Budowa żłobka w miejscowości Tabaszowa w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029
GMINA ŁOSOSINA DOLNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00392517
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00392517/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-14 09:05
- Lokalizacja
- Łososina Dolna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2991918d-d8fb-4413-9d56-59b32f465305
- Identyfikator
- 7343472848
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392517 z dnia 2026-08-14 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa żłobka w miejscowości Tabaszowa w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁOSOSINA DOLNA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892446
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 300
1.4.2.) Miejscowość: Łososina Dolna
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-314
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.4.7.) Numer telefonu: 184448002
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lososina.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lososina.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2991918d-d8fb-4413-9d56-59b32f465305
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392517
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00150941
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa żłobka w miejscowości Tabaszowa w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dokończenie realizacji zadania pn.: „Budowa żłobka w miejscowości Tabaszowa w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029” w celu zapewnienia opieki dla dzieci do lat 3 na terenie Gminy Łososina Dolna. Zadanie dofinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029 (dawniej MALUCH+ 2022–2029).
2. Przedmiotem zamówienia wskazany w ust. 1 dotyczy realizacji inwestycji polegającej na dokończeniu budowy gminnego żłobka w Tabaszowej wraz z niezbędną infrastrukturą tj. placem zabaw i zagospodarowaniem terenu. Całość inwestycji zlokalizowana na działce ewid. nr 116 w miejscowości Tabaszowa, Gmina Łososina Dolna. Postępowanie prowadzone jest w celu zapewnienia kontynuacji realizacji zadania po odstąpieniu przez Gminę od umowy z dotychczasowym wykonawcą.
W związku ze stwierdzeniem usterek w wykonanych przez wcześniejszego wykonawcę części robót, niektóre mogą zostać uznane za konieczne do rozbiórki, celem doprowadzenia tych elementów do stanu zgodnego ze stanem zgodnym z projektem budowlanym. Zamawiający dołącza dokument “Ekspertyza techniczna stanu konstrukcji, posadzki na gruncie i podłoża gruntowego wraz z analizą przyczyn uszkodzeń i wariantową koncepcją naprawy”, w celu wykonania przez nowo wybranego wykonawcę prac naprawczych uszkodzonych warstw pod posadzkowych w sposób zapewniający trwałą stabilizację podłoża. Decyzja o sposobie wyboru metody naprawy zostanie podjęta przez nowo wybranego wykonawcę.
Zakres robót wykonanych w całości przez dotychczasowego wykonawcę, robót częściowo wykonanych, pozostały zakres wskazany do wykonania w celu realizacji inwestycji określony został szczególnie w przedmiarach robót dla poszczególnych branż i oznaczony odpowiednio wraz z legendą.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót budowlanych został określony w zaproszeniu do negocjacji wraz załącznikami, szczególnie w dokumentacji projektowej, w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiarach robót (pomocniczo).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45410000-4 - Tynkowanie
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45442100-8 - Roboty malarskie
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
44411000-4 - Wyroby sanitarne
45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-18
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Wikar Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7343212828
4.3.4.) Miejscowość: Łososina Dolna 108
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-314
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3639882,78 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00178542/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie okoliczności wskazanych w piśmie Wykonawcy z dnia 22 kwietnia 2026r. mających wpływ na przedłużenie terminu wykonania umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin wykonania przedmiotu umowy został przedłużony do 15 lipca 2026 roku.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie okoliczności wskazanych w piśmie Wykonawcy z dnia 17.06.2026r. oraz 12.07.2026r. mających wpływ na termin wykonania umowy oraz na zmianę formy wniesienia należytego wykonania umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin wykonania przedmiotu umowy został przedłużony do 30 lipca 2026 roku. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostało wniesione w pieniądzu.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3639882,78 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy - Roboty budowlane |