Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamkach w gminie Konopiska

Gmina Konopiska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00392601
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00392601/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-14 09:46
Lokalizacja
Konopiska, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eac94502-1c48-4887-b088-12733259fcb2
Identyfikator
5732792374
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392601 z dnia 2026-08-14

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamkach w gminie Konopiska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Konopiska

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398014

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Lipowa

1.4.2.) Miejscowość: Konopiska

1.4.3.) Kod pocztowy: 42-274

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.4.7.) Numer telefonu: 343282057

1.4.8.) Numer faksu: 343441935

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@konopiska.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.konopiska.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eac94502-1c48-4887-b088-12733259fcb2

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392601

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00380123

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiotowa inwestycja jest współfinansowana że środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla Działania: FESL.02.02-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamkach w gminie Konopiska

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

4.1 Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Jamki w Gminie Konopiska.

4.2 W ramach termomodernizacji i hydroizolacji należy przewidzieć:
1. demontaż wszelkiego rodzaju przewodów, elementów metalowych, demontaż zbędnych elementów,
2. skucie istniejącej posadzki,
3. wykucie z muru ościeżnic drzwiowych i ram okiennych,
4. wykucie z muru parapetów zewnętrznych, obróbek blacharskich,
5. demontaż krat okiennych,
6. demontaż nawierzchni utwardzonych podczas wykonywania izolacji cokołu,
7. wywóz gruzu,
8. zabezpieczenie miejsca wykonywania prac, wygrodzenie i oznakowanie,
9. rozbiórka utwardzeń istniejących dla wykonania izolacji fundamentów,
10. wykopy przy ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
11. odeskowanie wykopów,
12. wymiana części okien,
13. wymiana drzwi zewnętrznych,
14. ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem, wykończenie tynkiem,
15. ocieplenie podłogi na gruncie styropianem,
16. ocieplenie dachu krytego blachą warstwą wełny mineralnej wraz z wymianą pokrycia,
17. ocieplenie dachu krytego papą nad garażem warstwą styropapy,
18. ocieplenie dachu krytego papą nad częścią z kotłownią warstwą wełny mineralnej,
19. wymiana rur rynien na rury i rynny z blachy ocynkowanej,
20. stawienie i demontaż rusztowań oraz robót zabezpieczających niezbędnych do prawidłowego i zgodnego z przepisami wykonania remontu elewacji,
21. montaż bramy budynku,
22. montaż stolarki okiennej z PCV z obróbką obsadzenia,
23. montaż stolarki drzwiowej aluminiowej z obróbką obsadzenia,
24. montaż krat w wybranych oknach,
25. wymiana kratek wentylacyjnych w elewacji,
26. zasypanie wykopów,
27. wyrównanie i zagęszczenie podłoża pod nawierzchnie utwardzone,
28. odtworzenie nawierzchni utwardzonych z materiałów z demontażu,
29. wykonanie opaski żwirowej wraz z ławami betonowymi i obrzeżami,
30. oczyszczenie terenu z resztek budowlanych gruzu i śmieci,
31. wywóz odpadów,
32. wyrównanie i zagęszczenie podłoża pod nawierzchnie utwardzone,
33. odtworzenie nawierzchni utwardzonych z materiałów z demontażu,
34. wykonanie opaski żwirowej wraz z ławami betonowymi i obrzeżami,
35. oczyszczenie terenu z resztek budowlanych gruzu i śmieci,
36. zakup, montaż budek lęgowych dla ptaków.

4.3 Zamawiające zwraca uwagę: W zakresie będącym przedmiotem projektu inwestycja przewiduje wymianę okien i drzwi zewnętrznych na spełniające wymagania osób ze szczególnymi potrzebami. Planowane do zabudowy drzwi będą posiadały niezbędną szerokość umożliwiającą bezproblemową komunikację osób wymagających szczególnych rozwiązań w tym zakresie. W drzwiach zostanie zamontowany próg o maksymalnej wysokości do 2 cm, ze ściętym klinem i wyróżnieniem kontrastu o minimalnym LRV 30. Górna krawędź klamki (o kształcie litery „L” lub „C”) będzie się znajdować nie wyżej niż 120 cm nad poziomem podłogi. Zamontowane okna będą otwierane za pomocą jednej ręki dzięki klamce w postaci dźwigni, na wysokości 85-120 cm nad poziomem podłogi. W ramach poprawy izolacji podłogi na gruncie nie będą wprowadzone dodatkowe stopnie i progi. Podłoga po ociepleniu zachowa jednakowy poziom.

4.4 Przedmiotowa inwestycja jest współfinansowana że środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla Działania: FESL.02.02-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT

Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa wraz z audytem, które stanowią załączniki do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-16

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

7 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Rak Invest Tomasz Rak

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5771890336

4.3.3.) Ulica: Leśna 37

4.3.4.) Miejscowość: Myszków

4.3.5.) Kod pocztowy: 42-300

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 930249,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00480361/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-17

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

roboty dodatkowe zmiana terminu

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Na wniosek Wykonawcy z dnia 04.05.2026r. w sprawie zmiany terminu realizacji zadania w związku z niekorzystnymi
warunkami atmosferycznymi, które utrudniają realizacje robót budowlanych na niniejszym zadaniu oraz na podstawie
protokołu konieczności z dnia 08.05.2026r. określającego konieczność wykonania robót dodatkowych, po zapoznaniu się ze
stanem faktycznym, dokumentacją techniczną oraz kosztorysem ofertowym Wykonawcy stwierdza konieczność wykonania
niżej wymienionych dodatkowych robót budowlanych, koniecznych do wykonania przedmiotu umowy: (...)
Podstawą zmiany wartości wynagrodzenia są kosztorysy załączone do protokołu konieczności z dnia 08.05.2026r. z których
wynika wzrost wartości wynagrodzenia o kwotę 63 976,43zł brutto. Poniższa zmiana umowy została przewidziana w § 15
ust. 1, ust. 2 pkt 1) lit b) i h) oraz ust. 3 i 4 umowy oraz została dokonana na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.

5.4.6.) Wartość zmiany: 63976,43

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

zmiana terminu

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks został sporządzony na podstawie ustaleń zawartych w protokole z Rady Budowy z dnia 22.06.2026 r. Strony zgodnie
postanawiają dokonać zmiany postanowień Umowy w zakresie terminu realizacji robót, z uwagi na wystąpienie
niekorzystnych warunków atmosferycznych.
W okresie realizacji inwestycji występowały długotrwałe upały a także deszcze, które uniemożliwiały bezpieczne i zgodne z
technologią wykonywanie robót budowlanych prowadzonych na dachu oraz elewacji obiektu. Zaistniałe okoliczności miały
charakter niezależny od Stron i wpłynęły na możliwość terminowej realizacji przedmiotu Umowy, co uzasadnia zawarcie
niniejszego Aneksu.
Poniższa zmiana umowy została przewidziana w § 15 ust. 1, ust. 2 pkt 2) lit b), oraz została dokonana na podstawie art. 455
ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 994225,43 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane