Adaptacja budynku świetlicy środowiskowej w Solnicy
Gmina Nowy Dwór Gdański
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00392016
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00392016/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 14:46
- Lokalizacja
- Nowy Dwór Gdański, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9475a9ca-589a-4951-b0b9-4bf2125adc39
- Identyfikator
- 5792061243
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392016 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Adaptacja budynku świetlicy środowiskowej w Solnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowy Dwór Gdański
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747891
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Wejhera 3
1.4.2.) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański
1.4.3.) Kod pocztowy: 82-100
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miastonowydwor.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.miastonowydwor.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9475a9ca-589a-4951-b0b9-4bf2125adc39
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392016
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00443647
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Adaptacja budynku świetlicy środowiskowej w Solnicy
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotowe zamierzenie budowlane polega na: Remoncie świetlicy wiejskiej w miejscowości Solnica 47, gmina Nowy Dwór Gdański, na działce nr 40/14 .
Do zakresu należy przystosowanie istniejących pomieszczeń do użytkowania przez osoby niepełnosprawne oraz wykonanie nowego dojścia do budynku.
Wielkość charakterystyczna budynku:
- pow. całkowita budynku – 353,30m2
- pow, zabudowy -353,30m2
- ilość kondygnacji – 1
-Kubatura – 116,89m3;
Wykonawca powinien traktować przedmiar robót przygotowany przez Zamawiającego, jako dokument informacyjny, z którego może korzystać, ale nie ma takiego obowiązku.
Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania robót budowlanych do końca 2025r. o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł.
W zakres zamówienia wchodzą wszystkie prace, materiały, urządzenia i usługi niezbędne do jego kompleksowego wykonania i przekazania obiektu do użytkowania – zarówno wynikające wprost z dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, jak również w nich nieujęte, tj. np.: obsługa i inwentaryzacja geodezyjna wykonywanych robót, roboty przygotowawcze i porządkowe, wywóz i utylizacja odpadów, zagospodarowanie terenu budowy, w tym: zaplecze budowy, ogrodzenie, drogi dojazdowe i montażowe oraz zasilanie w wodę i energię elektryczną, dozorowanie, telefon oraz zajęcie pasa drogowego.
Zakres prac obejmuje wykonanie następujących robót budowlanych:
• przygotowanie i zabezpieczenie terenu;
• wykonanie prac demontażowych wewnątrz budynku świetlicy tj; kasetony sufitowe, zabudowy ścienne, podłogi, okładziny, urządzenia sanitarne, grzejniki, kocioł węglowy, drzwi i okna;
• wykonanie prac demontażowych na terenie działki tj; kostka betonowa, donice betonowe podkucia betonu na tarasie i schodach;
• malowanie bramy garażowej;
• ocieplenie dwóch ścian zewnętrznych styropianem;
• remont i odtworzenie ścianek działowych;
• wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
• remont parapetów wewnętrznych i zewnętrznych;
• prace wykończeniowe po robotach instalacyjnych;
• prace malarskie;
• remont podłóg;
• kompleksowy remont łazienek;
• wykonanie instalacji wod-kan, instalacji wentylacji i klimatyzacji, instalacji centralnego ogrzewania;
• pompy ciepła;
• instalacja elektryczna;
• instalacje elektroenergetyczne;
• instalacja fotowoltaiczna;
• wykonanie zagospodarowania terenu tj; montaż ogrodzenia, montaż donic betonowych, przełożenie kostki betonowej przed wejściem ułożenie kostki na tarasie oraz schodach , wykonanie opaski z otoczaków;
• prace wykończeniowe oraz uporządkowanie terenu.
2. Wykonawca zobowiązany jest wykonać pełny zakres robót, który jest konieczny z punktu widzenia dokumentacji, przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, dla uzyskania końcowego efektu określonego przez przedmiot zamówienia, a więc wykonać zadanie bez względu na występujące trudności i nieprzewidziane okoliczności jakie mogą wystąpić w trakcie realizacji.
3. Wykonawca ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty protokolarnego oddania budowy (odbioru końcowego robót).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-14
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
8 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Stanuch Jan Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "JAN"
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5821217660
4.3.3.) Ulica: Świętojańskiej 5b
4.3.4.) Miejscowość: Braniewo
4.3.5.) Kod pocztowy: 14-500
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 674962,66 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00537165/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-21
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Protokół konieczności stwierdzający brak izolacji przeciwwilgociowej na ścianie fundamentowej od strony zachodniej, nieszczelność obróbki pasa podrynnowego oraz zły stan techniczny dachu od strony południowej, powodujące konieczność wykonania robót dodatkowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększenie wartości umowy spowodowany koniecznością wykonania dodatkowych prac budowlanych: wykonanie izolacji przeciwilgociowej na ścianach fundamentowych od strony zachodniej, wykonanie punktowych napraw nawierzchni dachów z papy termozgrzewalnej i mas doszczelniających, wykonanie nowego pokrycia dachu nad pomieszczeniami.
5.4.6.) Wartość zmiany: 94977,22
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wniosek o zmianę osoby pełniącej funkcję kierownika robót w specjalności sanitarnych oraz kierownika robót w specjalności elektrycznej i elektroenergetycznej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmianę osób pełniących funkcję kierownika robót w specjalności sanitarnych oraz kierownika robót w specjalności elektrycznej i elektroenergetycznej.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 769939,88 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |