Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1683B Kozły - Podbiele
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIELSKU PODLASKIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00390535
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00390535/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 09:14
- Lokalizacja
- Bielsk Podlaski, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-64dcea51-19b1-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
- Identyfikator
- 5431823513
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390535 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1683B Kozły - Podbiele
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIELSKU PODLASKIM
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050667320
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Widowska 1
1.4.2.) Miejscowość: Bielsk Podlaski
1.4.3.) Kod pocztowy: 17-100
1.4.4.) Województwo: podlaskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.4.7.) Numer telefonu: 85 833 26 83
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzdbielsk.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzdbielsk.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64dcea51-19b1-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390535
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00341438
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1683B Kozły - Podbiele
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej Nr 1683B Kozły - Podbiele o dł. 2,25 km.
2. Miejsce wykonania robót: droga powiatowa Nr 1683B, teren gminy Bielsk Podlaski, powiat bielski, województwo podlaskie.
3. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, w skład której wchodzą projekt wykonawczy, projekt stałej organizacji ruchu, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna, które są załącznikami niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-03
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
25 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 008126918
4.3.3.) Ulica: Mickiewicza 183
4.3.4.) Miejscowość: Bielsk Podlaski
4.3.5.) Kod pocztowy: 17-100
4.3.6.) Województwo: podlaskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 5592095,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00398817/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-29
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na podstawie protokołu konieczności z dnia 10.03.2025 r. wykonania robót koniecznych wykraczających poza zakres zamówienia stwierdzono, że dokumentacja według której realizowana jest inwestycja została opracowana na dzień 21.12.2018 roku. Do chwili rozpoczęcia robót upłynęło 6 lat. W wyniku czego powierzchnia zagajników, które należy wykarczować uległa zmianie.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększona powierzchnia „mechanicznego karczowania zagajników średnich wraz z wywozem i utylizacją” wynosi 0,292 ha. Zaktualizowana ilość w poz. 8 Przedmiaru Robót /zał. Nr 2 – Przedmiar Robót z robotami koniecznymi/ stanowi podstawę do wyliczenia wartości robót, która po uwzględnieniu robót koniecznych w kosztorysie ofertowym wyniesie 5.610.771,32 zł brutto (słownie: pięć milionów sześćset dziesięć tysięcy siedemset siedemdziesiąt jeden 32/100 zł br.) / zał. Nr 1 – Kosztorys Ofertowy z robotami koniecznymi/. Wartość ta przekracza określoną w umowie Nr 18.2023 z dnia 03.07.2024 roku w wysokości 5.592.095,00 o 18.676,32 złotych brutto tj. 0,33 %.
5.4.6.) Wartość zmiany: 5610771,32
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na podstawie protokołu konieczności z dnia 20.04.2026 r. wykonania robót koniecznych wykraczających poza zakres zamówienia stwierdzono, iż:
1. W dnie wykonanego koryta na odcinku od km 0+720 do km 1+362,80 występuje humus grubości od 10 cm do 50 cm , który należy usunąć i wykonać nasypy w to miejsce.
2. Zachodzi potrzeba przełożenia umocnienia skarp rowu na dopływie i odpływie przy przepuście w km 1+770, ponieważ cały korpus drogi jest przesuwany w lewo aby rowy przydrożne zmieściły się w istniejącym pasie drogowym.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zostały wprowadzone zmiany:
- zmniejszenie szerokości materaca z piasku średniego gr. 20 cm na odcinku 1+447 do 2+245,17 z 7,30 m na 7,10;
- zmniejszenie szerokości warstwy mrozoochronnej gruntu stabilizowanego cementem C1,5/2,0 grubości 15 cm na odcinku od km 0+000 do km 0+720; które projektant zakwalifikował jako nieistotne.
Zaktualizowany – Przedmiar Robót z robotami koniecznymi stanowi podstawę do wyliczenia wartości robót , która po uwzględnieniu robót koniecznych w kosztorysie ofertowym wyniesie 5 642 878,40 zł brutto (słownie: pięć milionów sześćset czterdzieści dwa tysiące osiemset siedemdziesiąt osiem złotych 40/100) /zał. Nr 1 – Kosztorys Ofertowy z robotami koniecznymi/.
5.4.6.) Wartość zmiany: 5642878,40
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5529482,61 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |