Rozbudowa budynków Urzędu Miasta i Gminy Mrozy oraz Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.

GMINA MROZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00391364
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00391364/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 12:39
Lokalizacja
Mrozy, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aec56384-1369-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
Identyfikator
8222147185
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejUsługi pomiarowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty instalacyjne elektryczneUrządzenia i artykuły telekomunikacyjnePakiety oprogramowania i systemy informatyczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00391364 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa budynków Urzędu Miasta i Gminy Mrozy oraz Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MROZY

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582776

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 35

1.4.2.) Miejscowość: Mrozy

1.4.3.) Kod pocztowy: 05-320

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@mrozy.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mrozy.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aec56384-1369-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391364

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00331134

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Rozbudowa budynków Urzędu Miasta i Gminy Mrozy oraz Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Rozbudowa budynku Urzędu Miasta i Gminy Mrozy.
Rozbiórka części frontowej budynku, rozbudowa budynku o nowe wejście z windą oraz od południa o salę spotkań.
Zakres prac obejmuje:
- Zmianie ulegnie sposób użytkowania części pomieszczeń takich jak:
-- w piwnicy pomieszczenie magazynu na korytarz
-- w piwnicy pomieszczenie magazynu oleju częściowo na kotłownię i pom. gospodarcze
-- w piwnicy korytarz z klatką schodową na korytarz
-- na parterze sala konferencyjna częściowo na pokój rady i salę spotkań
-- na parterze korytarz z klatką schodową na korytarz
-- na parterze korytarz z istniejącym wejściem do budynku na toaletę dla niepełnosprawnych
-- na parterze częściowo korytarz z istniejącym wejściem do budynku na kasę urzędu.
-- na piętrze klatkę schodową na pomieszczenie magazynowe
-- na piętrze część korytarza na dwie poczekalnie do referatów
- rozbudowa budynku o nowe 2-kondygnacyjne wejście z windą,
- rozbudowa budynku o 1-kondygnacyjną salę spotkań
- nowe schody zejściowe do kondygnacji podziemnej
- miejscowe wyburzenia ścian
- miejscowe zamurowania okien i drzwi
- likwidacja schodów wewnątrz budynku i wykonanie stropu wraz z wyodrębnieniem pomieszczenia korytarza i ksero na piętrze,
- remont łazienek na parterze
- wyodrębnienie poczekalni do referatów na piętrze
- nadbudowa ścian szczytowych oraz zmiana poszycia dachowego wraz z obróbkami, rynnami i rurami spustowymi
- remont elewacji budynku
- remont schodów zewnętrznych od południowej elewacji
- wyodrębnienie poczekalni do referatów na piętrze

3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

71355000-1 - Usługi pomiarowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

32500000-8 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

15 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): EUROBUDOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141110989

4.3.3.) Ulica: ul. Krakowiaków 62

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 02-255

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 3675240,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00484849/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Ze względu na zmianę pokrycia dachu na GCK i mając na uwadze spójność architektoniczną budynku Urzędu oraz Gminnego Centrum Kultury, podjęto decyzję o zmianie pokrycia dachu na budynku Urzędu.
W związku z obowiązującym harmonogramem wypłat dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego na współfinansowanie realizacji zadania, ostatnia transza dotacji zostanie przekazana w 2026 roku , a nie jak wnioskował Zamawiający w 2025 roku. Zmiana umowy z Wykonawcą pozwoli na skorelowanie terminów zawartych w umowie z Wykonawcą z terminami zawartymi w umowie o udzielenie dotacji z UM. Zmiana sposobu rozliczenia umowy i dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy wymusza jednocześnie konieczność zmiany terminu realizacji umowy na 16 m-cy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmienione pokrycie dachu na budynku UMiG, spójne z pokryciem na GCK.
Wydłużenie terminu realizacji umowy na 16 m-cy, tj. do dnia 04.01.2026r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 69656,25

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Potrzeba wykonania robót dodatkowych:
-wskazane przez Wykonawcę:

1. Pomniejszenie przebicia ścian w piwnicy – ryzyko naruszenia konstrukcji stropu.
2. Wymiana podbitki dachowej – uszkodzenia i niezgodna kolorystyka.
3. Zmiana ogrzewania starej części sali konferencyjnej i holu z podłogowego na grzejnikowe – konstrukcja stropu uniemożliwia wykonanie ogrzewania podłogowego.
4. Pomniejszenie zakresu przebudowy instalacji gazowej – istniejące przyłącze może pozostać w obecnej lokalizacji.
5. Domurowanie kominów po przebudowie dachu – brak w projekcie.

-wskazane przez Zamawiającego:
1. Zamiana sufitu kasetonowego na GK.
2. Wymiana drzwi do sali obrad.
3. Wymiana drzwi na I piętrze.
4. Zmiana barwy szkła na REFLEX, dopłata do koloru ramy i dodatkowego okna od północy.
5. Zmiana koloru ścian.
6. Dodatkowe roboty elektryczne.
7. Montaż karniszy.
8. Zamiana kostki betonowej.
9. Dodatkowe 2 latarnie zewnętrzne z okablowaniem przy pomniku.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Uwzględniono wszystkie roboty dodatkowe zgłoszone przez Wykonawcę i te zaproponowane przez Zamawiającego.

5.4.6.) Wartość zmiany: 260452,50

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wniosek Wykonawcy o wydłużenie terminu realizacji oraz złożone kosztorysy robót dodatkowych na kwotę 216.587,63 zł brutto.
Zakres robót szczególnie dotyczący remontu starej części budynku został znacząco rozszerzony w zakresie instalacji elektrycznych, teletechnicznych
i hydraulicznych, co było możliwe do ustalenia dopiero po dokonaniu robót rozbiórkowych. Rozszerzenie zakresu zleconych prac zakłóciło przyjęty harmonogram realizacji robót, co w konsekwencji opóźniło możliwość zakończenia prac we wcześniej zaplanowanym terminie.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zamawiający uwzględnił wniosek Wykonawcy, ze względu na złożoność prac w starej części budynku.

5.4.6.) Wartość zmiany: 216587,63

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 4221936,38 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Zawarto jeszcze aneks nr 1 z dnia 25.11.2024r.
Treść § 8 Podwykonawcy ust. 1 pkt 1) umowy otrzymuje brzmienie:
„ §8. 1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia siłami własnymi z wyjątkiem robót w zakresie :
1) Robót elektrycznych, które wykona Podwykonawca – Adam Chychłowski działający pod firmą Instalatorstwo elektryczne Adam Chychłowski, ul. Nowa 15, 05-282 Strachówka, NIP 822-101-96-34, Regon 710394713.”
aneks nr 3 z dnia 28.05.2025r.
1. W treści § 5 dodaje się ustęp 1b., który otrzymuje brzmienie:
„5. Rozliczenie przedmiotu umowy:
1b. Dopuszcza się wystawienie większej ilości faktur częściowych w celu rozliczenia wykonanych etapów realizacji Inwestycji”.
aneks nr 4 z dnia 19.12.2025r.
1. Treść § 2 Termin realizacji ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„ §2.1. Wykonawca zobowiązany jest wykonać całość przedmiotu zamówienia w terminie do 19 miesięcy od podpisania umowy tj. do dnia 04.04.2026 r.”.
aneks nr 7 z dnia 02.06.2026r.
1. Treść § 2 Termin realizacji ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„ §2.1. Wykonawca zobowiązany jest wykonać całość przedmiotu zamówienia w terminie do 22 miesięcy i 16 dni od podpisania umowy tj. do dnia 20.07.2026 r.”.
2. Treść § 6 Odbiory robót ust.6 umowy otrzymuje brzmienie:
„§6.6. Zamawiający zobowiązany jest do dokonania lub odmowy dokonania odbioru końcowego, w terminie do 20 dni od dnia rozpoczęcia tego odbioru, jednak nie później niż do dnia 04.08.2026 r.”.
2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane