Rozbudowa budynków Urzędu Miasta i Gminy Mrozy oraz Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.
GMINA MROZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00390357
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00390357/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 08:25
- Lokalizacja
- Mrozy, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aec56384-1369-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 8222147185
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390357 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa budynków Urzędu Miasta i Gminy Mrozy oraz Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MROZY
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582776
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 35
1.4.2.) Miejscowość: Mrozy
1.4.3.) Kod pocztowy: 05-320
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@mrozy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mrozy.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aec56384-1369-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390357
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00331134
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa budynków Urzędu Miasta i Gminy Mrozy oraz Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Rozbudowa i modernizacja budynku Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.
Rozbiórka części frontowej budynku centrum kultury i rozbudowa budynku o nowe główne wejście, wraz z sanitariatami, salami zajęć i pomieszczeniami administracyjnymi, a także rozbudowa budynku od północy o 2-stanowiskowy garaż dla OSP zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń w istniejącej części budynku.
Budynek częściowo lokalnie podpiwniczony. Na parterze rozbudowy budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, edukacyjne, socjalne, magazynowe, łazienki oraz korytarz z klatką schodową. Rozbudowa będzie połączona funkcjonalnie z istniejącą częścią centrum kultury poprzez przejście korytarzem.
Na piętrze części rozbudowanej będą sale edukacyjne i pracowanie wraz z zapleczami oraz toalety. Na 3 kondygnacji będzie znajdować się kotłownia oraz wyjście na dach w formie ogrodu rekreacyjnego. Wszystkie kondygnacje w budynku dostępne będą z windy.
Zakres prac obejmuje:
- zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń takich jak:
-- pomieszczenia garażu OSP na salę spotkań
-- pomieszczenia Archiwum na pomieszczenie biurowe
-- pomieszczenia kasy na pomieszczenie szatni
-- pomieszczenie części korytarza na pomieszczenie kasy kina
- rozbiórkę frontu budynku
- rozbudowę budynku o 3-kondygnacyjną część frontową budynku,
- miejscowe wyburzenia ścian
- miejscowe zamurowania okien i drzwi
- przebudowę i remont wybranych pomieszczeń w istniejącej części budynku
- wymianę istniejącego poszycia dachowego wraz z obróbkami, rynnami i rurami spustowymi na całym budynku
- remont elewacji budynku
- remont schodów zewnętrznych
3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71355000-1 - Usługi pomiarowe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
32500000-8 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
15 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): EUROBUDOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141110989
4.3.3.) Ulica: ul. Krakowiaków 62
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 02-255
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 7242240,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00484849/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-01
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie rozbiórek części południowej budynku GCK stwierdzono, że istniejące fundamenty wykonano z kamieni polnych zespolonych zaprawą, a ich posadowienie jest bardzo płytkie. Z uwagi na brak możliwości wykonania wykopów pod nowoprojektowaną część budynku konieczne jest wykonanie podbicia fundamentów. Roboty te nie zostały ujęte w dokumentacji projektowej i stanowią roboty dodatkowe, niemożliwe do przewidzenia na etapie projektowania.
Ponadto, po ocenie stanu więźby dachowej i łat stwierdzono ich znaczne zużycie. Uzgodniono zmianę rozwiązania poprzez wykonanie pełnego poszycia dachu z płyt OSB oraz zastosowanie płaskiej blachy na rąbek, zamiast naprawy, wymiany i wzmacniania elementów oraz pokrycia blachą dachówkową.
Dodatkowo podjęto decyzję o wykonaniu przykrycia kanału zaprojektowanego wewnątrz pomieszczenia nowego garażu OSP.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W ramach wykonanych robót dodatkowych wykonano podbicie istniejących fundamentów części południowej budynku GCK, umożliwiając realizację nowoprojektowanej części obiektu. W konstrukcji dachu wykonano pełne poszycie z płyt OSB oraz zastosowano nowe pokrycie z płaskiej blachy na rąbek. Ponadto wykonano przykrycie kanału znajdującego się wewnątrz pomieszczenia nowego garażu OSP.
5.4.6.) Wartość zmiany: 363286,59
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Brak dostawy gazu do kotłowni przed 01.01.2026 r. uniemożliwiał prowadzenie części robót, co uzasadniało wydłużenie terminu do 07.04.2026 r.
Wymiana okien dachowych – istniejące nie pasowały do przyjętego systemu pokrycia dachu.
Wymiana podbitki dachowej – istniejąca była uszkodzona i nie odpowiadała kolorystyce dachu.
Wykonanie odwodnienia terenu za garażem – dobudowa 2 garaży ograniczy odpływ wody, powodując zastoiska.
Likwidacja jętek dachowych – ich stan techniczny jest zły, mimo przewidzianego pozostawienia w projekcie.
Zwiększenie separatora z 3 do 6 l/s – dostosowanie przepustowości do ilości wody; wymiana okna na p.poż. – poprawa bezpieczeństwa i doświetlenia; wykonanie nowych tynków .
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Drzwi wejściowe w jednej z bram garażowych – zgodnie z wnioskiem strażaków.
Wymiana 3 szt. drzwi w istniejącej części – ujednolicenie kolorystyki.
Zmiana barwy szkła witryny na REFLEX – ograniczenie nagrzewania klatki schodowej.
Zmiana koloru ścian – zgodnie z projektem aranżacji.
Dodatkowe roboty elektryczne – zgodnie z projektem aranżacji.
Zmiana malowania ścian na cegiełkę – zgodnie z projektem aranżacji.
Zmiana wykończenia ścian – zgodnie z projektem aranżacji.
Zmiana rodzaju drzwi – zgodnie z projektem aranżacji.
Zamiana sufitu AMSTRONG na wpuszczany, czarny – zgodnie z aranżacją.
Zmiana kostki HOLAND – dostosowanie do elewacji.
Dobudowa 5 latarni zewnętrznych z okablowaniem – oświetlenie zachodniej strony budynku.
Zamawiający rezygnuje z przebudowy pomieszczeń przy kinie (kasa, szatnia). Pozostają jedynie naprawy szkód powstałych podczas budowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 599133,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych dokumentacją projektową.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1 Płytki położone na pełną wysokość 60/60 – 35 m².
2 Zmiana płytek – z 40/60 na 120/60 – 40 m².
3 Zmiana płytek – z 30/60 na 60/60 – 155 m².
4 Lustra większe wymiary – 5 szt.
5 Dodatkowa cegiełka, zawinięcie na schody, z odcinkami i wykończeniem krawędzi – 3 m².
6 Parapety konglomerat – 28,67 mb.
7 Żaluzje zasłaniające urządzenia na dachu/tarasie – 15 mb.
8 Wykonanie cokołu z obróbką krawędzi – 255 mb.
9 Zabudowy – dodatkowe wzmocnienia dla szyn na obrazy – 15 mb.
10 Zlewy w pomieszczeniu pracowni z bateriami oraz ostojnikami – 2 kpl.
11 Sufit – zmiana zabudowy z kasetonowego na stałą z płyt GK przy schodach, ze zmianą wysokości – 1 kpl.
5.4.6.) Wartość zmiany: 118706,68
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8323366,27 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zawarto jeszcze aneks nr 1 z dnia 25.11.2024r.Treść § 8 Podwykonawcy ust. 1 pkt 1) umowy otrzymuje brzmienie:
„§8. 1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia siłami własnymi z wyjątkiem robót w zakresie :
1) Robót elektrycznych, które wykona Podwykonawca – Adam Chychłowski działający pod firmą Instalatorstwo elektryczne Adam Chychłowski, ul. Nowa 15, 05-282 Strachówka, NIP 822-101-96-34, Regon 710394713.”
oraz aneks nr 3 z dnia 02.04.2025 r.
1. W treści § 5 dodaje się ustęp 1b., który otrzymuje brzmienie:
„5. Rozliczenie przedmiotu umowy:
1b. Dopuszcza się wystawienie większej ilości faktur częściowych w celu rozliczenia wykonanych etapów realizacji Inwestycji”.
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |