustów rurowych, wykonanie nawierzchni asfaltowej, roboty w zakresie zjazdów, wzmocnienie poboczy, remont rowu.
W ramach Zamówienia Wykonawca opracuje oraz uzyska zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas remontu drogi.
Szczegółowy zakres zamówienia określa dokumentacja projektowa , specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, oraz przedmiar robót (zał. 8 do nin. SWZ).
Przedmiar robót należy traktować jako element pomocniczy przy przygotowywaniu oferty.
Elementy robót nie ujęte w przedmiarze robót lub niewycenione, a wynikające wprost z załączonej do SWZ dokumentacji Zamawiający uzna za wycenione i ujęte w ofercie, bez jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy z tego tytułu. Zamawiający przewiduje rozliczenie ryczałtowe za wykonane roboty budowlane. Zamawiający przyjmuje, że cenę ryczałtową podano prawidłowo, bez względu na sposób jej obliczenia.
Zamówienie realizowane jest w ramach zadań zatwierdzonych do dofinansowania w 2026 roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
UWAGA:
1. Zalecane jest, aby Wykonawca przed złożeniem oferty odbył wizję w terenie w celu zaznajomienia się z sytuacją faktyczną oraz specyfiką obiektu i dokładnym zakresem prac.
2. Wykonawca przedłoży harmonogram rzeczowo - finansowy w najpóźniej w dniu zawarcia umowy zgodny z załączonym wzorem do postępowania . Wprowadzenie zmian w harmonogramie nie będzie traktowane jako zmiany umowy i nie będzie wymagało zawarcia aneksu do umowy.
3. Prace muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, sztuką budowlaną oraz z zachowaniem wysokich standardów estetycznych, uwzględniających charakter obiektu.
4. Prowadzić roboty budowlane zgodnie z wymogami STWiORB
5. W przypadku zajęcia terenu prywatnego (działek) przy prowadzeniu inwestycji wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z zajętym terenem.
6. Wykonać prace przygotowawcze, zorganizować zaplecze techniczno - socjalne i teren budowy oraz wszystkie roboty towarzyszące niezbędne do kompleksowej realizacji przedmiotu umowy.
7. Przygotować rozliczenie końcowe robót, protokoły odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu, polisę ubezpieczeniową, protokół przekazania placu budowy, oświadczenie kierownika budowy o wykonaniu robót zgodnie z przepisami.
3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): P-BUD Przemysław Birkowski
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: R-BUD Firma Usługowo-Transportowo-Handlowa
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8681771718
4.3.3.) Ulica: Zawada 86
4.3.4.) Miejscowość: Zawada
4.3.5.) Kod pocztowy: 32-700
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1226133,89 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00214542/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1226133,89 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |