Budowa ul. Agrestowej

GMINA BRZEG

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00390977
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00390977/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 11:17
Lokalizacja
Brzeg, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd3441f2-cf12-42a4-bb70-fecd8db38048
Identyfikator
7471248878
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390977 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa ul. Agrestowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEG

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412711

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Robotnicza 12

1.4.2.) Miejscowość: Brzeg

1.4.3.) Kod pocztowy: 49-300

1.4.4.) Województwo: opolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.4.7.) Numer telefonu: 77 416 99 50

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@brzeg.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.brzeg.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd3441f2-cf12-42a4-bb70-fecd8db38048

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390977

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa ul. Agrestowej

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej nr 102266 O – ul. Agrestowej wraz z jej oświetleniem i odwodnieniem oraz budową kanału technologicznego dla sieci telekomunikacyjnej szerokopasmowej
Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.:
1) budowę drogi publicznej gminnej nr 102266 O na działce nr 244/17 obręb Brzeg-Rataje w zakresie jezdni, chodnika i wjazdów,
2) budowę sieci kanalizacji deszczowej,
3) budowę kanału technologicznego dla sieci teletechnicznej szerokopasmowej,
4) budowę oświetlenia ulicznego,
5) zagospodarowanie terenów zieleni przyulicznej – założenie trawników,
6) regulację wysokościową wszystkich istniejących urządzeń obcych zlokalizowanych na terenie objętym inwestycją,
7) wykonanie robót rozbiórkowych z wywozem i utylizacją odpadów budowlanych,
8) wykonanie wszystkich robót budowlanych towarzyszących koniecznych do realizacji przedmiotu umowy oraz wyrównanie i utwardzenia terenu skrzyżowania z drogą nieurządzoną – ul. Malinową w celu prawidłowego nawiązania wysokościowego terenów przyległych do jezdni i chodnika budowanej drogi.
Ponadto w trakcie realizacji zadania konieczne będą: obsługa geodezyjna zadania, zlecenie nadzorów branżowych: gazowego, elektrycznego, wodno-kanalizacyjnych w związku z realizacją robót przy zbliżeniu do istniejących sieci, wykonanie kompletu badań i sprawdzeń dla zrealizowanych robót, a także sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej dla realizowanego zadania.
Szczegółowy zakres rzeczowy zadania określa dokumentacja projektowa składająca się z projektu budowlanego w zakresie projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz dokumentów pomocniczych do wyceny dla wskazania technologicznej kolejności wykonania robót, którymi są przedmiary robót budowlanych nie będące podstawą opisu przedmiotu zamówienia. Zamawiający informuje, że na terenie objętym przedmiotem zadania znajduje się infrastruktura gazowa i elektryczna nie naniesiona na mapach stanowiących podstawę opracowania dokumentacji projektowej (wybudowana po opracowaniu dokumentacji projektowej).

3.9.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-12

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

8 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne ,,JARZĄBEK’’ Spółka Jawna

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471769264

4.3.3.) Ulica: Grobli 12

4.3.4.) Miejscowość: Brzeg

4.3.5.) Kod pocztowy: 49-306

4.3.6.) Województwo: opolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 779999,58 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00000310/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana umowy ze względu na konieczność poprawy szybkości przepływu wody w warstwie odsączającej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana umowy ze względu na konieczność poprawy szybkości przepływu wody w warstwie odsączającej polegająca na zamianie frakcji kruszywa w części warstwy na pow. 88m2 (aneks nr 1/OR-IV.042.18.2025 z dnia 19.06.2026r.)

5.4.6.) Wartość zmiany: 2585,44

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 783179,67 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy - Roboty budowlane