Budowa cysterny retencyjnej w obszarze ruin zamku w Lanckoronie
GMINA LANCKORONA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00392528
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00392528/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-14 09:09
- Lokalizacja
- Lanckorona, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ca49b758-799f-4ffa-89cb-08de716af1b5
- Identyfikator
- 5511158242
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392528 z dnia 2026-08-14 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa cysterny retencyjnej w obszarze ruin zamku w Lanckoronie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA LANCKORONA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182077
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Krakowska 8
1.4.2.) Miejscowość: Lanckorona
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-143
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kolarska@lanckorona.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lanckorona.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ca49b758-799f-4ffa-89cb-08de716af1b5
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392528
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00561929
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Priorytet 2 Fundusze Europejskie dla środowiska, Działanie: 2.9 Gospodarowanie wodami, Typ projektu A. Zwiększenie retencyjności zlewni, w tym: rozwój różnych form małej retencji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa cysterny retencyjnej w obszarze ruin zamku w Lanckoronie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
5.1. W ramach inwestycji „Budowa cysterny retencyjnej w obszarze ruin zamku w Lanckoronie”, wykonane będzie:
Roboty budowlane polegające na: oczyszczeniu wstępnym terenu, natrysku zieleni porastającej na ogrodzenie, demontaż ogrodzenia, wykopy pod budowę cysterny, odeskowanie pełne ścian wykopu,
Budowa cysterny o pojemności około 160m3,
Hydroizolacja i zabezpieczenie terenu,
Budowa ścieżki spacerowej.
Aby umożliwić naturalną filtrację i infiltrację wody, dno cysterny będzie składać się z kilku warstw o różnej przepuszczalności:
Warstwa roślinna (biofiltracyjna) – np. trawy hydrofitowe, mech lub mikroorganizmy wspomagające filtrację.
Warstwa filtracyjna – piasek, żwir o różnej frakcji, które wspomogą oczyszczanie wody i jej stopniowe wsiąkanie.
Warstwa retencyjna – ziemia próchnicza lub gliniasta, zdolna do magazynowania wilgoci.
Warstwa drenażowa – większe kamienie, żwir, które wspomogą spowolnienie odpływu i rozsączanie wody.
Ponadto do wykonawcy należy wykonanie zobowiązań nałożonych pozwoleniem
nr ZR-I.5142.153.2023 Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich w zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znak: ZR-I.5142.153.2023JH z dnia 03.10.2023 roku, uzgodnionym z Małopolskim Konserwatorem Zabytków w Krakowie, programem prac konserwatorskich, obsługa geodezyjna inwestycji oraz zapewnienie nadzoru archeologicznego podczas wykonywania robót ziemnych. Na nadzór archeologiczny Wykonawca uzyska odrębne pozwolenie MWKZ w Krakowie. Wykonawca również uzyska pozwolenie na użytkowanie obiektu od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wadowicach. Wykonawca będzie posiadał pełnomocnictwo do działania w imieniu Inwestora.
5.2. Szczegółowy zakres robót określony został w projekcie zagospodarowania terenu, projekcie wykonawczym, w przedmiarze robót, w pozwoleniu konserwatorskim, w uzgodnionym programie prac konserwatorskich oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
3.9.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45247270-3 - Budowa zbiorników
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-13
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
9 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Interservice Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5472217531
4.3.4.) Miejscowość: Bielsko-Biała
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 432142,28 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00031075/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-04
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 432142,28 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |