Wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji i przebudowie budynku Zespołu Szkół Chemicznych wraz z infrastrukturą przy ul. Łukasiewicza 3 w Bydgoszczy
Miasto Bydgoszcz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00391945
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00391945/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 14:32
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-35086b7b-2ddc-4385-be85-e728e2168575
- Identyfikator
- 9531011863
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00391945 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji i przebudowie budynku Zespołu Szkół Chemicznych wraz z infrastrukturą przy ul. Łukasiewicza 3 w Bydgoszczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bydgoszcz
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351297
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Jezuicka 1
1.4.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.4.3.) Kod pocztowy: 85-102
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.4.7.) Numer telefonu: +48 52 58 58 124
1.4.8.) Numer faksu: +48 52 58 58 273
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@um.bydgoszcz.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bydgoszcz.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35086b7b-2ddc-4385-be85-e728e2168575
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391945
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: Dz.U. S: 252/2024 799057-2024
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Dofinansowanie zewnętrzne z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, Inwestycji B1.1.3 Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji i przebudowie budynku Zespołu Szkół Chemicznych wraz z infrastrukturą przy ul. Łukasiewicza 3 w Bydgoszczy
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji i przebudowie budynku Zespołu Szkół Chemicznych wraz z infrastrukturą przy ul. Łukasiewicza 3 w Bydgoszczy, w ramach inwestycji Miasta pn.: „Inwestycje objęte wsparciem przygotowawczym w ramach Programu zwiększenia efektywności energetycznej budynków i oświetlenia publicznego w Bydgoszczy (BYDGOSZCZ ENERGY)” w zakresie i na warunkach określonych w SWZ z załącznikami oraz we wzorze umowy.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących Modułów zamówienia:
1) Moduł IA – parter lewego skrzydła budynku (sala gimnastyczna, zaplecze szatniowe oraz magazynowe),
2) Moduł IB – parter prawego skrzydła budynku (część laboratoryjna),
3) Moduł II – piwnica, parter, I piętro i II piętro w lewej części budynku,
4) Moduł III – piwnica, parter, I piętro i II piętro w prawej części budynku. Poszczególne Moduły (IA, IB, II i III) zostały określone w załączniku graficznym stanowiącym załącznik do umowy.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262300-4 - Betonowanie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-06-084.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): P.H.U. MEGA Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5562448398
4.3.3.) Ulica: ul. Cicha 15A
4.3.4.) Miejscowość: Inowrocław
4.3.5.) Kod pocztowy: 88-100
4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 14189137,92 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Dz.U. S: 108/2025 366387-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 8
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 1 z dnia 20.06.2025r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana przedstawicieli Wykonawcy
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 2 z dnia 29.08.2025 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana kierownika budowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 4 z dnia 17.11.2025 r. oraz protokół konieczności nr 1 z dnia 24.10.2025r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminów z ,, w terminie do 30.10.2025r." zastępuje się wyrazami ,,w terminie do 17.12.2025r." oraz ,, do 30.10.2025r. " zastępuje się do 30.11.2025r."
Zmiana terminów,, do 30.11. 2025r." oraz do ,, 31.01.2026r."
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 4 z dnia 17.11.2025 r. oraz protokół konieczności nr 1 z dnia 24.10.2025r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z koniecznością przeprowadzenia robót dodatkowych potwierdzonych protokołem konieczności nr 1 z dnia 24.10.2025r. zwiększono wartość zamówienia z 14 189 137.92 zł do 14 333 824.96 zł
( wzrost o 144 687.04 zł)
5.4.6.) Wartość zmiany: 144687,04
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 7 z dnia 09.03.2026r. wraz z protokołem konieczności nr 2 z dnia 25.02.2026r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych potwierdzonych protokołem konieczności nr 2 z dnia 25.02.2026r. zwiększono wartość zamówienia z 14 333 824.96 zł do 14 424 974.97 zł (wzrost o 91 150,01 zł)
5.4.6.) Wartość zmiany: 91150,01
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 8 z dnia 20.03.2026r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy z ,, 8 czerwca 2026r." do ,, 31.07.2026r."
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 9 z dnia 03.06.2026r. wraz z protokołem konieczności nr 3 z dnia 14.05.2026r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych potwierdzonych protokołem konieczności nr 3 z dnia 14.05.2026r. zwiększono wartość zamówienia z 14 424 974.97 zł do kwoty 14 706 539.38 zł (wzrost o 281 564.41 zł)
5.4.6.) Wartość zmiany: 281564,41
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 10 z dnia 25.06.2026r. wraz z protokołem konieczności nr 4 z dnia 16.06.2026r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych potwierdzonych protokołem konieczności nr 4 z dnia 16.06.2026r. zwiększono wartość zamówienia z 14 706 539.38 zł do wartości 14 741 959.35 zł (wzrost o 35 419.97 zł)
5.4.6.) Wartość zmiany: 35419,97
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 14741959,35 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Aneks nr 3 z dnia 30.10.2025 r. na podstawie art. 454 ust. 2 uPzp wprowadzono zamiany finansowania w latach .Aneks nr 5 z dnia 22.12.2025r. na podstawie art. 454 ust. 2 uPzp wprowadzono zamiany finansowania w latach.
Aneks nr 6 z dnia 13.01.2026 r. na podstawie art. 454 ust. 2 uPzp wprowadzono KSeF.
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane |