Kompleksowy remont węzłów ciepła w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych na osiedlu Stabłowice we Wrocławiu należących do TBS Wrocław Sp. z o.o.

TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO WROCŁAW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00391000
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00391000/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 11:22
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bd29c543-f91e-473f-ae55-22e2494531e9
Identyfikator
8951633275
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00391000 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Kompleksowy remont węzłów ciepła w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych na osiedlu Stabłowice we Wrocławiu należących do TBS Wrocław Sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO WROCŁAW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.2.) Oddział zamawiającego: Biuro Zamówień Publicznych

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934621

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Stanisława Przybyszewskiego 102-104

1.4.2.) Miejscowość: Wrocław

1.4.3.) Kod pocztowy: 51-148

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@tbs-wroclaw.com.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.tbs-wroclaw.com.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd29c543-f91e-473f-ae55-22e2494531e9

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391000

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00262248

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Kompleksowy remont węzłów ciepła w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych na osiedlu Stabłowice we Wrocławiu należących do TBS Wrocław Sp. z o.o.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie kompleksowego remontu węzłów ciepła z kompleksowym demontażem i montażem instalacji oraz robotami towarzyszącymi i dokumentacją wykonawczą, w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych na osiedlu Stabłowice we Wrocławiu, przy ulicy Wojanowskiej 36,42,56,80 w formule zaprojektuj i wybuduj, składającego się z czynności związanych z zaprojektowaniem, demontażem istniejącego węzła, dostawą nowego oraz kompleksowym wykonaniem robót instalacyjno-montażowych wraz z przygotowaniem do odbiorów czterech węzłów ciepła w budynkach mieszkalnych przy ul. Wojanowskiej we Wrocławiu znajdujących się w zasobach Zamawiającego oraz wykonanie dokumentacji projektowej równoważenia hydraulicznego sieci ciepłowniczej TBS Wrocław na osiedlu Stabłowice (kotłownia osiedlowa + 37 węzłów). Zadanie będzie wiązało się z następującymi etapami (szczegółowo opisanymi w Załączniku nr 1 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy oraz Załączniku nr 2 do SWZ- Wzór umowy):
1) Etap projektowania węzła.
2) Etap wymiany węzłów ciepła.
2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił 60 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz 60 miesięcznej gwarancji jakości na dokumentację projektową. Stosowne oświadczenie znajduje się w Formularzu oferty.

3.9.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-30

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

12 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Termoexpert S.A.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7491979326

4.3.3.) Ulica: Broniewskiego 15

4.3.4.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

4.3.5.) Kod pocztowy: 47-225

4.3.6.) Województwo: opolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 472437,90 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00354423/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpiła konieczność wykonania robót dodatkowych , które były przewidziane w umowie w paragrafie14 ust.1.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W związku z wykonaniem robót dodatkowych zmianie ulega dotychczasowe wynagrodzenie brutto 472 437,90 zł o kwotę brutto 3 690,00 zł i wynosi brutto 476 127,90 zł

5.4.6.) Wartość zmiany: 3690,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 476127,90 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane