Termomodernizacja budynku Publicznego Przedszkola Samorządowego (PPS) w Łuszczanowicach
Gmina Kleszczów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00390963
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00390963/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 11:13
- Lokalizacja
- Kleszczów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5064f178-2252-4868-ae96-d5fb56b8fb32
- Identyfikator
- 7692078512
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390963 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Publicznego Przedszkola Samorządowego (PPS) w Łuszczanowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kleszczów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647983
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Główna 47
1.4.2.) Miejscowość: Kleszczów
1.4.3.) Kod pocztowy: 97-410
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@kleszczow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kleszczow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5064f178-2252-4868-ae96-d5fb56b8fb32
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390963
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00213742
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Termomodernizacja budynku Publicznego Przedszkola Samorządowego (PPS) w Łuszczanowicach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających m.in. na dociepleniu budynku, przebudowie I piętra, wymianie: stolarki okienno-drzwiowej, nawierzchni utwardzonych oraz części ogrodzenia przy budynku Publicznego Przedszkola Samorządowego (PPS) w Łuszczanowicach wraz z wykonaniem prac towarzyszących.
2. Zakres prac obejmuje w szczególności:
2.1. w ramach branży budowlanej:
a) docieplenie budynku,
Uwaga !
Zamawiający w Załączniku nr 9 w dokumencie pod nazwą „Nowe minimalne parametry tynku cienkowarstwowego silikonowy” przedstawił zaktualizowane parametry techniczne dla materiału tynk cienkowarstwowy silikonowy.
b) przebudowę I piętra,
c) wymianę stolarki okienno-drzwiowej na nową aluminiową.
Uwaga!
W ramach niniejszego zamówienia przewidziany jest kompleksowy demontaż starej i montaż nowej stolarki okiennej wraz z wymianą parapetów w budynku Publicznego Przedszkola Samorządowego PPS w Łuszczanowicach.
Parametry techniczne okien i parapetów należy przyjąć zgodnie z opisem wynikającym z dokumentacji projektowej (projekt wykonawczy, zestawieniem stolarki, parametry stolarki okiennej i drzwiowej) tj.: okna aluminiowe w kolorze niebieskim zbliżonym do RAL 5010 o parametrach współczynnika przenikania ciepła dla okien Uw ≤ 0,9 W/(m˛K)).
Demontaż starej oraz montaż nowej stolarki drzwiowej należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dwukrotnego malowania ściany z oknem, w której zostało wymienione okno w danym pomieszczeniu.
Zamawiający dopuszcza wykonanie tynków wewnętrznych gipsowych z uwagi na
fakt, że w budynku występują również tynki gipsowe.
d) wymianę rolet okiennych zewnętrznych,
Uwaga !
Rolety należy zamontować typu nadstawnego czyli skrzynka – kaseta rolety montowane po wewnętrznej stronie okna z uwagi że obecne rolety również są tak zamontowane. Rolety mają być aluminiowe z sterowaniem elektrycznym tak jak istniejące oraz zgodne z opisem w projekcie wykonawczym.
e) wymianę poszycia dachowego na nowe (blachodachówka, membrana z folii wysokoparoprzepuszczalnej, łaty i kontrłaty)
f) wymianę orynnowania i obróbek blacharskich
Uwaga !
Zamawiający w Załączniku nr 9 w dokumencie pod nazwą „Nowe minimalne parametry papy nawierzchniowej” przedstawił zaktualizowane parametry techniczne dla materiału papa nawierzchniowa.
g) wymianę nawierzchni utwardzonych,
Uwaga !
Zamawiający dopuszcza użycie kostki betonowej o nasiąkliwości do 5% oraz dopuszcza odchyłki wymiarowe kostki betonowej na jej długości i szerokości ± 5 mm.
h) wymianę części ogrodzenia budynku przedszkola tylko do strony północnej o długości 53 mb wraz z montażem nowej furtki panelowej o wymiarach szer. w świetle 1.0 m i wysokości min.1,5 m.
Uwaga!
W ramach niniejszego zmówienia przewidziany jest demontaż północnej części ogrodzenia oraz montaż nowego ogrodzenia tylko do strony północnej.
Dokumentacja projektowa przewiduje szerszy zakres prac w tym zakresie, jednak do zrealizowania jest zakres wskazany przez Zamawiającego.
Ponadto przedmiot zamówienia nie obejmuje części opisanego zakresu wskazanego w projekcie wykonawczym zagospodarowania terenu tj.: poza zakresem niniejszego zamówienia wynikającym z dokumentacji jest:
- wiata rowerowa,
- wytyczenie geodezyjne granicy i wymiana części ogrodzenia budynku przedszkola,
- usunięcie istniejącej zieleni (żywopłot) na długości ok. 53 m po stronie południowej,
- nasadzeń żywotnika w ilości 50 sztuk;
2.2. w ramach branży elektrycznej:
a) wymianę oświetlenia ogólnego,
b) wymianę oświetlenia awaryjnego,
c) wymianę oświetlenia ewakuacyjnego,
d) modernizację instalacji dla potrzeb C.O.,
e) wymianę instalacji odgromowej,
f) dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 39 – 40 kWp.
Uwaga!
Szczegółowe wytyczne dot. instalacji fotowoltaicznej zostały zamieszczone w Załączniku nr 9 Wykaz dokumentacji projektowej i dokumentacja techniczna w folderze Instalacje fotowoltaiczne – moc i parametry należy przyjąć zgodnie z dokumentem „założenia wykonania instalacji fotowoltaicznej o mocy 39 - 40 kWp”.
Montowane urządzenia muszą być nowe oraz wyprodukowane nie wcześniej niż 12 m-cy od daty montażu.
2.3. w ramach branży instalacyjnej:
a) montaż nowych pomp ciepła na cele C.O, zn i cwu,
b) wymianę grzejników,
c) modernizację i wymianę instalacji klimatyzacji na nową z funkcją chłodzenia i grzania,
Uwaga!
Należy wykonać montaż dodatkowych 5 szt. klimatyzatorów ściennych z funkcją chłodzenia i grzania w pomieszczeniach: 0/52, 0/53, 1/09, 1/10, 1/12 wraz z jednostką zewnętrzną – wszystkie urządzenia o parametrach nie gorszych jak w projekcie (tj.: jak w pomieszczeniu 1/11).
Należy wykonać montaż dodatkowych 2 szt. klimatyzatorów ściennych z funkcją chłodzenia i grzania w pomieszczeniu 0/10 wraz z jednostka zewnętrzną – wszystkie urządzenia o parametrach nie gorszych jak w projekcie (tj.: jak w pomieszczeniu 0/06).
Należy wymienić na nowe z funkcją chłodzenia i grzania 2 szt. klimatyzatorów ściennych w pomieszczeniach: 1/04 i 1/02 wraz z jednostkami zewnętrznymi – wszystkie urządzenia o parametrach nie gorszych jak w projekcie (tj.: jak w pomieszczeniu 1/11).
d) modernizację i wymianę wentylacji,
e) modernizację i wymianę instalacji odwodnienia liniowego parkingu.
2.4. odtworzenie terenów zielonych;
2.5. opracowanie nowej charakterystyki energetycznej budynku;
2.6. budowa zjazdu (wg Załącznika pod nazwą „Budowa zjazdu”) i montaż nowej bramy panelowej rozwieralnej o wymiarach: szer. w świetle 3,2 m wys. min. 1,7 m w istniejącym ogrodzeniu od strony ul. Turkusowej;
2.7. montaż nowego poziomego linowego systemu asekuracyjnego stałego na dachu budynku zgodnie z obowiązującymi normami;
2.8. montaż nowych osłon grzejnikowych z płyty MDF dopasowane do wymiarów nowych grzejników.
3. Wykonawca udzieli 5-letniej gwarancji i rękojmi na cały przedmiot zamówienia – na cały przedmiot zamówienia, w szczególności: wykonane roboty, wbudowane przez Wykonawcę materiały, urządzenia, instalacje, systemy itp. - licząc od daty odbioru końcowego, zgodnie z ofertą Wykonawcy.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Barbara Maziarz
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590628891 NIP7691025620
4.3.3.) Ulica: Plac Wolności 16E
4.3.4.) Miejscowość: Bełchatów
4.3.5.) Kod pocztowy: 97-400
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 4315000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00322407/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 6
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji zadania inwestycyjnego wystąpiła konieczność wykonania robót budowlanych szczegółowo określonych w Protokole konieczności nr 1 z dn. 24.07.2025 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedmiot zamówienia uwzględnia postanowienia Aneksu nr 1 z dnia 05.08.2025 r., tj. wykonanie robót budowlanych określonych w protokole konieczności oraz zmianę wynagrodzenia umownego określonego w pkt. 26.1.1 Umowy oraz terminu realizacji określonego w pkt. 3.1 Umowy
Zmiana zakresu robót nie doprowadziła do zmiany charakteru umowy oraz w znaczny sposób nie ingerowała w istotę zamówienia.
5.4.6.) Wartość zmiany: 75574,80
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji zadania inwestycyjnego wystąpiła konieczność wykonania robót budowlanych szczegółowo określonych w Protokole konieczności nr 2 z dn. 27.08.2025 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedmiot zamówienia uwzględnia postanowienia Aneksu nr 2 z dnia 14.10.2025 r., tj. wykonanie robót budowlanych określonych w protokole konieczności oraz zmianę wynagrodzenia umownego określonego w pkt. 26.1.1 Umowy.
Zmiana zakresu robót nie doprowadziła do zmiany charakteru umowy oraz w znaczny sposób nie ingerowała w istotę zamówienia.
5.4.6.) Wartość zmiany: 139806,43
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji umowy zaszła konieczność wykonania robót dodatkowych w związku z zaistnieniem okoliczności i zmian opisanych w Protokole konieczności nr 3 z dn. 08.10.2025 r.
Konieczność zmiany umowy, w tym w szczególności zwiększenie wynagrodzenia, przedłużenie terminu realizacji zadania,
spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. Zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianie uległy nw zapisy umowy:
Treść ust. 26.1.1, który otrzymuje brzmienie:
„Strony ustalają wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu Umowy, zgodnie z Ofertą Wykonawcy, na kwotę w wysokości:
netto 3 984.395,86 zł (słownie: trzy miliony dziewięćset osiemdziesiąt cztery tysiące trzysta dziewięćdziesiąt pięć złotych osiemdziesiąt sześć groszy), wraz z podatkiem VAT 23% w wysokości 916.411,05 zł, (słownie: dziewięćset szesnaście tysięcy czterysta jedenaście złotych pięć groszy), co stanowi łącznie kwotę brutto w wysokości 4.900.806,91 zł (słownie: cztery miliony dziewięćset tysięcy osiemset sześć złotych dziewięćdziesiąt jeden groszy)”.
Treść ust. 3.1, który otrzymuje brzmienie:
„Termin realizacji umowy ustala się do dnia 28.08.2026 r."
5.4.6.) Wartość zmiany: 370425,68
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji umowy zaszła konieczność wykonania robót dodatkowych w związku z zaistnieniem okoliczności i zmian opisanych w Protokole konieczności nr 4 z dn. 19.11.2025 r.
Konieczność zmiany umowy, w tym w szczególności zwiększenie wynagrodzenia, spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. Zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianie uległy nw zapisy umowy:
Treść ust. 26.1.1, który otrzymuje brzmienie:
„Strony ustalają wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu Umowy, zgodnie z Ofertą Wykonawcy, na kwotę w wysokości:
netto 4.211.685,13 zł (słownie: cztery miliony dwieście jedenaście tysięcy sześćset osiemdziesiąt pięć złotych trzynaście groszy), wraz z podatkiem VAT 23% w wysokości 968.687,58 zł, (słownie: dziewięćset sześćdziesiąt osiem tysięcy sześćset osiemdziesiąt siedem złotych pięćdziesiąt osiem groszy), co stanowi łącznie kwotę brutto w wysokości 5.180.372,71 zł (słownie: pięć milionów sto osiemdziesiąt tysięcy trzysta siedemdziesiąt dwa złote siedemdziesiąt jeden groszy)”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 279565,80
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji umowy zaszła konieczność wykonania robót dodatkowych w związku z zaistnieniem okoliczności i zmian opisanych w Protokole konieczności nr 5 z dn. 11.03.2026 r.
Konieczność zmiany umowy, w tym w szczególności zwiększenie wynagrodzenia, spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. Zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Treść ust. 26.1.1, który otrzymuje brzmienie:
„Strony ustalają wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu Umowy, zgodnie z Ofertą Wykonawcy, na kwotę w wysokości:
netto 4.282.336,28 zł (słownie: cztery miliony dwieście osiemdziesiąt dwa tysiące trzysta trzydzieści sześć złotych dwadzieścia osiem groszy), wraz z podatkiem VAT 23% w wysokości 984.937,35 zł, (słownie: dziewięćset osiemdziesiąt cztery tysiące dziewięćset trzydzieści siedem złotych trzydzieści pięć groszy), co stanowi łącznie kwotę brutto w wysokości 5.267.273,63 zł
(słownie: pięć milionów dwieście sześćdziesiąt siedem tysięcy dwieście siedemdziesiąt trzy złote sześćdziesiąt trzy grosze)”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 86900,92
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Waloryzacja wynagrodzenia umownego wykonawcy wynikająca z zapisów umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Waloryzacja wynagrodzenia umownego wykonawcy wynikająca z zapisów umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 37854,40
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5305128,03 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |