Wymiana części pokrycia dachów budynków mieszkalno-usługowych ul. Rynek 18/Opolskiego 1 oraz Rynek 16-17/Sądowa 2 w Wodzisławiu Śląskim

...Domaro Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00392458
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00392458/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-14 08:35
Lokalizacja
Wodzisław Śląski, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-15be2470-384b-11ef-880f-0e435a8a43bc
Identyfikator
6472573120
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty remontowe i renowacyjneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392458 z dnia 2026-08-14

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wymiana części pokrycia dachów budynków mieszkalno-usługowych
ul. Rynek 18/Opolskiego 1 oraz Rynek 16-17/Sądowa 2 w Wodzisławiu Śląskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: ...Domaro Sp. z o.o.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363367073

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: dr L. Mendego 2

1.4.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski

1.4.3.) Kod pocztowy: 44-300

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.4.7.) Numer telefonu: 32 4553037 w.30,31,32

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@domaro.com.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://domaro.com.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15be2470-384b-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392458

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00392064

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wymiana części pokrycia dachów budynków mieszkalno-usługowych
ul. Rynek 18/Opolskiego 1 oraz Rynek 16-17/Sądowa 2 w Wodzisławiu Śląskim

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Wymiana pokrycia dachowego na budynkach:

Zadanie I – Rynek 18 / Opolskiego 1:
- wymiana pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej karpiówki na dachówkę ceramiczną karpiówkę, bez zmiany konstrukcji dachu, z wymianą ołacenia – połacie od podwórza,
- wymiana pokrycia na lukarnie – z papy na blachę trapezową o niskim profilu,
- demontaż i ponowny montaż istniejących gąsiorów kalenicowych oraz gąsiorów narożnych połaci szczytowych od wjazdu z ul. Opolskiego,
- przełożenie (100%) dachówki z połaci szczytowej wraz z jej myciem (50%),
- rozebranie i ponowne wymurowanie 5 warstw cegieł głowic kominów z wykonaniem wylotów bocznych zabezpieczonych maskownicami lub siatką oraz wymiana tynków na całej wysokości od połaci dachu, zgodnie z opinią kominiarską,
- na kominie dwurzędowym, na styku z budynkiem Rynek 17 zachować wyloty górne i wykonać zadaszenie na wysokości > 0,2 m,
- wykonanie nowych czap kominowych betonowych lub zabezpieczonych blachą dekarską – z zachowaniem wysokości kominów istniejących
- wymiana folii izolacyjnej/membrany od strony dachówki,
- wymiana wszystkich okien typu wole oko oraz wyłazów dachowych,
- wymiana obróbek blacharskich ogniomurów, pasów podrynnowych oraz rynien,
- wymiana obróbek blacharskich kominów (kołnierze i listwy) – dla kominów od strony połaci niewymienianych przyjąć przełożenie dachówek na odległość 1 m od komina,
- demontaż i montaż komunikacji dachowej, bez wymiany elementów,
- wykonanie płotków śniegowych od strony podwórza (demontaż i utylizacja starych płotków),
- uzupełnienie folii od strony poddasza,
- uzupełnienie ubytków gzymsów od strony rynku i ul. Opolskiego oraz od podwórza, z zastosowaniem warstwy tynku w kolorze zbliżonym do istniejącego,
- zabezpieczenie terenu od strony ul. Opolskiego oraz Rynek, na czas demontażu i ponownego montażu dachówek, gąsiorów i prac związanych z remontem kominów,
- zabezpieczenie budynku przed ewentualnym zalaniem w czasie wykonywanych robót.

Zadanie II – ul. Rynek 16-17/Sądowa 2:
- wymiana pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej karpiówki na dachówkę ceramiczną karpiówkę, bez zmiany konstrukcji dachu, z wymianą ołacenia – połacie od podwórza,
- demontaż i ponowny montaż istniejących gąsiorów kalenicowych oraz gąsiorów narożnych połaci szczytowych od wjazdu z ul. Sądowej,
- przełożenie (100%) dachówki z połaci szczytowej wraz z jej myciem (50%),
- rozebranie i ponowne wymurowanie 5 warstw cegieł głowic kominów z wykonaniem wylotów bocznych zabezpieczonych maskownicami lub siatką oraz wymiana tynków na całej wysokości od połaci dachu, zgodnie z opinią kominiarską,
- na kominie dwurzędowym, na styku z budynkiem Rynek 18 zachować wyloty górne i wykonać zadaszenie na wysokości > 0,2 m,
- wykonanie nowych czap kominowych betonowych lub zabezpieczonych blachą dekarską – z zachowaniem wysokości kominów istniejących,
- wymiana folii izolacyjnej/membrany od strony dachówki,
- wymiana wszystkich okien typu wole oko oraz wyłazów dachowych,
- wymiana obróbek blacharskich ogniomurów, pasów podrynnowych oraz rynien,
- wymiana obróbek blacharskich kominów (kołnierze i listwy) – dla kominów od strony połaci niewymienianych przyjąć przełożenie dachówek na odległość 1 m od komina,
- demontaż i montaż komunikacji dachowej, bez wymiany elementów,
- wykonanie płotków śniegowych od strony podwórza (demontaż i utylizacja starych płotków),
- uzupełnienie ubytków gzymsów od strony rynku i ul. Sądowej oraz od podwórza, z zastosowaniem warstwy tynku w kolorze zbliżonym do istniejącego,
- zabezpieczenie terenu od strony ul. Sądowej oraz Rynek, na czas demontażu i ponownego montażu dachówek, gąsiorów i prac związanych z remontem kominów,
- zabezpieczenie budynku przed ewentualnym zalaniem w czasie wykonywanych robót.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-18

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

4 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6480101246

4.3.3.) Ulica: 11 Listopada 51

4.3.4.) Miejscowość: Zabrze

4.3.5.) Kod pocztowy: 41-807

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 373303,37 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00484444/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2024-12-17

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 373303,37 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane