Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż. w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0)

POWIAT SZCZECINECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00392380
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00392380/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-14 07:21
Lokalizacja
Szczecinek, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a395e68-b075-4b7c-b661-93985b9b3b0c
Identyfikator
6731630032
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkach

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392380 z dnia 2026-08-14

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż. w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIAT SZCZECINECKI

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920877

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Warcisława IV 16

1.4.2.) Miejscowość: Szczecinek

1.4.3.) Kod pocztowy: 78-400

1.4.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.szczecinek.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiatszczecinecki.bip.net.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a395e68-b075-4b7c-b661-93985b9b3b0c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392380

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00162913

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Przedsięwzięcie grantowe pn. "Dostępny Powiat Szczecinecki" realizowane jest w ramach projektu grantowego pn. "Dostępny samorząd 2.0" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż. w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0)

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż. w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0).
2. Inwestycja zlokalizowana jest w budynku Starostwa Powiatowego w Szczecinku, przy ul. Warcisława IV 16, na działce nr 185 obręb Szczecinek 20 i dotyczy klatki schodowej K2 (Wydział Komunikacji).
3. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:
a) Robót rozbiórkowych, polegających m.in. na rozbiórce fragmentów istniejących ścianek działowych, przebiciu otworów instalacyjnych, wykuciu z muru ościeżnic drewnianych, rozbiórce posadzek z płytek ceramicznych oraz z desek oraz stopni drewnianych, skuciu okładzin ściennych i usunięciu gruzu. Przed przystąpieniem do robót rozbiórkowych należy przeprowadzić szczegółowe badanie konstrukcji oraz stanu technicznego poszczególnych elementów budynku, rozpoznać jego otoczenie i ustalić metodę rozbiórki.
b) Robót remontowych bocznej klatki schodowej, mających na celu dostosowanie jej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami oraz do obowiązujących przepisów prawa. Modernizacja będzie polegać w szczególności na:
-zabezpieczeniu konstrukcji schodów przeciwpożarowo zgodnie z zaleceniami ekspertyzy ppoż.-załącznik nr 3 do SWZ,
-wykonanie remontu schodów, polegającego na wzmocnieniu konstrukcji, wykonaniu podłogi i schodów z płyt OSB, likwidacji wystających „nosków” na schodach, okładzinach schodów, podestów i spoczników z płytek gresowych
-wymianie balustrady oraz montażu pochwytu na wspornikach,
-wymianie istniejących drzwi na drzwi przeciwpożarowe,
-wykonaniu szpachlowania, tynków i gładzi gipsowej na ścianach i sufitach oraz ich malowaniu,
-wykonaniu tynków mozaikowych,
-wykonaniu oddymienia klatki schodowej poprzez montaż klapy oddymiającej w dachu i instalacji oddymiającej,
-wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i oznakowania ppoż.
-wykonanie wypustów instalacji elektrycznych i sterujących do opraw oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, a także wypusty do zdalnego sterowania drzwiami wejściowymi. Wypusty z zapasem zakończyć należy na korytarzu w poziomie parteru w puszkach instalacyjnych. Montaż urządzeń zostanie zrealizowany w kolejnym etapie inwestycji.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-08-10

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Handlowo-Usługowa Dariusz Syczewski

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6731070828

4.3.3.) Ulica: Kościuszki 36

4.3.4.) Miejscowość: Szczecinek

4.3.5.) Kod pocztowy: 78-400

4.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 261260,33 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00231065/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-10

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 261260,33 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane