„Remont drogi gminnej nr 390004T - ul. Opatowska w Szydłowie od km 4+182 do km 4+586"
Gmina Szydłów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00392218
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00392218/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 15:58
- Lokalizacja
- Szydłów, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-41c18450-3d96-4840-af0f-8db21268e48c
- Identyfikator
- 8661608398
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392218 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Remont drogi gminnej nr 390004T - ul. Opatowska w Szydłowie od km 4+182 do km 4+586"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szydłów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010814
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 2
1.4.2.) Miejscowość: Szydłów
1.4.3.) Kod pocztowy: 28-225
1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@szydlow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szydlow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41c18450-3d96-4840-af0f-8db21268e48c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392218
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00151033
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Remont drogi gminnej nr 390004T - ul. Opatowska w Szydłowie od km 4+182 do km 4+586"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem postępowania jest wykonanie robót budowlanych związanych z remont drogi gminnej nr 390004T - ul. Opatowska w Szydłowie od km 4+182 do 4+586 o dł. 404,00 m. Inwestycja będzie obejmowała wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego oraz uzupełnieniu poboczy gruntowych kruszywem, a także wymianie uszkodzonych korytek betonowych i remoncie istniejącego chodnika o szer. 1,00m.
Istniejący odcinek drogi zlokalizowany jest na działce nr ewid. 552 obr. Szydłów od km 4+182 do 4+586. Istniejąca nawierzchnia z betonu asfaltowego o szer. 3,00- 4,00 m jest zniszczona z licznymi ubytkami istniejący chodnik z kostki brukowej betonowej jest zdeformowany i uszkodzony. Niweleta i oś trasy dostosowane są do istniejącego ukształtowania sytuacyjno-wysokościowego terenu. Zakres prac przewiduje do wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego oraz uzupełnienie poboczy gruntowych kruszywem, a także wymianie uszkodzonych korytek betonowych umacniających przydrożne skarpy i remoncie istniejącego chodnika o szer. 1,00 m poprzez wymianę krawężników, obrzeży betonowych wykonaniu podbudowy z kruszywa i nawierzchni z betonu asfaltowego o gr 6cm ( 8 cm na zjazdach). Odprowadzenie wód opadowych będzie się odbywało powierzchniowo do istniejących korytek które zostaną wymienione.
Podstawowe parametry remontowanej drogi:
• długość odcinka drogi 404,00 m
• szerokość jezdni 3,00-4,00 m,
• szerokość poboczy gruntowych 0,50 m
• szerokość chodnika 1,00 m
W ramach zamówienia Wykonawca zakupi i zamontuje tablicę pamiątkowa o wymiarach 180 cm x 120 cm według wzoru przekazanego przez Zamawiającego. Koszt wykonania i montażu tablicy należy uwzględnią w kosztorysie powykonawczym oraz na fakturze wystawionej po realizacji robót jako odrębną pozycję.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonej dokumentacji projektowej (projekt wykonawczy) – Załącznik nr 2 do SWZ
Uwaga!
Znajdujący się w Załączniku nr 2 przedmiar robót ma jedynie charakter pomocniczy. Właściwa wycena opiera się o dokumentację projektową
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo Budowlany DARBUD Adam Darowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8660002972
4.3.4.) Miejscowość: Rytwiany
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 277934,49 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00223051/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-06
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji Umowy wystąpiła konieczność wykonania robót które nie były pierwotnie objęte przedmiotem zamówienia i których Zamawiający działając z należytą starannością przy przygotowania zamówienia publicznego nie mógł przewidzieć a które okazały się niezbędne i konieczne celem prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego tj:
- konieczność usunięcia przełomów na trasie sieci kanalizacji sanitarnej
- wykonanie dodatkowego umocnienia skarp płytami ażurowymi
- dodatkowe zabezpieczenie odcina drogi (urwisko wymaga zabezpieczenia)
- dodatkowa ilość krawężnika
Konieczność wprowadzenia w/w robót nieujętych w pierwotnym przedmiarze wynika z:
• dostosowania zakresu robót do nowych uwarunkowań terenowych;
• konieczności poprawy funkcjonalności i bezpieczeństwa inwestycji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianie uległ zakres przedmiotowy umowy (został rozszerzony o roboty dodatkowe), zmianie uległo wynagrodzenie oraz wydłużono okres realizacji umowy o dodatkowe 30 dni
5.4.6.) Wartość zmiany: 138834,9
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 416769,39 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |