wykonanie robót dodatkowych dla zadania: „Modernizacji Oddziału nr VII na 2 piętrze w budynku A1, znajdującego się w WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.J.GROMKOWSKIEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00390421
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00390421/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 08:45
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7bbc41a2-146a-4fd5-8969-da6d71530c28
Identyfikator
8951631106
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynków

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390421 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
wykonanie robót dodatkowych dla zadania:
„Modernizacji Oddziału nr VII na 2 piętrze w budynku A1, znajdującego się w WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.J.GROMKOWSKIEGO

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290469

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Koszarowa 5

1.4.2.) Miejscowość: Wrocław

1.4.3.) Kod pocztowy: 51-149

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: estolba@szpital.wroc.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.wroc.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bbc41a2-146a-4fd5-8969-da6d71530c28

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390421

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

wykonanie robót dodatkowych dla zadania:
„Modernizacji Oddziału nr VII na 2 piętrze w budynku A1, znajdującego się w WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

3. Na szczegółowy zakres robót dodatkowych składają się:
1) Zmiany zainicjowane przez Użytkowników – szczegółowo opisanych w Protokole Konieczności nr 2( załącznik do umowy)
• Zamurowanie ścianki w związku z rezygnacją z drzwi w pomieszczeniu nr 228.
• Przyklejenie folii mlecznej na witrynie aluminiowej w pomieszczeniu nr 228a.
• Zmiana kształtu okna wizyjnego w stolarce drzwiowej wewnętrznej z prostokątnego na okrągłe w celu ujednolicenia kształtu okien na oddziałach IX i VII.
• Dostawa i montaż szklanej ścianki prysznicowej o szerokości 70 cm z drzwiami składanymi w łazience dla personelu – zamiana z zasłony prysznicowej w celu ułatwienia utrzymania czystości.
• Dostawa i montaż poręczy ściennej łukowej uchylnej ze stali nierdzewnej w łazience dla osób z niepełnosprawnościami – 1 szt. (brak w projekcie).
• Dostawa i montaż brakującego parawanu w sali chorych w pomieszczeniu nr 232a.
• Dostawa i montaż poręczy ściennych typu L – 15 szt. (brak w projekcie).
• Dostawa i montaż klimatyzatora typu SPLIT w magazynie leków (pom. nr 210) wraz z wykonaniem instalacji zasilającej – zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne z dnia 06.09.2001 r. z późniejszymi zmianami (brak w projekcie).
• W związku z decyzją Zamawiającego o wyburzeniu istniejących ścian i wykonaniu nowych w systemie GK powstała konieczność demontażu i ponownego montażu nowo wykonanej instalacji oświetleniowej oraz gniazd elektrycznych. Stan istniejących ścian nie pozwalał na ich pozostawienie, co zostało ujawnione po wykonaniu prac rozbiórkowych.
• Dostawa i montaż puszek zasilających rolety zewnętrzne – rozwiązanie techniczne umożliwiające montaż i podłączenie rolet w późniejszym okresie bez ingerencji w nowo wyremontowany oddział.
2) Dostawa i montaż dodatkowego wyposażenia – szczegółowo opisana Protokole Konieczności nr 3
• Dostawę i montaż dozowników mydła w płynie – 22 szt.
• Dostawę i montaż podajników ręczników papierowych – 22 szt.
• Dostawę i montaż wieszaków na ubrania w salach pacjentów – 26 szt.
3) Wymiana wykładziny podłogowej w łączniku przy Epidemiologii (pomieszczenie nr 2.09), na poziomie II piętra, pomiędzy Oddziałem Nr IX w budynku A i Oddziałem Nr VII w budynku A1 – szczegółowo opisana Protokołach Konieczności nr 4.

3.9.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Inżynieryjne ERA S.A.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8971840735

4.3.4.) Miejscowość: Wrocław

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 92773,54 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00240720/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 92773,54 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy - Roboty budowlane